środa, 2019-11-20 Anatola, Edyty, Rafała

Czworonożni goście, warsztaty kuglarskie i mnemotechniki


Podczas sobotnich zajęć dla dzieci mieliśmy okazję gościć 2 czworonożnych milusińskich: pudelka Tobiaszka oraz fretkę Frankę :).

Właścicielka zwierzaków – Paulina opowiedziała jak odczytywać poszczególne ich zachowania i jak wobec nich postępować.

Następnie po oswojeniu dzieci ze zwierzakami oraz obejrzeniu sztuczek wykonywanych przez pieska dzieci z wielkim entuzjazmem rozpoczęły wydawać Tobiaszkowi komendy, nagradzając go smaczkiem po wykonanej czynności.

Dzieci były pełne zachwytu, gdy nietypowo wystrzyżony, puchaty piesek "przybijał im piątkę", czy kręcił się wokół na ich zawołanie. 

W kolejnej części zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach z kuglarstwa, gdzie poznały podstawy żonglerki kontaktowej. Dzieci z szeroko otwartymi oczami oglądały pokaz żonglującego piłeczkami czy kręcącego talerzami Macieja. Oczywiście nie zakończyło się na pokazie. Dzieci z pomocą lub samodzielnie uczyły się kręcić talerzami na patyczku lub paluszku. Wisienką na torcie był pokaz, gdzie nasz kuglarz żonglował 2 piłeczkami i jabłkiem, które w trakcie jadł. Z zapartym tchem dzieci oglądały popisowy pokaz obawiając się ugryzienia piłeczki z powodu pomyłki :) Na szczęście piłeczki pozostały w całości, a jabłko chyba smakowało, bo niewiele z niego zostało :P 

W trzeciej części podczas warsztatu z mnemotechniki uczestnicy poznali Łańcuchową Metodę Skojarzeń oraz Zakładkową Metodę Zapamiętywania, które następnie próbowali przećwiczyć w grupach.

Mamy nadzieję, że kontynuacja treningu w domu przyniesie pozytywne efekty :) Celem tych zajęć było przedstawienie sposobów samoodoskonalenia zarówno jeśli chodzi o ciało jak i umysł. Jak mówi stare przysłowie "trening czyni mistrza", dlatego zachęcamy dzieci do zaangażowania i samozaparcia w realizacji postawionych celów.