wtorek, 2019-11-19 Elżbiety, Faustyny, Pawła

Weekendowe zajęcia w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna"


W dniach 10-12 czerwca 2016 r. z udziałem dzieci odbyły się weekendowe zajęcia w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna".

W tym czasie Zuzia, Jaś, Łukasz, Wiktoria i najmłodsza Natalka wraz z rodzicami sumiennie ćwiczyli pod okiem najlepszych instruktorów aktywnej rehabilitacji.

Pierwszego dnia zarówno uczestnicy jak i dzieci zabrali się do pracy by nauczyć się jeździć bez wąsów oraz zapamiętać wszystkie elementy wózka. A nie jest to łatwe gdy ma się 4 lata.

W sobotę po solidnym śniadaniu (samodzielnie zjedzonym bez pomocy rodziców) nasi najmłodsi uczestnicy zaczęli dzień od basenu, w którym oswajali się z wodą. Zabawom i ciężkiej pracy nie było końca, siedzieliśmy w wodzie tak długo aż najstarszemu uczestnikowi nie pomarszczyły się paluszki. Na technice jazdy wspólnie ćwiczyliśmy balans oraz poprawne poruszanie się. Nie obyło się bez rywalizacji – dzieci kontra rodzice, gdzie nasi podopieczni doskonale poradzili sobie w naszym „wyścigu rzędów”. 

Po typowo fizycznych zajęciach przyszedł czas na warsztaty teatralne, gdzie można było dostrzec parę talentów. Nasz Wspaniały Instruktor Maciej przeprowadził dla Nas warsztaty "Porozumienie bez Przemocy". 

Ponadto czas umilały nam gry i zabawy organizowane przez naszych instruktorów.

Niedzielny poranek również zaczął się od basenu, gdzie dzieci pływały już sobie z odpowiednia asekuracją. Na technice dzieci uczyły się oraz doskonaliły podstawowe techniczne umiejętności takie jak prawidłowe poruszanie się, balans i wchodzenie/schodzenie z wózka. Rodzice zaś doskonalili technikę przenoszenia swoich pociech, tak aby nie nadwyrężać swoich pleców.

Po obiedzie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i każdy z uśmiechem na twarzy oraz bogatszy w nowe doświadczenia wrócił do domu. Zobacz zdjęcia »