piątek, 2020-06-05 Bonifacego, Kiry, Waltera

Warsztaty weekendowe AR, Warszawa 06-08.11.2015


Po długotrwałych, pełnych przygód i wyzwań przygotowaniach, w piątkowe popołudnie rozpoczęliśmy weekendowe zajęcia aktywnej rehabilitacji. W powietrzu wyraźnie można było wyczuć napięcie, więc od razu po skompletowaniu dzieci/młodzieży, rodziców oraz kadry, przeszliśmy do przedstawienia się. Dodam w tym miejscu, że znaczna część uczestników i rodziców była świeżo zakwalifikowana do projektu, więc nie do końca wiedzieli czego się spodziewać. Już w momencie przedstawiania było dużo śmiechu, jak również łzy wzruszenia. Później rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne, a było kogo integrować, gdyż w zajęciach brały udział aż 32 osoby. Po zabawach, śmiechach i radosnych piskach przyszedł czas na „pracę”. Rodzice ruszyli na pierwsze szkolenie z technik przenoszenia i asekuracji. Natomiast dzieci miały dużo czasu, żeby przygotować się do snu. Nie zapominając o maksymalnej samodzielności, w każdej czynności. Począwszy od rozpakowania torby, przez przygotowania do mycia i samego mycia, po wybór ubrań na następny dzień i ubrania piżamki i…. siup do łóżek.

Sobotni poranek zastał wszystkich w pełnym skupieniu. Po porannej samoobsłudze i śniadaniu, wszyscy ruszyli dziarsko „na przód!”. Rodzice zażywali kolejne porcje wiedzy, dzieci zabawy, a kadra kawy. ;). Nasi mali i więksi podopieczni mieli zajęcia z budowy wózka, a później zaznajomili się z podstawami techniki jazdy, a po obiedzie gra terenowa, poznawanie własnego ciała i zakupy w FARowskim sklepiku i kawiarence. Rodzice natomiast krążyli między salą wykładową a ekspresem do kawy. Zaskakująca była ilość pytań i zaangażowanie w szkolenie. Na szczęście w programie znalazły się dla nich zajęcia fitness z elementami masażu. Po wieczornych zajęciach na sali, była powtórka z samoobsługi przed snem. Nie do przecenienia był wkład kadry poruszającej się na wózkach oraz ich trafnych i sprytnych sposobów na małe i duże problemy.

Owocne szkolenie ukoronowała piękna pogoda. Po spakowaniu się i zjedzeniu śniadania, odbyła się uroczysta ceremonia rozdania dyplomów i drobnych upominków. Później już tylko obiad i pożegnaniom nie było końca.

Wszyscy się świetnie bawili, jednocześnie ucząc się ważnych rzeczy. Zobacz zdjęcia »