sobota, 2020-05-30 Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

3-dniówka Podkarpackich FarusiówW dniach 23-25.05.2014 w Podkarpackim Czudcu odbyły się kolejne trzy dniowe zajęcia dla naszych najmłodszych. Zorganizowane były dla dziewczynek w wieku 4-6 lat

W piątkowe słoneczne i gorące popołudnie przyjechali nasi uczestnicy z lekką niepewnością przekraczając próg ośrodka. Zarówno rodzice jak i ich pociechy bardzo niecierpliwie wyczekiwali zaplanowanych  wyzwań. Zajęcia odbywały się w formie treningowej zarówno dla dzieci jak i rodziców. Dzieci starały się dzielnie pokonywać i realizować wszystkie przygotowane przez instruktorów zadania. Największym zainteresowaniem i ciekawością okazały się zajęcia z poznawania swojego wózka i możliwości jego rozkręcania, skręcania oraz funkcjonowania ruchomych jego części. Czyszczenie i mycie całego wózka przebiegło bardzo sprawnie, dzięki czemu poruszanie się na nim stało się łatwiejsze, szybsze. Oprócz tego nasi najmłodsi pokonywali przeszkody, te naturalne w terenie jak i te przygotowane na sali gimnastycznej. Były też zabawy rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, gry zespołowe, zajęcia plastyczne i nauka samodzielności w codziennym życiu.

Gdy dzieci ćwiczyły pod czujnym okiem instruktorów, ich rodzice odbywali szkolenia i zajęcia z tematów związanych z niepełnosprawnością. Wielką frajdą dla najmłodszych okazało się sobotnie ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek. Cały słoneczny weekend bardzo szybko wszystkim przeminął, wszystkie zajęcia zostały zrealizowane, rodzice z nowymi informacjami zachęcali pociechy do większej samodzielności.

Pod koniec niedzielnego dnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów wraz z drobnym upominkiem. Wszyscy lekko zmęczeni, ale zadowoleni po pamiątkowych zdjęciach rozjechali się do swoich domów.  

Zobacz zdjęcia »