wtorek, 2020-08-11 Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Obóz AR dla dzieci, Bydgoszcz 01-13.09.2017

Ach, co to był za obóz… Pełen niespodzianek i pełen nowych rzeczy. 

Zaczęło się bardzo niewinnie, ponieważ zaraz po odjeździe rodziców dzieciaki pokazały nam i sobie samym swoją sprawność w poruszaniu się na wózku wykonując drobne testy sprawnościowe.

Następnie przenieśliśmy się wszyscy na odległe galaktyki ucząc się całego układu słonecznego. Cały nasz obóz odbywał się w kosmosie. Na chrzcie uczestnicy obozu mogli wsiąść za stery promu kosmicznego oraz utopić swoje dłonie w glutogilach kosmitów :)

Czytaj więcej 

 

IV Śląska Spartakiada Aktywnej Rehabilitacji
 

W dniu 02.09.2017. odbyła się IV Śląska Spartakiada Aktywnej Rehabilitacji.

Tradycyjnie miejscem zmagań naszych nieocenionych sportowców była Hala Sportowa przy SP w Bieruniu.

Prace kadry i wolontariuszy rozpoczęły się od wczesnych godzin rannych, tak by wszystko było gotowe i by o godzinie 9:00 można było zarejestrować pierwszego sportowca.

Gdy tylko wybiła godzina 10:00 uroczyście przywitano sportowców, sponsorów, kadrę, wolontariuszy, a także zawsze obecnych i wiernych kibiców...

Czytaj więcej 


KortoFARiada 2017

Olsztyn 22.08-03.09.2017

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach udało nam się spotkać w akademickim miasteczku w Olsztynie. Kto nie był nigdy na Kortowie, powinien żałować i szybko to zmienić. Zieleń parków, bliskość jeziora Kortowskiego, labirynt między akademikami – tego klimatu nie da się podrobić.

Ponownie zagościliśmy całym obozem w Domu Studenta nr 1. Pierwsze dni naszego spotkania polegały na ...

Czytaj więcej 


Obóz Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci – Wisła 19-31.07.2017

To już szósty wiślański obóz AR dla dzieci w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim II”.

Znowu mogliśmy liczyć na piękną górską pogodę. W tym roku Ania, Nadia, Lena, Patrycja, Kinga, Kasia, Zuzia, Damian, Adam i Mateusz bawili i uczyli się dzielnie razem z kadrą jak być samodzielnym i niezależnym.

Już od samego początku zachwycili się nie tylko Wisłą, ale także pięknymi pokojami przygotowanymi przez kadrę. Tematem tegorocznego obozu był świat czarów i magii dlatego wszędzie spotykaliśmy wróżki i czarodziejów. Nawet poznaliśmy Wiedźmę i wielkiego Maga...

Czytaj więcej 


Chrusty 02-14.07.2017

Na początku lipca FAR region lubelski przecierał szlaki (dosłownie i w przenośni) na obozie dla dzieci – w samym środku lasu, sercu Gór Świętokrzyskich  Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Polanika” w Chrustach k. Kielc...  

 

Czytaj więcej


Czworonożni goście, warsztaty kuglarskie i mnemotechniki

26.11.2016, Opole

Podczas sobotnich zajęć dla dzieci mieliśmy okazję gościć 2 czworonożnych milusińskich: pudelka Tobiaszka oraz fretkę Frankę :).

Właścicielka zwierzaków – Paulina opowiedziała jak odczytywać poszczególne ich zachowania i jak wobec nich postępować.

Następnie po oswojeniu dzieci ze zwierzakami oraz obejrzeniu sztuczek wykonywanych przez pieska dzieci z wielkim entuzjazmem rozpoczęły wydawać Tobiaszkowi komendy, nagradzając go smaczkiem po wykonanej czynności. Dzieci były pełne zachwytu, gdy nietypowo wystrzyżony, puchaty piesek "przybijał im piątkę", czy kręcił się wokół na ich zawołanie...

Czytaj więcej


KortoFARiada 22-24.07.2016 r.

Jest w Olsztynie miejsce, w którym panuje zupełnie odmienny, specyficzny klimat. Jest trochę tak, że gdy wchodzisz na jego teren, coś się w Tobie odmienia. I jest to pozytywna zmiana.

Co tak silnie oddziałuje na ludzi tam przebywających? Nie wiem. Może wysokie, surowe akademiki? Może wszechobecna zieleń i zapach jeziora? A może uśmiechnięci i serdeczni ludzie? Pewnie wszystko po trochu... 

Przeczytaj i zobacz więcej »


Zachodniopomorskie myszki mini zdobywają Kołobrzeg

6 lipca rozpoczęły się zmagania na obozie AR dla dzieci. Pierwszego dnia myszki zostały poddane testom sprawnościowym, wszystko obserwował zły kot, który od początku na nie polował. 

Dzięki zajęciom z techniki jazdy, samoobsługi oraz licznym zabawom ruchowym, myszki szkoliły swoją zwinność, spryt i szybkość, aby nie zostać schwytane przez kocura...    

Przeczytaj i zobacz więcej »


"Tajemnicza Wyspa"

Dżungla, dżungla, taka wielka dżungla,
poplątane zwoje dzikich lian.
Mieszka sobie w bambusowej chatce
Ambo Sambo, wielkiej dżungli pan.

Ref. Strusie mu się w pas kłaniają,
małpy na ogonach grają.
Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam.

Ambo Sambo, doskonale znam go,
węża się nie boi ani lwa.
Dla swych dzikich, leśnych ulubieńców
w dłoni coś smacznego zawsze ma.

 

Pod hasłem "Tajemnicza Wyspa" upłynął obóz dziecięcy Aktywnej Rehabilitacji w Miętnem. Dziesięcioro dzieci weszło na nową drogę w  usamodzielnianiu się. Od 27.06 do 05.07.2016r. Magda, Dominika, Martyna, Wiktoria, Hania oraz Michał, Krzysiek, Staś, Szymon i Filip byli na letnim obozie usamodzielniającym zorganizowanym przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji-region lubelski. Nie było tam ani mamy ani taty, ani żadnej siostry czy brata. To był istny obóz przetrwania. Próba dla dzieci, ale równie trudna próba dla rodziców. Przez 9 dni nad każdym dzieckiem czuwał jeden opiekun na wózku i jeden opiekun pełnosprawny. Program zajęć był bardzo bogaty i miał na celu podniesienie sprawności i samodzielności. Po 4 dniach obozu przyjechali rodzice, którzy wzięli udział w specjalnym szkoleniu zorganizowanym dla nich. 

A na obozie działo się, oj działo...                                                                              Przeczytaj i zobacz więcej »


Strona 1 z 9