wtorek, 2019-03-26 Ireneusza, Marii, Marioli

Konsultacje nad modelem nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

2018-10-24


Zachęcamy do zapoznania się z informacją otrzymaną z Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczącą konsultacji nowego modelu nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE). W związku z zaangażowaniem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w prace nad modelem w ramach zespołu w MEN chcemy aby chętne osoby, rodzice wraz z dziećmi i dorośli uczestnicy z własnym doświadczeniem edukacyjnym wzięli udział w konsultacjach, reprezentując szeroko rozumiane środowisko osób związanych z FAR.


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach konsultacyjnych i włączenia się w dyskusję nad wyzwaniami związanymi z wdrażaniem edukacji włączającej wysokiej jakości w codziennej praktyce polskich przedszkoli i szkół. Edukację włączającą rozumiemy jako edukację wysokiej jakości odpowiadającą na potrzeby wszystkich uczniów i uwzględniającą postanowienia ratyfikowanych przez Polskę konwencji - Konwencji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu pn. Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej, realizowanego na wniosek polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Europejską Agencją do spraw Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej w ramach Programu Reform Wsparcia Reform Strukturalnych Komisji Europejskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie DO 25 PAŹDZIERNIKA 2018 R. FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. INFORMACJE O SZCZEGÓŁACH NA STRONIE: HTTPS://MEN.GOV.PL/ W AKTUALNOŚCIACH LUB TEŻ POD LINKIEM:

HTTPS://MEN.GOV.PL/…/ZAPROSZENIE-NA-WARSZTATY-KONSULTACYJNE…

W przypadku niepełnoletnich uczestników zgłoszenie wypełniają rodzice (opiekunowie prawni). START ZAPISÓW: 19.10.2018 R.

Warsztaty odbędą się 7 LISTOPADA 2018 R. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" przy ul. Limanowskiego 23 w Warszawie w czterech grupach:

1) 9.00 - 10.30

2) 11.00 - 12.30

3) 13.30 - 15.00

4) 15.30 - 17.00.

Uczestnik może brać udział tylko w jednej grupie warsztatowej.

W każdej grupie warsztatowej przewidziano udział przedstawicieli różnych środowisk zainteresowanych kształceniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Warsztaty prowadzone będą przez przedstawicieli Europejskiej Agencji.

Uczestnikami warsztatów będą również przedstawiciele Służby Wsparcia Reform Strukturalnych Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas warsztatów, które odbywać się będą w języku angielskim, zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne.

Przy kwalifikowaniu do udziału w warsztatach będą brane pod uwagę następujące kryteria:
1) kolejność zgłoszeń
2 proporcjonalność udziału przedstawicieli różnych środowisk zainteresowanych edukacją uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
3) gremium z jakim osoba zainteresowana udziałem w warsztatach zadeklaruje przedyskutowanie kluczowych postulatów przed rozpoczęciem warsztatów

UWAGA!
Zgłoszenie nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w warsztatach.

Warunkiem udziału jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (uzupełnienie wszystkich pól obowiązkowych).

Get Adobe Flash player


Kontakt – woj. zachodniopomorskie


Biuro FAR
ul.
Łucznicza 64 (p.16,17)
71-472 Szczecin
tel.:  91 423 77 03, fax: 91 423 77 10
tel. kom.: 509 447 063 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


poniedziałek-środa, piatek: 8.00-16.00
czwartek: 10.00-18.00
 

Pełnomocnik FAR


Ewa Kochańska-Lechniak 
tel: 
501 875 907
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »