czwartek, 2023-03-23 Feliksa, Konrada, Zbysławy

Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy 22.02.2022 r.

2022-03-07

W ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II”, 22.02.2022 r. odbył się Warsztat Aktywnego Poszukiwania Pracy w formie online. Uczestniczyła w nich grupa sześciu osób, które znajdują się na różnych etapach swojego życia zawodowego: jedni dopiero przygotowują się do wejścia na rynek pracy, inni mają już kilkuletnie doświadczenie zawodowe, ale nadal są otwarci na nowe pomysły, które pomogą im usprawnić proces poszukiwania zatrudnienia.

Prowadzący zajęcia doradca zawodowy Artur Witkowski przekazał ogrom przydatnych informacji, popartych praktycznymi przykładami i zabawnymi ciekawostkami. Poruszono m.in. takie tematy jak: metody poszukiwania ofert pracy, sporządzanie dokumentów aplikacyjnych czy przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jedną z interesujących części warsztatów było analizowanie jak wiele kanałów poszukiwania pracy, zarówno w Internecie jaki i w realu, możemy wykorzystać, żeby dotrzeć do atrakcyjnych pracodawców, a także uświadomienie sobie, że jesteśmy w stanie przygotować się do każdego, nawet najbardziej nietypowego pytania, które może paść na rozmowie o pracę. Uczestnicy poznali również strategie odpowiadania na pytania o własnych słabych stronach, co do tej pory sprawiało im sporą trudność. T

o był dobrze wykorzystany dzień! Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział i dużą motywację do nauki!

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU  

Kontakt – woj. wielkopolskie


Biuro FAR
ul.
Augustyna Szamarzewskiego 78/82 lok. 71
60-569 Poznań
tel.:  61 852 24 56, fax: 61 843 14 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa: 08.00 - 16.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 08.00 - 16.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Arkadiusz Napieralski
tel:
504 091 634
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram zajęć


Harmonogram zajęć »

Ogłoszenia regionalne »