poniedziałek, 2021-10-18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Warsztat AR w Polanice

2021-08-30
 

W dniach 21-23.08.2021 w podkieleckich Chrustach odbył się Warsztat AR dla 5 uczestników projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”. Głównym celem wyjazdu była poprawa techniki jazdy naszych uczestników, polepszenie kontaktów interpersonalnych oraz nauka samodzielności w wykonywaniu codziennych czynności oraz...

Czytaj więcej 


Świętokrzyski Obóz AR w Chrustach

2021-08-12
 

W terminie 26.07-06.08.2021 r. w Chrustach koło Kielc w Ośrodku Rehabilitacyjnym Polanika zrealizowany został Obóz Aktywnej Rehabilitacji regionu świętokrzyskiego w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”...

Czytaj więcej 


Pepcolandia

2021-06-23
                                                                                   REGION ŚWIĘTOKRZYSKI
FUNDACJA AKTYWNEJ REHABILITACJI
ul. Piotrkowska 12/708, 25-510 Kielce, tel./fax: 041 336 11 02, mob.: 509 447 069
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.far.org.pl

 Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

 
 
#PEPCO
#PEPCOLANDIA   
https://www.facebook.com/PEPCO.pl
 
W dniu 30 maja 2021r. odbył się Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, finansowany przez firmę PEPCO, która dała nam możliwość wzięcia udziału w projekcie w ramach Programu Grantowego „PEPCOlandia” 2021
Impreza odbyła się w plenerze na obiekcie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Hotelu „Echo” w Cedzynie k/Kielc.
Niepełnosprawni Beneficjenci projektu, ich rodzice i kadra FAR obsługująca Piknik pojawili się w Ośrodku, gdzie czekał na nich rozpalony grill ze smakołykami przygotowanymi przez pracowników hotelu. Przed rozpoczęciem biesiadowania, czekała na dzieci niespodzianka w postaci gry terenowej. Uczestnicy otrzymali list od Pepcoludków z Pepcolandii, którzy szukali śladów życia na naszej planecie. Zadaniem dzieci było rozwiązywanie zadań za które otrzymywali litery do krzyżówki. Zebranie wszystkich liter i rozwiązane hasło zaprowadzić miało uczestników do prezentów. Po emocjach związanych z grą terenową wszyscy poszli się posilić. W przerwach między kolejnymi posiłkami zorganizowane zostały gry i zabawy integrujące wszystkie osoby przebywające na pikniku.
 
Czas spędzony na pikniku rodzinnym był niezwykle cenny i  potrzebny. Dał okazję do utrzymania dobrych relacji i szansę na jeszcze lepsze poznanie się i zintegrowanie grupy. Pozwolił spędzić miło czas w gronie osób z podobnymi przeżyciami i doświadczeniami, co w dużym stopniu pozwoliło zbudować wzajemne więzi.
 
W imieniu Zarządu FAR, pracowników, beneficjentów oraz ich rodziców i opiekunów składamy gorące podziękowania firmie PEPCO za dofinansowanie  Pikniku Rodzinnego w ramach programu grantowego PEPCOlandia.


Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu firmy PEPCO
w ramach programu grantowego PEPCOlandia


Lekcje WF z FAR

2020-11-17

https://www.far.org.pl/images/aktualnosci/2020_aktualnosci/trenuj-z-far_lekcje-wf.jpg


Już od 17.11.2020
 STARTUJEMY z LEKCJAMI WF-u ONLINE  

w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim V”. 

Zajęcia będą OGÓLNOPOLSKIE więc jest szansa,
że spotkacie swoją koleżankę/kolegę z drugiego końca Polski. 

 W programie: 
– promocja AKTYWNEGO TRYBU ŻYCIA
– DOBRZE spędzony czas
– SUPER ZABAWA

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku.

 I Trening godz: 09:00  
 II Trening godz: 17:00 

 

Wystarczy wejść w link poniżej i wziąć udział w zajęciach:
 https://zoom.us/j/99396798636   
Meeting ID: 993 9679 8636 

Gdybyście mieli problemy z zalogowaniem możecie skontaktować się
z instruktorami w Waszych regionach. 

W załączniku przesyłamy również  instrukcję do zalogowania »


Szanowni Państwo

2020-10-27

W związku z utrzymującym się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 Zarząd Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR” podejmuje działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.


W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów (w tym uczestników naszych projektów) jak i pracowników, w biurze Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Kielcach od 26 października 2020 r. stosuje się organizację bezpośredniej obsługi interesantów dostosowaną do aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązujących w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie:
  • Zaleca się kontakt z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji przede wszystkim z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.
  • Ilość interesantów przebywających jednocześnie w biurze jest ograniczona. Bezpośrednia obsługa realizowanajest z zachowaniem zasady, że dopuszczalna liczba obsługiwanych osób przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba, z wyłączeniem:

‐dziecka do ukończenia 13. roku życia;

‐osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

‐osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie;

‐osoby wymagającej pomocy tłumacza;

‐innej osoby, w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów, tej zasady nie stosuje się.

  • Każdy z obsługiwanych osób zobowiązana jest do posiadania maseczki zakrywającej usta i nos, z wyłączeniem osób mających przeciwwskazania medyczne.
  • Pożądane jest posiadanie jednorazowych rękawiczek ochronnych.
  • Prosimy o posiadanie własnego długopisu.
  • Osoby oczekujące na obsługę proszone są o pozostanie na zewnątrz. Jeżeli osobista wizyta nie jest konieczna, zachęcamy do kontaktu telefonicznego  509-447-069  lub 531- 219-111 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej święTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pracownicy Fundacji w trakcie wykonywania bezpośredniej obsługi interesantów zobowiązani są zakrywać, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo przyłbicy, usta i nos.
  •  Celem zwiększenia bezpieczeństwa rekomenduje się wcześniejsze uzgadnianie – telefoniczne lub mailowe – terminu wizyty w biurze Fundacji.

Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery ogólne do biura Fundacji:


adres: ul. Piotrkowska 12/708
25-510  Kielce

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 509-447-069

Proszę Państwa o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w biurze Fundacji. W przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego, proszę o wcześniejsze telefoniczne lub mailowe uzgadnianie konkretnego terminu (dnia i godziny), celem zwiększenia Państwa bezpieczeństwa oraz ograniczenia czasu oczekiwania na miejscu.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.far.org.pl

 

Zarząd Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR”


Zajęcia 19.09.2020.

2020-09-15
Serdecznie zapraszamy 
wszystkich chętnych uczestników i wolontariuszy na zajęcia dla dorosłych z zakresu Bocci oraz Aktywnej Rehabilitacji  . Zajęcia odbędą się w terminie 19.09.2020. tj. sobota o godz.11.00 jak zawsze w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie przy ul.Czarnowskiej 2a.
Kadra prowadząca :).

Zajęcia 08.08.2020.

2020-08-03
Serdecznie zapraszamy 
wszystkich chętnych uczestników i wolontariuszy na zajęcia dla dorosłych z zakresu Bocci oraz Aktywnej Rehabilitacji  . Zajęcia odbędą się w terminie 08.08.2020. tj. sobota o godz.11.00 jak zawsze w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie przy ul.Czarnowskiej 2a. Po zajęciach zapraszamy na spotkanie integracyjne.
Kadra prowadząca :).

Zajęcia 18.07.2020.

2020-07-14
Serdecznie zapraszamy 
wszystkich chętnych uczestników i wolontariuszy na zajęcia dla dorosłych z zakresu Bocci oraz Aktywnej Rehabilitacji  . Zajęcia odbędą się w terminie 18.07.2020. tj. sobota o godz.12.00 jak zawsze w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie przy ul.Czarnowskiej 2a.
Kadra prowadząca :).

Zapraszamy na zajęcia 20.06.2020.

2020-06-14
Serdecznie zapraszamy 
wszystkich chętnych uczestników i wolontariuszy na zajęcia dla dorosłych z zakresu Bocci oraz Aktywnej Rehabilitacji  . Zajęcia odbędą się w terminie 20.06.2020. tj. sobota. O godz.11.00 zapraszamy sympatyków Bocci a o 12.00 wszystkie pozostałe osoby -jak zawsze w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie przy ul.Czarnowskiej 2a.
Kadra prowadząca :).

Strona 1 z 42

Kontakt – woj. świętokrzyskie


Biuro FAR
ul.
Piotrkowska 12/708, 25-510 Kielce
tel/fax: 41 336 11 02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa: 08.00 - 16.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 08.00 - 16.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Ewa Sałaj
tel:
509 447 069
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


 Zobacz wszystkie zajęcia»

Ogłoszenia regionalne »