niedziela, 2020-11-29 Błażeja, Margerity, Saturnina

Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III


alt

 

 

„Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”

 

Okres realizacji:                01.03.2012 -28.02.2014

Lider:                                    PFRON

Partnerzy:                            Fundacja Aktywnej Rehabilitacji
                                               Caritas Polska
                                               Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja
                                               Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich

 

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza osoby niepełnosprawne ruchowo do udziału w projekcie „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. Beneficjentami programu mogą zostać nieaktywne zawodowo osoby z niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym, lub umiarkowanym ze sprzężeniem. Głównym celem projektu jest wsparcie i przygotowanie do wejścia lub powrotu na rynek pracy.

Działania projektowe obejmują: poradnictwo zawodowe, szkolenia, warsztaty, kursy, staże, pomoc przy znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia, wsparcie pracodawców przy uzyskaniu ulg przysługujących z tytułu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. Podczas trwania wszystkich działań projektowych zapewniamy indywidualne wsparcie doradcy zawodowego i trenera pracy.

Jak szukać pracy? Jak pisać dokumenty aplikacyjne? Z jakiej pomocy można skorzystać i gdzie się o nią zwrócić? Jakie koszty podlegają dofinansowaniu PFRON? Gdzie i jakie dokumenty należy złożyć?

Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. Zadzwoń, napisz, odwiedź nas w regionalnych biurach FAR na terenie całej Polski. Wszystkie działania FAR skierowane do beneficjentów są bezpłatne.

W poprzedniej edycji projektu z naszego wsparcia skorzystało 1500 osób. Dla 1000 osób sporządziliśmy indywidualne plany działania, 800 osób uczestniczyło w warsztatach aktywizacji zawodowej, 170 osób skorzystało ze staży. W efekcie tych działań 218 osób podjęło stałą pracę. Nie wierzysz, że powrót do pracy jest możliwy? Przyjdź i się przekonaj.

 

Partnerzy:

alt

Get Adobe Flash player

Galeria