niedziela, 2020-11-29 Błażeja, Margerity, Saturnina

Zajęcia regionalne


Zajęcia regionalne dla kobiet odbywają się w zależności od potrzeb danego regionu i możliwości kadrowych Fundacji,  jeśli tylko jest wystarczająca liczba uczestniczek do stworzenia grupy. Przeważnie są to odrębne spotkania z instruktorkami FAR, które przy wsparciu specjalistów i wolontariuszy tworzą program merytoryczny zajęć.

 

Zajęcia regionalne obejmują warsztaty psychologiczne, sesje fotograficzne, spotkania ze specjalistami, spotkania na mieście, w plenerze, zajęcia taneczne, wykłady, pogadanki.

 

Tam, gdzie nie ma odrębnych zajęć dla kobiet, zachęcamy do zgłaszania się na zajęcia dla dorosłych. Czasem wystarczy kilka kobiet i kilka pomysłów – a tworzy się ciekawy program. W latach 2009/2010 i 2011 odbyły się warsztaty psychologiczne „Być kobietą” dla młodych dziewczyn z przepukliną oponowo-rdzeniową w wieku 15-20. Celem projektu było poznanie potrzeb i problemów młodych uczestniczek zajęć dziecięcych FAR, stworzenie okazji do dyskusji wśród dziewczyn na temat seksualności, kobiecości, poczucia piękna, przekazanie wiedzy psychopedagogicznej z zakresu kształtowania poczucia własnej wartości i relacji interpersonalnych,  przygotowanie i zachęcenie dziewczyn do uczestniczenia w zajęciach dziecięcych FAR w charakterze młodej kadry.
 

Get Adobe Flash player

Galeria