sobota, 2020-11-28 Jakuba, Stefana, Romy

Obozy dla kobiet


Obozy dla kobiet powstały w wyniku doświadczeń pracy metodą aktywnej rehabilitacji z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. Program obozu jest tak skonstruowany, by odpowiadał na szczególne potrzeby kobiet borykających się z ograniczeniem sprawności na różnych etapach swojego życia.
 

Uczestniczki biorą udział w wykładach, warsztatach, treningach prowadzonych przez kobiety takie jak one – również niepełnosprawne. To instruktorki na wózkach są wzorem osobowym i dzielą się wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin życia: macierzyństwo, prowadzenie domu, praca zawodowa, planowanie przyszłości, dbanie o relacje z bliskimi w rodzinie i w związku.
 

Celem jest odkrywanie swojej kobiecości, zarówno dla kobiet z urazem rdzenia kręgowego, które po wypadku muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością, jak i dla kobiet niepełnosprawnych od urodzenia z przepukliną oponowo-rdzeniową, które bez względu na wiek pozostają ciągle pozostają małymi dziewczynkami dla swoich rodziców i najbliższego otoczenia.
 

W ciągu 6 dni obozowych kobiety rozmawiają, uczą się od siebie wzajemnie, wspierają się,  malują, tańczą, relaksują się i intensywnie ćwiczą na treningach.


Tematyka wykładów: seks i macierzyństwo, urologia i higiena, pielęgnacja ciała, stres, radzenie sobie z kryzysem, prowadzenie domu.


Warsztaty: wizaż, sesja fotograficzna, aerobik, autoprezentacja, relaksacja, wspólne gotowanie.


Każdy obóz to nowe przyjaźnie i nowa grupa wsparcia dla kobiet, które nabierają sił, by zmieniać swoją codzienność, walczyć o przyszłość, realizować marzenia bez względu na przeciwności.
 

Get Adobe Flash player

Galeria