niedziela, 2020-10-25 Ingi, Maurycego, Sambora

Każda z nas chce być piękną

Warszawa, 13.06.2014

Każda z nas chce być piękną dla innych, ale też każda z nas powinna być piękna dla samej siebie – ta dewiza przyświecała organizatorkom spotkania dla młodych beneficjentek FAR w gabinecie kosmetyczno-fryzjerskim Kikako.
Codzienna pielęgnacja twarzy, 5 etapów demakijażu, dobór kremu, podkładu oraz jak dbać o dłonie – to główne tematy, które zostały podjęte podczas tego niezwykłego spotkania. Młode damy, wkraczając w dorosłe życie, chcą czuć się pewnie i atrakcyjnie, dlatego informacje, które przekazały im „starsze” koleżanki – profesjonalne kosmetyczki z ramienia Fundacji Inicjatywa Kobiet oraz instruktorki FAR – okazały się bardzo cenne. 
 Całość wydarzenia odbywało się w pięknych, fachowo przygotowanych wnętrzach firmy udostępnionych nam bezpłatnie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim zaangażowanym osobom. Spotkanie przy kawie i rozmowy o kosmetykach były oczywiście za krótkie i pozostawiły niedosyt, ale to mobilizuje nas do organizacji kolejnych ciekawych wydarzeń dla FARowiczek.  Zobacz zdjęcia »


O programie

Program Kobiecy FAR jest ofertą działań skierowaną do kobiet niepełnosprawnych ruchowo (z uszkodzonym rdzeniem kręgowym i/lub przepukliną oponowo-rdzeniową). To próba całościowego podejścia do potrzeb i problemów kobiet poruszających się na wózku, próba utrzymywania z nimi stałego kontaktu (na różnych etapach życia), udzielania wsparcia podczas obozów, na zajęciach regionalnych, za pomocą Internetu.

Czytaj więcej


O uczestniczkach programu

Program przeznaczony jest dla kobiet po urazie rdzenia lub z przepukliną oponowo-rdzeniową.  W obu przypadkach kobiety muszą walczyć z wieloma problemami, dotykającymi niemal każdej sfery ich życia...

Czytaj więcej


Zajęcia regionalne

Zajęcia regionalne dla kobiet odbywają się w zależności od potrzeb danego regionu i możliwości kadrowych Fundacji,  jeśli tylko jest wystarczająca liczba uczestniczek do stworzenia grupy. Przeważnie są to odrębne spotkania z instruktorkami FAR, które przy wsparciu specjalistów i wolontariuszy tworzą program merytoryczny zajęć.

Czytaj więcej


Obozy dla kobiet

Obozy dla kobiet powstały w wyniku doświadczeń pracy metodą aktywnej rehabilitacji z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. Program obozu jest tak skonstruowany, by odpowiadał na szczególne potrzeby kobiet borykających się z ograniczeniem sprawności na różnych etapach swojego życia.

Czytaj więcej


Partnerzy programu

Program tworzymy z partnerami – firmami, organizacjami, instytucjami, które są są świadome tego, że współpraca z nami jest ważna z ponieważ można w ten sposób pomóc potrzebującemu człowiekowi ale też jest opłacalna ekonomicznie.

Czytaj więcej