sobota, 2023-04-01 Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

WAZ Budy Głogowskie lipiec 2021

2021-07-20


Zobacz zdjęcia »

W Budach Głogowskich, w położonym wśród lasów Ośrodku Caritas Diecezji Rzeszowskiej, w dniach od 06-14.07.2021r., odbył się Warsztat Aktywizacji Zawodowej, w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II” w którym uczestniczyło 10 beneficjentów o różnych rodzajach i stopniach niepełnosprawności, pod kierunkiem i opieką 8 członków kadry.

Na początku obozu przeprowadzono testy sprawnościowo-kondycyjne, które powtórzono w przedostatnim dniu i w zdecydowanej większości wykazały one progres wyników, z czego bardzo byli zadowoleni uczestnicy i kadra.

Głównym celem warsztatu były zajęcia z doradztwa zawodowego, w trakcie których prezentowane były zagadnienia związane z rynkiem pracy i możliwością znalezienia zatrudnienia. Doradca zawodowy omawiał kroki i sposoby, jakie powinny podjąć osoby niepełnosprawne w celu znalezienia pracy, jak stworzyć CV, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiednio się na niej zaprezentować. Doradca zawodowy, rozmawiał z uczestnikami o zatrudnieniu na rynku pracy, zgodnym z ich możliwościami i preferencjami.

Kolejne dni były wypełnione blokami zajęć: sportowych, rekreacyjnych i treningami kompetencji społecznych (TKS). W ramach tych bloków przeprowadzono zajęcia: ogólno - usprawniające, z zakresu techniki jazdy na wózkach, łucznictwa, unihokeja, tenisa stołowego, bocci oraz gier i zabaw. Zajęcia z TKS pozwalały nabyć odpowiednie umiejętności odnajdywania się w różnych sytuacjach życiowych i budowania właściwych relacji z otoczeniem. Przysparzały one sporo zabawy i dobrego humoru. Wieczorne zaś spacery po najbliższej okolicy pozwalały na uspokojenie i wyciszenie przed nocnym odpoczynkiem.

Urozmaiceniem pobytu na WAZ-ie było popołudnie spędzone przy grillu i podczas wieczorku muzycznego, połączonego z uroczystym zakończeniem obozu wraz z wręczeniem dyplomów i zaświadczeń o ukończeniu cyklu szkoleń.

Składam podziękowania Uczestnikom za wysokie zaangażowanie, a Kadrze za bardzo dobrą pracę.


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU  

Kontakt – woj. podkarpackie


Biuro FAR
ul.
Tadeusza Boya-Żeleńskiego 27,
35-105 Rzeszów
tel.: 17 857 22 55, fax: 17 857 20 10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 


 

Godziny otwarcia


poniedziałek  piątek: 07.00 –15.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.

 

Pełnomocnik FAR


Lucyna Przybyło
tel:
509 447 068
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »