wtorek, 2019-07-16 Eustachego, Mariki, Mirelli

VI Półmaraton Lubartowski "Bez Granic"

2019-07-08

W ramach VI Półmaratonu Lubartowskiego "Bez Granic"  8 września 2019 w Lubartowie podczas biegu na 6 km odbędzie się wyścig osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach":
W wyścigu osób niepełnosprawnych klasyfikowane będą tylko osoby startujące na wózkach o napędzie bezpośrednim służących do codziennego poruszania się. Wózki nie mogą posiadać przeróbek ani dodatkowych elementów wpływających na ich parametry jezdne.
Obowiązuje podział zawodników na dwie kategorie startowe:
1. Paraplegia (razem kobiety i mężczyźni).
2. Tetraplegia (razem kobiety i mężczyźni).


Studia podyplomowe

2019-06-03
Uprzejmie informujemy, że na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe z psychologii sportu. Innowacją jest organizacja studiów - w ramach jednej edycji uruchomione zostaną dwa toki - dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego oraz dla psychologów.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty edukacyjnej.

https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,59,psychologia-sportu-studia-podyplomowe,73209.cht
https://www.umcs.pl/pl/wyszukiwarka-studiow,118,psychologia-sportu-dla-trenerow-i-nauczycieli-wychowania-fizycznego,72693.chtm

Druga rekrutacja na studia podyplomowe „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją”

2019-05-14
W dniu 27 maja br. rozpoczyna się proces rekrutacji słuchaczy na II edycję studiów podyplomowych „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją”. Studia są realizowane w ramach projektu „Wdrożenie nowego modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją – jako element systemu kompleksowej rehabilitacji w Polsce” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działanie 4.3.

Więcejna stronie PFRON
https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/druga-rekrutacja-na-studia-podyplomowe-specjalista-ds-zarzadzania-rehabilitacja/

W poszukiwaniu pracodawców

2019-04-10
Realizując projekt "Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia" w poszukiwaniu pracodawców  i beneficjentów udaliśmy się w środę 10 kwietnia na Targi Pracy w Lublinie.
To jedno z największych tego typu wydarzeń w województwie.  Wydarzenie przyciąga zawsze sporą rzeszę osób, które szukają pracy bądź zamierzają ją zmienić. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 152 wystawców z Lublina i regionu. Targi odwiedziło ponad 10 tys. osób. W tym roku swój udział także potwierdziło wiele firm. Wzięli w nich udział pracodawcy i instytucje rynku pracy z Lublina oraz województwa, ale też osoby bezrobotne, szukające pracy. Organizatorem targów byli m.in. Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Zapraszamy osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zainteresowane pojęciem zatrudnienia do kontaktu z naszym Biurem Regionalnym:
al. Kraśnicka 127/129 (p.1, II piętro)
20-718 Lublin
tel.: 81 526 10 24, 509 447 065
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 


WARSZTATY AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY – LUBELSKIE 27.11.2018

2018-12-03
WARSZTATY AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY – LUBELSKIE 27.11.2018
 
W dniu 27 listopada 2018 r., w Biurze Regionalnym Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Lublinie, odbyły się Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy dla uczestników projektu „  Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia”.  Uczestnicy w grupie pięcioosobowej, mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez doradcę zawodowego i psychologa, Panią Violettę Dobies przy pomocy wolontariusza Pani Elżbiety Zawiszy. W trakcie zajęć, uczestnicy poszerzyli wiedzę z zakresu kompetencji społecznych, dokonali analizy swojej indywidualnej sytuacji zawodowej, zdefiniowali swoj mocne i słabe strony. Odbyła się dyskusja na temat wewnętrznych i zewnętrznych czynników motywacyjnych i szeregu barier w procesie aktywizacji zawodowej. Poruszono debatę w temacie pozytywnych i negatywnych aspektów stresu i metod radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
Ponadto, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę w zakresie metod poszukiwania pracy, prawnych aspektów zatrudnianiai pracy osób z niepełnosprawnością. Beneficjenci dowiedzieli się, jak prawidłowo przygotowywać dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się do rozmowy o pracę. Dzięki symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, uczestnicy mieli okazję przećwiczyć autoprezentację.
Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, były dla uczestników doskonałą okazją wymiany poglądów, doświadczeń związanych z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych na rynku pracy.
 

 
kadra

 

Tu wyleczysz odleżyny

2018-07-25

Poradnię leczenia ran przewlekłych otwarto przy szpitalu w Białej Podlaskiej. Placówka podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Do poradni mogą zgłaszać się pacjenci m.in. z ranami pochodzenia naczyniowego, stopą cukrzycową czy odleżynami – wyjaśnia Magdalena Us, rzecznik szpitala. - Zauważamy potrzebę funkcjonowania takiej poradni, pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej opieki specjalistycznej skierowanej do takich schorzeń. Dotychczas mogli się zgłaszać do poradni chirurgicznej lub do oddziału chirurgicznego. Z pewnością uruchomienie nowej poradni przyczyni się zwiększenia dostępności do opieki nad pacjentami ze schorzeniami przewlekłymi ran.

Poradnia jest czynna w poniedziałki, środy i piątki. 
Kontakt:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
ul. Terebelska 57-65
21-500 Biała Podlaska
Rejestracja do poradni specjalistycznych:  tel. 83 414 71 70


Nowy projekt z aktywizacji zawodowej

2018-02-22

 

Jesteś osobą niepełnosprawną?
Chcesz podążać w stronę zatrudnienia?
Mieszkasz na terenie województwa lubelskiego?
Myślisz o podniesieniu kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach?
Jesteś zainteresowany/a odbyciem płatnego stażu w dogodnym dla Ciebie miejscu?
Chcesz lepiej poznać rynek pracy, umiejętniej poruszać się na nim i bardziej poznać swoje możliwości?
Chcesz otrzymywać dostosowane do Twoich możliwości i kwalifikacji oferty pracy?
Potrzebujesz specjalistycznej porady np. prawnika, psychologa, coacha, rehabilitanta?

Sprawdź, czy możesz być uczestnikiem projektu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji realizowanego na terenie województwa lubelskiego.
https://www.far.org.pl/projekty-regio…/projekt-lubelski.html

Jeśli masz trudność w dotarciu do nas - my przyjedziemy do Ciebie.

Skontaktuj się z nami telefonicznie, osobiście lub mailowo: Biuro FAR
al. Kraśnicka 127/129 (p.1, II piętro)
20-718 Lublin
tel.: 81 526 10 24

Ewelina Cur

727 672 087 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena Szpyt

519 686 516 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Na rugby zapraszamy w piątki

2017-10-04

Od października treningi ruby na wózkach odbywać się będą w piątki od 18.30 do 20.00
Zapraszamy do udziału i pomocy przy organizacji zajęć.


Strona 1 z 12

Get Adobe Flash player

Kontakt - woj. lubelskie 


Biuro FAR
al. Kraśnicka 127/129 (p.1, II piętro)
20-718 Lublin
tel.: 81 526 10 24, fax: 81 527 13 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa: 08.00 - 16.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 08.00 - 16.00

 

Pełnomocnik FAR


Adam Orzeł
tel: 509 447 065
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »
 

Ogłoszenia regionalne »