czwartek, 2023-03-30 Eustachego, Stefana, Bertolda, Cyryla

Warsztat AR Spała 19-21.08.2022

2022-08-26W dniach 19-12.08.2022 w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla dorosłych organizowany w ramach projektu "Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VII.
Ze względu na piękną, słoneczną pogodę która dopisywała nam przez trzy dni harmonogram warsztatu był obfity we wszelakie aktywności ruchowe, które można podejmować na zewnątrz. Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję nauczyć się lub przypomnieć sobie podstawy techniki jazdy na wózku - prawidłowa pozycja na wózku, napędzanie wózka, balans oraz jazda w balansie, pokonywanie progów i podestów, zjazd z pochylni oraz wjazd na pochylnię. Wieczorem wyruszyliśmy na wycieczkę zobaczyć słynny pomnik Żubra w Spale, podczas której „zgubiliśmy drogę”, tak bynajmniej twierdzili instruktorzy. Po odnalezieniu pomnika mimo wszyto  wszystkim podobała się ta wycieczka która z racji długiej trasy przyjęła postać solidnego wieczornego treningu :) 
Drugiego dnia beneficjenci poznawali techniki przesiadania się z wózka na różne powierzchnie o różnej wysokości, a na wykładach uczyli się o profilaktyce przeciwodleżynowej oraz urologii.
Jeszcze tego dnia wybraliśmy się na kajaki i była to dla większości uczestników pierwsza w życiu okazja do pływania kajakiem! Przygotowania do spływu przeszły bardzo sprawnie, a sama wyprawa minęła w wesołej atmosferze i przy pięknej pogodzie. Wieczorem odbyły się zajęcia podczas których ćwiczyliśmy z piłką. W drugiej połowie zajęć były gry zespołowe - w każdym obudził się duch rywalizacji przez co wszyscy świetnie się bawiliśmy. 
Ostatni dzień warsztatów był szansą do porządnego przećwiczenia techniki jazdy. Ćwiczyliśmy na barierach architektonicznych w okolicy ośrodka. Instruktorzy prezentowali również swoje przystosowane samochody oraz techniki przesiadania się do auta, opowiadali o rozwiązaniach, które zastosowali w pojazdach w celu przystosowania go do swoich potrzeb. 
Cały weekend był bardzo pracowity i aktywny na tyle, że jednej z uczestniczek przebiły się dwie opony na raz :) na szczęście nasi niezastąpieni instruktorzy błyskawicznie pomogli w tej sytuacji. 
Wszyscy wrócili z tego wspaniałego weekendu z nowymi umiejętnościami, znajomościami i uśmiechami na twarzy. Wierzymy, że weekendy taki jak ten spędzony w Spale, stanowi motywację do pracy nad sobą oraz pozwala pokonać strach przed nieznanym. Dziękujemy za ten czas!

Kontakt – woj. łódzkie


Biuro FAR
ul.
Tatrzańska 109, p. 210, 93-279 Łódź
tel.: 42 642 78 01, fax: 42 642 78 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek 07.00 - 18.00
Wtorek 07.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 07.00 - 17.00
Piątek 07.00 – 17.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Monika Mazur
e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 447 072
 

Harmonogram zajęć


Osoba kontaktowa: Monika Mazur
tel.: 509 447 072

Zobacz wszystkie zajęcia »


Zobacz ogłoszenia regionane »