piątek, 2023-01-27 Anieli, Juliana, Przemysława

„Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim V” w regionie łódzkim w roku projektowym 2020/2021

2021-03-30

 Nieuchronnie zbliżamy się do końca trwania projektu:

„Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim V” w regionie łódzkim
W roku projektowym 2020/2021uczestniczyło 42 dzieci w wieku 4-16 lat.

Mimo Pandemii i obostrzeń z nią związanych udało nam się zrealizować wiele działań.
W sierpniu 2020r  w ośrodku Solpark w Kleszczowie przeprowadziliśmy obóz aktywnej rehabilitacji dla młodzieży z naszego regionu, na który przyjechało 15 osób, aby doszkalać się, usamodzielniać i jeszcze lepiej radzić sobie w codziennym życiu.
Odbyły się również dwa warsztaty aktywnej rehabilitacji w Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu, gdzie dzieci przyjechały razem ze swoimi rodzicami, aby oni również mogli szkolić się w zakresie aktywnej rehabilitacji, żeby jak najbardziej i jak najefektywniej wspierali swoje dzieci w dążeniu do samodzielności.

Nasi instruktorzy przez cały rok wspierali naszych podopiecznych, jeździli na sesje do domów, - gdzie uczyli samodzielności w warunkach domowych, także uczyli funkcjonowania w społeczeństwie poprzez zabieranie dzieci w różne miejsca, gdzie musieli odnaleźć się w różnych rolach. Odwiedzaliśmy również szkoły naszych beneficjentów. Dzieci wspierał także nasz specjalista – dietetyk. Dawał wskazówki rodzicom jak dbać o zdrową i zbilansowaną dietę i zaznaczał jak ważną role odgrywa ona w ich ogólnym stanie zdrowia.

Zajęcia aktywnej rehabilitacji to kolejna forma na którą mogli liczyć nasi podopieczni. W czasach Pandemii tym trudniejsza, że większość z nich była prowadzona online. Świetnie się bawiliśmy wzmacniając min. „ bicki” i tańcząc Zumbę.

Działania dodatkowe:
Pomarańczowa siła to kolejny  projekt który przeprowadziliśmy wspólnie z Fundacją ING Dzieciom. Pomarańczowa Siła to program wsparcia pracowników ING dla dzieci, które chcą poznać nowe dyscypliny sportu i aktywnie spędzać czas. Dzięki niemu pozyskaliśmy sprzęt sportowy, który wykorzystamy w kolejnych projektach.

Łajdacka majówka z FARem – pomagaj aktywnie. Wielkie ukłony dla Partnera akcji SNG WILD DUCK,oraz Spinfactory za piękne medale.
Wspólnie z partnerem wpadliśmy na pomysł organizacji zawodów dla każdego w każdej dyscyplinie -bieganie, rower ,deskorolka , fitness, badminton, taniec itp. Na dowolnym dystansie i w dowolnym czasie. Uczestnicy zyskali poprawę swojej kondycji fizycznej, a także  dobry uczynek w postaci darowizny na nasz region i dzieciaki na wózkach, które spożytkujemy bardzo odpowiedzialnie.

Z przyjemnością nasi instruktorzy obserwowali postępy podopiecznych, gdzie po każdym spotkaniu widać było jak dzieci usamodzielniają się, cieszymy się z każdego, nawet najmniejszego postępu naszych dzieci i każde z nich dopingujemy do dalszego działania, oczywiście wspólnie z rodzicami.

Zapraszamy od 1 kwietnia do udziału w kolejnej edycji projektu.
Ania i Łukasz
 

Kontakt – woj. łódzkie


Biuro FAR
ul.
Tatrzańska 109, p. 210, 93-279 Łódź
tel.: 42 642 78 01, fax: 42 642 78 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek 07.00 - 18.00
Wtorek 07.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 07.00 - 17.00
Piątek 07.00 – 17.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Monika Mazur
e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 447 072
 

Harmonogram zajęć


Osoba kontaktowa: Monika Mazur
tel.: 509 447 072

Zobacz wszystkie zajęcia »


Zobacz ogłoszenia regionane »