wtorek, 2023-01-31 Joanny, Ksawerego, Luizy

„Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia” w regionie łódzkim w roku projektowym 2020/2021

2021-03-30

Dnia 31.03.2021 r. kończy się kolejna edycja projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie
i utrzymanie zatrudnienia”. Wszystkie zrealizowane w ramach projektu formy wsparcia pozwoliły osiągnąć założone w projekcie wskaźniki i cele mimo, iż rok był bardzo nieprzewidywalny. Każda forma wsparcia cieszyła się dużym powodzeniem i wysoką frekwencją mimo spotkań w formie zdalnej. Uczestnicy wykazali się wielką cierpliwością i zaangażowaniem w realizacji założonych działań i celów.

W ramach realizacji projektu zawodowego wzięło udział dwadzieścia osób niepełnosprawnych z województwa łódzkiego, zdobyli oni informacje jak poruszać się po rynku pracy, gdzie szukać potencjalnych pracodawców, zidków, wsparciu trenera pracy oraz wolontariuszy udało się aktywować zawodowo osiem osób, które podjęły zatrudnienie.

We wrześniu 2020 r. razem z biurem regionalnym w województwie świętokrzyskim udało nam się zorganizować Warsztaty Aktywizacji Zawodowej (WAZ), które odbyły się w zakopiańskiej willi „Pan Tadeusz”.Na Warsztatach Aktywizacji Zawodowej (WAZ) w Zakopanem z województwa łódzkiego wybrało się trzech uczestników. Ważnym elementem warsztatów były spotkania doradcą zawodowym, będące okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z obszaru podejmowania skutecznych działań na rzecz aktywizacji zawodowej. Dziękujemy doradcy zawodowemu Panu Ireneuszowi Landowskiemu za obecność na warsztatach oraz za wydobycie z uczestników pozytywnych cech, wzmocnienie pewności siebie oraz za pomocy dostrzeżenia swojej wartości i miejsca na rynku pracy. Mimo ciężkiej pracy z doradcą zawodowym udało nam się znaleźć czas na poprawę kondycji na siłowni oraz spacery po szlakach górskich oraz Zakopanem. W szkoleniach podwyższających kwalifikacje wzięło udział pięć osób, które uczęszczały na zajęcia, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego. Zajęcia odbywały się w formie zdalnej, która pozwoliła na realizację założonych celów szkolenia.
 
W dniu 12.02.2021 odbył się Warsztat Aktywnego Poszukiwania Pracy (WAPP) w biurze regionalnym w Łodzi, mieszczącego się na ul. Tatrzańskiej 109. W warsztatach wzięło udział pięciu uczestników. Zgodnie z ramowym planem WAPP wszyscy uczestnicy korzystali z porad trenera pracy oraz doradcy zawodowego Pana Daniela Pietrzaka. Dzięki warsztatom WAPP uczestnicy mogli nabyć umiejętności z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Podczas zajęć każdy z uczestników mógł przeanalizować swoją sytuację zawodową oraz przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne. W czasie realizacji projektu osiem osób zdobyło doświadczenie praktyczne podczas stażu i praktyk zawodowych u pracodawców.

W ramach współpracy z przedsiębiorcami podpisano osiem umów o pracę, z których duża część została przedłużona na dłuższy okres. Pracodawcy mimo niepewnej sytuacji na rynku brali czynny udział w działaniach Fundacji Aktywnej Rehabilitacji regionu łódzkiego podczas realizacji projektu. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region łódzki prowadzi działania zmierzające do włączenia pracodawców i przedsiębiorców w czynną aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.
Dzięki wspólnej pracy trenera pracy, wolontariuszy oraz zaangażowania uczestników projektu beneficjenci postawili na swój rozwój zawodowy, deklarując podwyższenie swojego wykształcenia. Pragną kontynuować naukę, podwyższać swoje wykształcenie o maturę, uzyskać wykształcenie wyższe oraz poszerzać wiedzę z zakresu języków obcych co pozwoli im uatrakcyjnić swoją pozycję na rynku pracy. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom biorącym czynny udział
w projekcie, jak również pracodawcom biorących udział w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony rok projektowy 2020/2021 oraz życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Od 01.04.2021 rusza nowy projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia”. Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o kontakt z biurem regionalnym Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w łodzi

ul. Tatrzańska 109, 93-279 Łódź
tel.: 42 642 78 01.

Osoby do kontaktu:

Michał Markowski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dawid Jałmużna - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Kontakt – woj. łódzkie


Biuro FAR
ul.
Tatrzańska 109, p. 210, 93-279 Łódź
tel.: 42 642 78 01, fax: 42 642 78 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek 07.00 - 18.00
Wtorek 07.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 07.00 - 17.00
Piątek 07.00 – 17.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Monika Mazur
e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 447 072
 

Harmonogram zajęć


Osoba kontaktowa: Monika Mazur
tel.: 509 447 072

Zobacz wszystkie zajęcia »


Zobacz ogłoszenia regionane »