poniedziałek, 2019-07-22 Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Warsztat Aktywizacji Zawodowej w Kleszczowie - czerwiec 2019

2019-07-08


W terminie 09-14.06.2019r. odbył się Warsztat Aktywizacji Zawodowej w Kleszczowie w ośrodku SOLPARK. Warsztat realizowany był w ramach projektu ,,Skuteczna Aktywizacja społeczna i zawodowa 70 osób z niepełno sprawnościami z województwa łódzkiego szansą na AKTYWNOŚĆ”. Harmonogram warsztatu obejmował spotkania z doradcą zawodowym, na których podejmowane były tematy rynku pracy – analiza metod poszukiwania pracy, analiza preferencji i predyspozycji zawodowych, określenie własnych umiejętności i predyspozycji pozwalających na kształtowanie ścieżki zawodowej. Omówione zostały dokumenty aplikacyjne, rozmowa kwalifikacyjna oraz uprawnienia dla pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnością.  Doradca zawodowy z dozą humoru przekazywał wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Harmonogram warsztatów zawierał również zajęcia rekreacyjne dbające o lepszą kondycję i wydolność krążeniową uczestników. Ciekawa baza sportowo – rekreacyjna Ośrodka SOLPARK zapewniła urozmaicone  przeprowadzenie zajęć.
Warsztat zakończył się uroczystym podsumowaniem oraz  rozdaniem zaświadczeń ukończenia warsztatu. 

Dziękujemy kadrze i uczestnikom.
Monika Domańska

Czerwcowe Warsztaty Aktywizacji Społeczno –Psychologicznej w Kleszczowie 2019

2019-07-01

W dniach 3-8 czerwca 2019 roku  w Kleszczowie w ośrodku Solpark odbył się Warsztat Aktywizacji Społeczno-Psychologicznej. Realizowany był przez Region Łódzki w ramach projektu ,,Skuteczna Aktywizacja społeczna i zawodowa 70 osób z niepełno sprawnościami z województwa łódzkiego szansą na AKTYWNOŚĆ”. Grupa uczestników składała się z 12 uczestników i 6 osób z kadry.  Przez sześć dni wszyscy z zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Na warsztatach z Psychologiem była okazja do wspólnego poznania się i integracji, ale też można było uzyskać wiedzę w jaki sposób kontrolować emocje, rozwiązywać konflikty oraz być asertywnym. Przez wszystkie dni harmonogram zajęć był bardzo dobrze rozplanowany. Popołudniami uczestnicy brali udział w zajęciach ruchowych  ( basen, gry zespołowe, zajęcia ogólno usprawniające, kręgle). Ponieważ pogoda dopisała więc grupa wykorzystywała czas na słoneczne  zajęcia w terenie. Wieczorami po zajęciach pomimo zmęczenia wszyscy spotykali się w sali konferencyjnej aby zagrać we wciągającą  psychologiczną grę-Mafia. Gra ta uczy logicznego myślenia, wydobywania informacji z ludzi, perswazji. Warsztat został podsumowany uroczystym zakończeniem, wręczeniem dyplomów oraz wspólną grillową kolacją.

Jesteśmy przekonani, że czas, który spędziliśmy razem na warsztacie wszyscy będą wspominać bardzo długo. Był on dla każdego bardzo aktywny oraz pouczający.

Dziękujemy kadrze i uczestnikom. 

Monika Mazur


IV Łódzka Spartakiada dla dzieci i młodzieży - FILM

2019-06-25

IV Łódzka Spartakiada dla dzieci i młodzieży

2019-06-25
Serdeczne Gratulacje dla Wszystkich uczestników Spartakiady za super rywalizacje.
Gorące podziękowania przede wszystkim dla sponsorów, czyli całej społeczności Łódzkiej głosującej w Tesco na nasz Projekt TESCO Decydujesz Pomagamy, a także Ministerstwo Sportu i Turystki.
Serdeczne podziękowania kieruję dla Pana Dyrektora PFRON oddział Łódź Władysława Skwarki, Pani Rzecznik Osób Niepełnosprawnych w Łodzi Katarzynie Tręda, - Pisera, Prezesowi Far Rafałowi Skrzypczyk, Fundacja "Dr Clown" Oddział Łódź, MOSiR Łódź.
Dziękujemy delegacjom FAR z województw Zachodniopomorskiego, Świętokrzyskiego, Mazowieckiego, a także całej kadrze wolontariuszom, kibicom i wszystkim którzy nas wpierali.
Szkolenie WSI Łódź

2019-05-29


Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region łódzki przeprowadziła w ostatnich tygodniach cykl szkoleń z zakresu budowy wózka oraz asekuracji osób z niepełnosprawnością ruchową. Zajęcia skierowane do studentów fizjoterapii i osób zainteresowanych odbywały się w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi i trwały 3 dni.
Podczas spotkań uczestnicy mieli okazję nabyć teoretyczną wiedzę z zakresu budowy i doboru wózka. Poznali szczegółowo elementy z jakich składa się wózek aktywny, po to, aby w bezpieczny sposób asekurować osoby z niepełnosprawnością. Kolejne spotkanie obejmowało temat asekuracji osób poruszających się na wózku. Podczas pokonywania przeszkód architektonicznych (krawężniki, schody itp.), uczestnicy szkolenia mogli wykorzystać i zweryfikować nabytą wcześniej wiedzę w praktyce. Ostatni dzień szkolenia, obejmował zakresem asekurację osób z dysfunkcją narządu ruchu w wodzie. Osoby biorące udział w szkoleniu dowiedziały się jakich technik przenoszenia i przesadzania używać na basenie, tak aby było to bezpieczne zarówno dla nich, jak i osób, które asekurują. Uczestnicy poznali również metody asekuracji i pracy z osobami niepełnosprawnymi w wodzie. Dzięki uprzejmości i zaufaniu naszych najmłodszych podopiecznych i ich rodziców, zainteresowani mieli okazję popracować również z dziećmi, a także porównać różne niepełnosprawności (uraz rdzenia kręgowego, zanik mięśni, mózgowe porażenie dziecięce oraz przepuklinę oponowo-rdzeniową).
Jesteśmy bardzo wdzięczni za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia na terenie Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Chcielibyśmy złożyć podziękowania na ręce Pana Dziekana Włodzimierza Ziółkowskiego, który bardzo serdecznie nas przyjął i zaangażował się w nasze działania. Dziękujemy również Studenckiemu Kołu Naukowemu Fizjoterapii WSIU w Łodzi.
Osoby zainteresowane szkoleniami zachęcamy do kontaktu z biurem regionalnym FAR w Łodzi pod numerem telefonu 42 642 78 01 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                                                                                                                         
 

Zdobywamy Górę Kamieńsk 2019

2019-05-14

Zapisy już ruszyły! Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w VII edycji wydarzenia ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK. ZGK jest wydarzeniem integracyjno-sportowym dla osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy z pomocą wolontariuszy zmierzą się z trasą o długości 3300 m. prowadzącą na szczyt Góry Kamieńsk. Góra jest dla nas symbolem przeciwności jakie napotykamy na co dzień na swojej drodze. Zdobywając Górę, pokonujemy swoje słabości!

Start 25-go sierpnia 2019 roku o godz. 10:00, Piaski nr 2 (obok spółki RAMB).
Po części sportowej zapraszamy wszystkich na część artystyczno-rozrywkową w Ośrodku "Solpark" w Kleszczowie, gdzie czekać nas będą różne atrakcje, w tym prezentacja sprzętu ortopedycznego, darmowy posiłek, losowanie nagród oraz występy artystyczne. Zachęcamy wszystkich do zapisów.

Kliknij zdjęcie poniżej i zarejestruj się już dzisiaj.


Techniki asekuracji i przenoszenia osób z niepełnosprawnością

2019-05-13

Zapraszamy na kontynuacje szkolenia zakresu technik asekuracji i przenoszenia osób niepełnosprawnych, który poprowadzi zespół Fundacji Aktywnej Rehabilitacji region łódzki

Warsztat odbędzie się16 maja o godzinie 16 w budynku B Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi przy ul. Rzgowskiej 17 A

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/295565728049840/


Żywa bibllioteka

2019-05-06

Lubicie czytać niesamowite biografie inspirujących osób?
A może wolicie rozmowę z ludźmi, którzy w inny sposób patrzą na świat, a ich życie poszerzyć Wasze horyzonty?

Już 18 maja będziecie mieli okazję rzucić się w wir interesujących spotkań z ludźmi łamiącymi schematy   i stereotypy. Będziecie mogli porozmawiać m.in. z zielarzami, byłą narkomanką, bezdomnym, Żydem, wegańską rodziną, transseksualistką, matką dziecka adopcyjnego, osobą z zespołem Touretta, trzeźwym alkoholikiem i wieloma innymi.
Żywa Biblioteka jest otwarta dla wszystkich mieszkańców, tych młodszych i starszych, tych większych           i mniejszych. Zaproście znajomych i spędźcie juwenalia w wartościowy sposób - z drugim człowiekiem.

Biblioteka UM, ul. Muszyńskiego 2, sala patio
18 maja (sobota), godz.:12:00-17:00

Nie może Was zabraknąć!


Strona 1 z 53

Get Adobe Flash player

Kontakt - woj. łódzkie


Biuro FAR
ul.
Tatrzańska 109, 93-279 Łódź
tel.: 42 642 78 01, fax: 42 642 78 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa: 07.00 - 15.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek:  07.00 - 15.00
 

Pełnomocnik FAR


Monika Mazur
e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 447 072
 

Harmonogram zajęć


Osoba kontaktowa: Monika Mazur
tel.: 509 447 072

Zobacz wszystkie zajęcia »


 

Ogłoszenia regionalne


Zobacz ogłoszenia regionane »