poniedziałek, 2020-10-26 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Razem, na wózku, na Górę Kamieńską


alt
W niedzielę 25 sierpnia, o godzinie 9.00, na Górze Kamieńskiej pod Bełchatowem osoby na wózkach inwalidzkich i osoby pełnosprawne po raz pierwszy będą wspólnie zdobywać szczyt. Organizatorami akcji Zdobywamy Górę Kamieńską są Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” oraz Akademia Pana Grześka.

Szlak pod Górę Kamieńską to 3.300 metrów wymagającej trasy pozwalającej sprawdzić umiejętności i wytrwałość pełno- i niepełnosprawnym. Dla wielu będzie to prawdziwe wyzwanie, jednakże obok rywalizacji równie ważne będzie to, co stanowiło inspirację do organizacji przedsięwzięcia: zbudowanie wzajemnego zrozumienia, gotowości niesienia pomocy i wrażliwości na drugiego człowieka.

 - Chcemy wyciągnąć ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny z czterech ścian i pokazać, że oni też mogą normalnie żyć i wiele osiągać - mówi przedstawiciel FAR-u Krzysztof Zaleski, a Grzegorz Gryczka, założyciel Akademii Pana Grześka dodaje -Wszyscy, którzy tego dnia pojawią się na starcie pokonają własne słabości, uwierzą w swoje siły i dokonają czegoś wielkiego. Imprezie towarzyszyć będą atrakcje: pokaz tańca na wózkach i występów niepełnosprawnych artystów. Wydarzenie poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny Vito Casetti.

Zapisy i przydzielanie numerów startowych od godz. 9.00. Start o godz.11.00; startować mogą wszyscy chętni.

Partnerami akcji są: Prezydent Miasta Bełchatowa, Starosta Bełchatowski, Burmistrz Miasta Kamieńsk, Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Akademia Zdrowego Życia, Rugby Club Bełchatów, Klub Biegaczy „Spartakus”, Stowarzyszenie Sokół, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Bełchatowie, Bełchatowskie Stowarzyszenie "Amazonki", Bełchatowski Klub Wysokogórski, UKS "Obeliks" i inni.

 
Więcej informacji:

Monika Mazur, pełnomocnik FAR region łódzki
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 509 447 072; 502 112 513
www.far.org.pl