poniedziałek, 2020-10-26 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Samorządowcy, Fundacja, sukces


alt12 i 13 czerwca Fundacja Aktywnej Rehabilitacji była obecna na jednej z największych w Polsce imprez dla samorządowców –  Kongresie Regionów, od kilku już lat organizowanym w dolnośląskiej Świdnicy.  Impreza gromadzi władze samorządowe całej Polski, polityków, dziennikarzy a także środowisko – firmy i instytucje z samorządami związane.  Dziesiątki paneli dyskusyjnych, sesje plenarne,  kontakty nawiązywane w czasie spotkań w kuluarach:  to nieocenione możliwości mówienia o Fundacji, przedstawiania jej działalności, zachęcania do – z jednej strony - korzystania z naszej oferty, z drugiej – do szukania partnerów.


altW pierwszym dniu Kongresu Fundacja prowadziła panel, w którym pokazywaliśmy, jak opłacalna jest aktywna rehabilitacja i przedstawialiśmy korzystne aspekty finansowe zatrudniania osób niepełnosprawnych (Niepełnosprawność, ekonomia i sukces). Szczególną uwagę poświęciliśmy osobom po 45 roku z niepełnosprawnościami sprzężonymi.  Warto podkreślić, że kwestia bezsprzecznej opłacalności działań prowadzących do zatrudnienia osób niepełnosprawnych wciąż pozostaje w Polsce nieco egzotyczna, stąd nasza obecność i aktywny udział budziły duże zainteresowanie i wielką życzliwość.


altIstotnym elementem obecności Fundacji na Kongresie były zorganizowane na rynku pokazy jazdy na wózku, możliwość zrobienia prawa jazdy na wózek oraz tworzenie murali (motywy z naszej akcji muralowej w ramach ubiegłorocznej kampanii Pełnoprawni i Aktywni ). Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, ta grupa wiekowa, w odróżnieniu od większości samorządowców (szkoda!) nie miała najmniejszych oporów przed zajęciem miejsca na wózku.


altNasz udział w Kongresie niewątpliwie stworzył mnóstwo okazji do wielowymiarowej promocji. Trudno też znaleźć miejsce, w którym – w tym samym czasie – byłaby zgromadzona taka liczba osób zainteresowanych  naszą działalnością. Narodziło  się wiele nowych pomysłów, zadzierzgnęliśmy mnóstwo nowych kontaktów.


Pragniemy przy tej okazji bardzo gorąco podziękować zespołowi i wolontariuszom Regionu Dolnośląskiego Fundacji, który z ogromnym zaangażowaniem uczestniczył we wszystkich działaniach kongresowych: od kilkutygodniowych przygotowań do najdrobniejszych szczegółów na miejscu.


altSzczególnie wyraźne słowa uznania należą się Adamowi Bartkówowi, pełnomocnikowi regionu.
 

Bardzo serdecznie dziękujemy, Wasz udział, pomysły, pomoc były bezcenne.


 

 

 

 Kongres Regionu jest imprezą organizowaną przez koncern Axel Springer Polska i jest szeroko reklamowany w periodykach koncernu: Newsweek, Forbes, Fakt, Przegląd Sportowy, Auto Świat i Komputer Świat.

IP