1

Temat: obozy jaki sobie dobrac?

witam serdecznie wszystkich forumowiczow! jestem od 4 latek na wozku i mam tetraplegie. bylem mocno niedoinformowany przez ten czas i kompletnie nie wiem na jaki turnus i gdzie sie moge wybrac.no i tu do was prozba zebyscie mi pomogli bo kompletnie nie wiem o co chodzi. bede wdzieczny za zainteresowanie

2

Odp: obozy jaki sobie dobrac?

Najlepiej jakbys sie skontakowal z koordynatomrem FAR w Twoim miescie badz wojewodztwie.On dalej Cie pokieruje.Bedziesz mogl z pewnoscia uczestniczyc w zajeciach regionalnych, a takze bedziesz mial mozliwosc wyjechania na obozik.Tam z pewnoscia nauczysz sie wiele....
Powodzenia!!!!!:-)

3

Jesli wejdziesz na glowna strone FAR-u w lewym gornym rogu znajduje sie haslo: zajecia w regionie.Dalej juz sam bedziesz wiedzial co robic.....

4

wielkie dzieki asienka za odpowiedz
tylko mam jeden problem poniewaz tam jest napisane ze zajecia sa zawieszone na czas wakacji.
bardzo chcialem gdzies wyjechac bo jak bym mial gdzies dojezdzac to bym nie dal rady, i nie jestem pewien czy mam jechac na obuz 1 czy 2 stopnia czy wogule na jakis inny . czym one sie ruznia? niestety nie jestem samodzielny i bede tam pierwszy raz wiec bede potrzebowal sporo pomocy. na glownej stonie z nalazlem zakadke obozy ale nie ma zadnego dokladnego adresu ani nr telefonu. wiec jakbyscie dysponowali jakimis numerami telefonow do tych osrodkow to bede wdzieczny
pozdr.

5

Andrev za dużego wyboru to Ty nie masz(jeśli chodzi o obozy AR), a wręcz żadnego, więc nie zawracaj sobie głowy jaki obóz wybrać. Najpierw każdy musi przejść obóz pierwwszego stopnia, a dopiero potem...
A i pamiętaj, że na taki obóz nie jedzie się z dnia na dzień tylko trzeba jakiś czas poczekać, raz dłużej raz krócej, i jeszcze jedno zero odleżyn, przetok, takie przypadłości dyskwalifikują osobę z udziału w obozie do czasu zaleczenia.
W Twoim regionie skontaktuj się z Lechem Furmaniukiem jego mail boacm@wp.pl jeśli coś będzie nieaktualne to dam Ci numer telefonu do niego, ale mailem nie na forum.
Powodzenia

6

dzieki wielkie wilku
juz pisze maila i mam nadzieje ze cos znajde

pozdr

7

Andrev te zajęcia w regionie to bardzo dobry pomysł. Mój mąż na nie uczęszcza i bardzo dobrze sobie radzia a jest rok i osiem miesięcy po wypadku i również tak jak Ty jest tetraplegikiem. Naprawde polecam te zajęcia. No i dzięki temu obecnie jest na obozie aktywnej rehabilitacji w Zielonej Górze. Życze powodzenia w załatwianiu obozu  a jeśli jesteś z Poznania to myśle że we wrześniu spotakmy się na zajęciach w regionie. Pozdrawiam....

8

Pewnie zauwazles, ze w Poznaniu na okres wakacji sa prowadzone zajecia rugby nad malta(sroda godz. 19.30) wiec moze warto sie wybrac i zapoznac sie z chlopakami a to moze pomoze tobie szybciej wybrac sie na obozik...hihi
Powodzenia:-)

9

Asieńka ma rację, daj mi swój mail to podam Ci numer kontaktowy do kogos z drużyny poznańskiej smile

10

No pewnie, ze mam racje...haha!
Z pewnoscia spodobaja sie Tobie treningi a przy okazji milo spedzisz czas-zwlaszcza latem przy takiej pieknej pogodzie:)

11

dzieki wszystkim za wypowiedz! zapomnialem wczesniej dodac ze jestem z otwocka pod warszawa. trening bardzo by mi sie przydal poniewaz jestem ostro zaniedbany przez te 4 latka. tekie rzeczy jak np. wsiadanie na luzko bez podwieszek wsiadac na wuzek z ziemi lub do pojazdu, a jakbym sie jeszcze nauczyl plywac to juz wogule byl bym szczesliwy

12

Witaj Andrev. To tu wszyscy się wysilają piszą o Poznaniu a ty tak cichaczem wspominasz o warszawce. To fakt, że w mazowieckim zajęcia przez wakacje są zawieszone, to prawda ze na obóz AR czasem trzeba długo czekać, ale ja mam teraz do ciebie pytanko. Czy twoja ankieta pierwszego kontaktu lub ankieta obozowa jest w biurze FAR?
Co do kontaktu z prowadzącymi zajęcia to wszystkie dane są na stronie regionalnej. A tak naprawdę to masz ułatwione zadanie, bo wystarczy tylko zadzwonić do biura pod numer 651 88 02 lub03. Pod tym numerem będziesz mógł porozmawiać ze mną lub inna miłą osóbka.I wszystkiego się wywiesz.

13

witaj Monik. przepraszam ze nie napisalem wczesniej ze nie jestem z poznania. jesli chodzi o ankiety to nic jeszcze nie wysylalem bo jak pisalem na samym poczatku jestem mocno niedoinformowany i nawet nie mialem pojecia ze sie sklada jakies ankiety. a o stronce FARu dowiedzialem sie tez przypadkiem od kusanta na prawo jazdy w konstanicinie pare dni temu. ale mam nadzieje ze wszystkiego sie od was dowiem i wykozystam to w praktyce. a jesli chodzi o ankiety to jak one wygladaja ale zaraz ich poszukam i jak znajde to napewno od razu wysle do FARu.

sorki za bledy i pozdr

14

Ciekawe  co mi się ubzdurało z tym Poznaniem sad

15

... ciągnie Wilka do lasu ...

16

Nono... big_smile