1

Temat: Najlepsze sposoby na stres

Hej! Jak radzicie sobie ze stresem i nerwowością? Podzielcie się swoimi sposobami. Ja już od kilku miesięcy strasznie się wszystkim denerwuję i nic mi nie pomaga. Mam kłopoty z zasypainiem i koncentracją. Próbowałaj już wielu sposobów - herbatki ziołowe, joga itd., ale na razie nic nie pomogło. Proszę o Wasze porady. smile

2

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Każdy ma swoje włąsne sposoby, ale ze swojej strony polecam na pewno:
Zadbać o zbilansowaną dietę, ktora dostarczy nam wszystkich witamin, szczególnie tych z grupy B.
Jeść orzechy i czekoladę ( w rozsądnych ilościach).
Dużo spacerów no i sportu bo sport wydziela naturalne endorfiny....
Ograniczyć tv oraz telefon
Spokojna muzyka
Sen
Na stres dobre działanie ma również melisa https://evita.sklep.pl/pl/p/FORSTRES-30 … a/23111700 Melisa uspokaja oraz ułatwia zasypianie.

3

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Sport oraz zaczełam codziennie pić dwie filiżanki melisy żeby wyciszyc organizm rano i wieczorem. Podobno zalecana jest ogólnie dla zdrowia więc testuje:)

Aktywność fizyczna zdecydowanie pomaga pozbyć mi się napięć w ciele

4

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Ja od jakiegoś czasu bardziej przykładam się do aktywności fizycznej co zdecydowanie wprowadza mnie w lepszy humor, a jako że ćwiczę głównie rano, to reszta dnia jest od razu lepsza. Suplementuje też od paru dni olejki konopne, bo czytałem, że też wpływają na obniżenie stresu. Kiedyś piłem melisę, ale jakoś się od tego odzwyczaiłem pozdrawiam smile

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Obecnie większość z nas  prowadzi bardzo aktywny tryb życia często będąc pod dużą dawką stresu. Warto się chwilę zastanowić co może poprawić samopoczucie w tych trudnych chwilach. Ja np. kupuję z olejki CBD i zauważyłem że od regularnego stosowania śpię zarówno lepiej jak i łatwiej mi jest również radzić sobie w sytuacjach stresowych. Dodatkowo przeczytałem że olej konopny może mieć bardzo dobry wpływ nie tylko na stres i bezsenność ale również na wiele innych dolegliwości.

6

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Najlepiej mieć swoją strefę relaksu w ogrodzie. Jak ją urządzić możecie przeczytać na https://www.semmelrock.pl/warto-wiedzie … w-ogrodzie. Dobrze mieć miejsce przeznaczone właśnie do tego celu.

7

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

8

Odp: Najlepsze sposoby na stres

przed snem robię sobie domowe spa wanna pełna wody świece i balsam do ciała vegan smoothie z Bielendy na koniec w łóżeczku dobra książka i gotowe.

9

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Na stres najlepsza jest pasja, która pomoże nam uciec od codzienności i się zrelaksować. Moją pasją np. jest ogrodnictwo. Lubię również dużo czytać na temat pielęgnacji roślin, najchętniej zaglądam na https://kropkiikwiatki.pl/.

10

Odp: Najlepsze sposoby na stres

Przy cały czas odczuwalnym stresie pomógł mi ten artykuł Wetalk, zdecydowałam się też na rozmowę online z psychologiem od nich i w ten sposób dowiedziałam się, że jestem osobą wysoko wrażliwą, pracując z pomocą psychologa widzę wielką poprawę