Temat: Moda na kosmetyki naturalne

Co myślicie o modzie na kosmetyki naturalne? Uważacie to za przejściowe czy faktycznie są to kosmetyki "zdrowsze"?

Osobiście skuszona dobrymi opiniami skusiłam się na krem marki Femi: https://sklep.femi.pl/naturalny-ekologiczny-krem-odmladzajacy-citisime24h używała któraś z Was?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

2

Odp: Moda na kosmetyki naturalne

Polecam robienie kosmetyków samodzielnie.... Wcale to tak długo nie zajmuje. W sieci jest bardzo wiele przepisów na domowe kosmetyki, których przygotowanie trwa dosłownie chwilę. Niekoniecznie musisz przygotowywać kremy ale na przyklad olejowe sera czy olejki do mycia twarzy robi się bardzo szybko.
Jedyny problem jest na początku ze skompletowaniem sobie domowego laboratorium. Jest to największy koszt ale jednoczesnie jednorazowy, Potem można już tylko kupować sobie półprodukty kosmetyczne, które kosztuja o wiele taniej niż gotowe już kosmetyki. A przynajmniej wiesz jaki jest skład kosmetyków jakie sobie robisz sama.
Takie domowe wyposażenie możecie sobie skompletować na tej stronie:
https://danlab.pl/nasze-produkty/przygotowywanie-prob/wirowki-laboratoryjne/wir%C3%B3wka-mpw-m-diagnostic

3

ja tam lubię kosmetyki naturalne, robienie w domu zajmuje za dużo czasu, ostatnim odkryciem u mnie są kosmetyki marki Weleda <3

4

Moim zdaniem warto tutaj zwracać uwagę przede wszystkim na skład kosmetyków. A nie tylko na to aby były ekologiczne. Dobrze jeśli kosmetyki mają w sobie aktywne nawilżające substancje, które mogą pozytywnie zadziałać na skórę.
Aktualnie używam tego kremu i mogę go polecić:
https://www.merzspezial.pl/produkty-mer … e-hyaluron

* super współpracuje z podkładami, nie powoduje rolowania sie podkładu
* nie jest tłusty, a dobrze nawilża
*nadaje się na dzień i na noc
* skóra się po nim nie świeci
* nie zapycha, nie powoduje wysypu wyprysków

No i co najważnejsze nawilza oraz odżywia skórę. Pomimo lekkiej konsystencji jest bardzo bogaty jeśli chodzi o jego działanie.

5

Uważam, że takie kosmetyki odrobinę mogą zdrowiej wpływać na naszą skórę i cały organizm.

6

Oczywiście że skład kosmetyków ma duże znaczenie dla skóry. Pewnie większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, gdyż nie sprawdza składu sklepowych np. kremów, ale jest w nich  wiele substancji, które szkodzą skórze.
Mimo ich "pro-zdrowotnego" oddziaływania na cerę, przez to że zawierają konserwanty, emulgatory, koloranty, perfumy, itp., na dłuższą metę szkodzą skórze.

Dlatego marka Creme Bar stworzyła bazy biomembranowe (skóropodobne), które oparte na zasadach korneoterapii - nie posiadają szkodliwych substancji! Dzięki ich eliminacji, dosłownie KAŻDY może korzystać z tych kremów, bo zaliczone są do I klasy czystości.
Basy biomembranowe stanowią podstawę indywidualnych kremów: Creme Bar daje możliwość tworzenia własnych receptur, dostosowanych do potrzeb poszczególnej cery.

A więc nie tylko naturalne składniki, ale także personalizacja - to sukces kosmetologii.

Zapraszamy gabinety do współpracy: cremebar.pl

7 Ostatnio edytowany przez malwina.dalak (2020-06-26 17:52:41)

Uważam że kosmetyki z naturalnym składem są o wiele lepszym rozwiązaniem dla naszej skóry niż tradycyjne ich odpowiedniki. Sama stosuje preparaty z CBD, które zakupiłam dzięki rekomendacjom na stronie www.olejcbd10.pl Działają bardzo dobrze, jestem zachwycona.

8

Nie wiem jak inne ale bielenda jest naturalna w 90 % smile polecam serie eco nature np maslo odzywcze do ciala czy peeling z mleczka waniliowego, kokosowego i kwiatu pomaranczy

9

Najlepiej tego rodzaju kosmetyki robić samodzielnie, w domu smile

10 Ostatnio edytowany przez mariasmialek (2020-11-16 22:21:31)

uwielbiam kosmetyki naturalne!

11

Jak dla mnie super, że ta moda na kosmetyki naturalne jest teraz tak popularna bo rynek sie mocno nasycił i jest w końcu z czego wybierać. W sumie powinny byc tylko takie marki bo z tego co wyczytałam na stronie tego sklepu https://horex.pl/onlybio.html to dodatkowo dbają o składniki, które sa biodegradowalne i dbaja o wielokrotność używania swoich opakowań ale chyba nie wszystkie marki tak funkcjonują nawet te od kosmetyków naturalnych więc jeszcze długa droga przed nami. Edukacja przede wszystkim bo oprócz naszego zdrowia to czas zacząć również myśleć o naszej planecie.