1

Temat: Jaka dieta wątrobowa?

Jaka dieta jest najlepsza z punktu widzenia choroby? Jakie suplementy polecacie zażywać, aby było to z korzyścią dla wątroby? Zarówno w krótkim, średnim jak i w długim okresie.

2 Ostatnio edytowany przez priwet (2020-05-29 12:03:25)

Odp: Jaka dieta wątrobowa?

Plusem tej całej niesympatycznej sytuacji jest to, że wątroba jako jeden z nielicznych organów posiada bardzo duże umiejętności regeneracyjne. Potrafi dosyć szybko i sprawnie się odbudować, zregenerować nawet pod dosyć dużych uszkodzeniach wątroby.
Dieta powinna być lekka, lekkostrawna, z pewnością wykluczająca tłuszcze czy alkohole.
Suplementacja? Też. Wybór jest całkiem duży, np tutaj: https://swiatsupli.pl/pl/ochrona-regene … 10710.html

3 Ostatnio edytowany przez salames33 (2020-06-30 13:06:34)

Odp: Jaka dieta wątrobowa?

Skuteczna dieta? Najlepiej będzie wybrać się do dietetyka aby to on przygotował dla Ciebie odpowiednio zbilansowaną dietę na każdy dzień... Odsyłam również na dobrą stronkę: http://dietetyk.edu.pl Super blog w zakresie diety !!

4

Odp: Jaka dieta wątrobowa?

Można spróbować diety owocowo-warzywnej, popularna jest dieta Kwaśniewskiej. Jest to dieta mega nisko-kaloryczna, moim zdaniem zbyt niska kaloryczność, na tyle, że nie stosowałbym jej dłużej niż 7-14 dni. W ogródkach są już pierwsze zbiory, więc idealna pora na taki detoks, ewentualnie kupować od pobliskiego rolnika (według mnie lepsza opcja niż markety).