1

Temat: ćwiczenia w domu

Witam aktywnych forumowiczów. Szukam materiałów np na płytce z ćwiczeniami, jakie można wykonywać w domu tak dla poprawienia kondycji. Jeżdżę na wózku (para) i chętnie bym co jakiś czas sobie poćwiczyła ale siłownia odpada, fitnes też, dla kulawych ofert brak. Macie jakiś sensowny pomysł? Może jakieś zajęcia a'la fitnes dla kulawych?

2

Odp: ćwiczenia w domu

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

3

a pytałaś się w biurze regionalnym FAR? w niektórych regionach są zajęcia dla kobiet, jest siłownia (dlaczego odpada??), gdzieniegdzie również crossfit. Wcale nie jest tak, że brak ofert dla kulawych:) chyba, że mieszkasz w małej miejscowości i masz problem dojechać do większej... coraz więcej miejsc otwiera się na kulawych

4

stika, nie ma problemu z samodzielnym wykonywaniem ćwiczeń w domu. Trzeba tylko chcieć. Niewiele też potrzeba, ot np. guma lateksowa do ćwiczeń, hantle, kij od miotły... Ważne, żeby ćwiczyć regularnie i nie przesadzać z wysiłkiem (łagodne zakwasy wskazane ;-) ). Przykładowe informacje o tym, jak ćwiczyć, znalazłem tutaj: samodzielny trening dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

5

Popieram aniolkę-zadzwoń do biura i spytaj o rodzaj zajęć jakie są w regionie
wiosna idzie:)jest:)
trzeba wychodzić do ludzi:)
zazwyczaj jest technika jazdy,trening ogólnokondycyjny i gry zespołowe
do wyboru do koloru...
możesz tez zaproponować coś co Tobie będzie odpowiadało
Daj znać gdzie sie zdecydowałaś:)
pozdrawiam

6

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

7 Ostatnio edytowany przez Seli (2015-04-23 13:46:29)

8

9

Polecam ćwiczenia przy drabinkach.  W domu warto jest sobie wygospodarować osobne pomieszczenie na ćwiczenia bądź przynajmniej jeden kąt. Drabinki mają tę zaletę, że nie są drogie a jednoczesnie dzięki nim można zrobic bardzo wiele różnych ćwiczeń.

W dobrej cenie można je zamówić na przykład w Juventasie:
http://www.juventas.pl/drabinki-gimnastyczne/ - pozwolę sobie dać link do oferty.

Jeśli chodzi o ćwiczenia to w sieci jest ich wiele, ewentualnie można się dopytać lekarza rehabilitanta.

10

stika prosi: Szukam materiałów, np. na płytce, z ćwiczeniami, jakie można wykonywać w domu, tak dla poprawienia kondycji. Jeżdżę na wózku (para) i chętnie bym co jakiś czas sobie poćwiczyła, ale siłownia odpada, fitness też, dla kulawych ofert brak. Macie jakiś sensowny pomysł? Może jakieś zajęcia a'la fitness dla kulawych?

Sebi [zapewne internetowy troll] odpowiada: - Ja miałem dzisiaj poćwiczyć trochę, ale jednak, niestety, nie mam na to czasu.
Seli [zapewne internetowy troll] odpowiada: - Ja nie za bardzo mam teraz czas na ćwiczenia.
Luci [zapewne internetowy troll] odpowiada: - Ja nawet nie mam czasu dla siebie, a co dopiero mówić o czasie na ćwiczenia.

stika, nie czytaj tego, co trollują trolte! Wiem, że raźniej jest ćwiczyć w grupie i pod okiem jakiegoś trenera. Niestety my, "kulawi", nieczęsto mamy ten luksus, że w naszej wsi/gminie/mieście chociażby krawężniki zachęcają do wyjścia z domu i aktywności. FAR pomaga jak może, ale nie dotrze do wsi/gminy/miasta z gotową ofertą, której wieś/gmina/miasto nie rozumieją. Zwykle jest tak, że ktoś, np. ktoś taki jak Ty zaweźmie się, uprze się i zorganizuje grupę osób po to, żeby wieś/gmina/miasto udostępniło nieodpłatnie "kulawym" chociażby salę gimnastyczna...

A poza tym, każde cośtam-cośtam, można zawsze, samemu, regularnie... w domciu ;-)

11

Myślę. że w domu można wykonywać całkiem dużo ćwiczeń i to małym kosztem finansowym. Wystarczy dobrze poszukać. Ja polecam zajrzeć na stronkę http://www.4group.pl/ może tam znajdziesz ciekawe ćwiczenia dla siebie?

12

O dzięki za link.

13 Ostatnio edytowany przez karolina-kruczek27 (2016-12-07 15:57:12)

No naprawde bardzo przydatny link, wielkie dzięki.

14

Ja ostatnio bardzo fajne peptydy kupiłem w peptydy sklep . Te peptydy naprawdę bardzo mi pomagają przy trenowaniu na siłowni.Wam także polecam to bo naprawdę wam pomoże.

15