Temat: Badanie słuchu

Jak wygląda wykonanie badania słuchu?

Doradzicie również w jaki sposób namówić mamę na takie badanie?

2

Odp: Badanie słuchu

Słuch powinno się zbadać w takich sytuacjach:
często prosimy o powtórzenie tego, co zostało powiedziane,
zwiększamy głośność telewizora lub radia do stopnia, który przeszkadza innym,
nie rozumiemy słów w czasie rozmów telefonicznych,
gubimy wątek konwersacji, gdy znajdujemy się w grupie osób rozmawiających ze sobą,

Wejdź sobie na tę stronke
https://www.geers.pl

Jest na niej możliwość wykonania wstepnego badania słuchu ale najlepiej zapisać się do nich stacjonarnie z uwagi na to, ze badanie zostanie wykonane w gabinecie przez doświadczonego protetyka słuchu. Który sprawdzi czy z Twoim słuchem jest wszystko w porządku.

3 Ostatnio edytowany przez marcinnielot2 (2019-09-17 11:44:28)

Odp: Badanie słuchu

natimke napisał/a:

Jak wygląda wykonanie badania słuchu?

Doradzicie również w jaki sposób namówić mamę na takie badanie?

Trzeba z pewnością porozmawiać z nią od serducha. Trzeba jej wytłumaczyć, że to wszystko dla jej dobra. A jak naprawdę nie będzie chciała pójść na badanie to można jej sprezentować ten olejek https://nutresinherbapure.com/pl/ który nieco może pomóc w problemach ze słuchem.

4

Odp: Badanie słuchu

Ja zawsze namawiam poprzez mówienie, że niektóre choroby da się zatrzymać, kiedy są wcześnie wykryte. Badanie słuchu wydaje się fanaberią, ale bywa bardzo pomocne przy ustalaniu innych dolegliwości, na przykład od układu nerwowego. Zazwyczaj jest zlecane przez laryngologa. Można też wybrać się prywatnie, jeśli mamy objawy takie, o jakich napomniano wcześniej.

5

Odp: Badanie słuchu

Chciałam namówić na to swoją mame. Ktora wzbraniała sie ile mogła przed wykonaniem badania słuchu ( w sumie nie wiem czemu dla tak wielu starszych osób jest to tematem tabu).
W koncu jednak postanowiła się wybrać na badanie słuchu oraz okazało się, że wada jest znaczna I gdyby sie nie wybrała to wada na pewno by postepowała. W stopniu o wiele szybszym niż normalnie.
Aktualnie mama zastanawia się nad wyborem odpowiedniego aparatu słuchowego. Jakieś opinie o firmie Bernafon https://www.bernafon.pl/products ?