1

Temat: ciąża po urazie rdzenia

Witam, nazywam się Magda i jestem studentką V roku fizjoterapii CMUJ. Przygotowuję się do napisania pracy magisterskiej i zbieram wszelkie materiały dotyczące ciąży po urazie rdzenia kręgowego. Jesli ktos z Was jest w stanie polecic mi książki, artykuły,linki lub podzielic sie własnym doswiadczeniem w tej dziedzinie bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję

Magdalena Jerzman
jmagdarin@gmail.com

2

Odp: ciąża po urazie rdzenia

Jestem na wozku inwlidzkim i urodziłam zdrową córke będąc juz 9 lat po urazie kręgosłupa szyjnego. ciąza przebiegala bezproblemowo, porod przez cesarskie cięcie. Moja ciąża nie rożnila sie niczym od ciązy zdrowej (tzn chodzącej) kobiety. Przy porodzie traktowano mnie jednak o wiele lepiej niz inne kobiety. zamiast znieczulenia zewnątrzoponowego mialam ogólne.
marta

3

Dziękuję bardzo za informacje i gratuluję córeczki:)
p.s. czy rodzilas w szpitalu panstwowym czy prywatnej klinice?

4

w szpitalu panstwowym, w CZMP w Łodzi

5

Ja od około czterech tygodni chodzę z żoną na bezpłatna szkoła rodzenia piątkowo .Moim zdaniem do takiej szkoły powinno chodzić bardzo dużo osób bo tam naprawdę można się bardzo dużo nauczyć.Już na tą szkołę rodzenia namówiłem swoją przyjaciółkę i swojego dalszego kuzyna.

6

Wydaje mi się, że musisz być wtedy pod ścisłą kontrolą lekarza smile

7

dokładnie!

8

Ten temat jest bardzo ciekawy i na pewno zainteresował bardzo dużo osób z tego forum.Jestem tego pewny.

9 Ostatnio edytowany przez daniel3333 (2019-04-15 05:44:26)

Jak chodzi o ciąże to każdemu poleciłbym kalkulator dni płodnych który jest na stronie internetowej
https://mojedni.pl/  . Tam naprawdę jest bardzo dużo ciekawych informacji.

10

Z tego ostatniego wpisu dowiedziałem się naprawdę bardzo dużo ciekawych informacji.