1

Temat: uraz ręki

witam. jestem nowa na forum - chciałabym prosić o radę.
Tydzień temu upadłam i stłukłam lewą rękę. Miałam dużego krwiaka od strony dłoni, ale nic nie było złamane. Jednak okazało się, że mam naderwane (? chyba tak to chirurg określił) wiązadło (pomiędzy 4 a 5 palcem). Dostałam skierowanie na rehabilitacje i cudem udało mi się umówić na wizytę za tydzień (terminy są na kwiecień...). Co mogę robić przez ten czas (albo czego nie robić) żeby nie pogorszyć sytuacji? Czy ktoś miał może podobny uraz? Ile może potrwać rehabilitacja? Jakie zabiegi się wykonuje? Dodam, że jestem muzykiem i jest to dla mnie bardzo poważny problem.
dziękuję za odp.
Anka

2

Odp: uraz ręki

Zdaje się, że nikt z tutaj obecnych nie miał podobnego problemu. A może ktoś wogóle wie coś o urazach więzadeł? Jak przebiega rehabilitacja itp?
Będę wdzięczna za informacje.
Anka

3

siemka witaj!
Przed wypadkiem 14 lat trenowałem pilke nożną i miałem dwa razy naderwane wiazadła kolana. Niestety to jest paskudna sprawa, rehabilitacja trwała dośc długo, czasem potrzebny jest zabieg, ale to w przypadku kolana. Co do ręki nie chciałbym się wypowiadać, ale ogólnie wydaje mi się, że nie powinnaś nadwyrężać tego miejsca. Lekaż powinien bardziej sprecyzować swoją diagnoze i doradzić co możesz a czego nie. Ogólnie to bym nie panikował, jak już napisałem przeżyłem dwukrotnie naderwanie wiązadeł kolanaowych jednej nogi a kariere przerwał mi dopiero wypadek.
3maj się i nie pękaj!!! Oszczędzaj się narazie

4

dzięki za informacje - a zwłaszcza za pocieszenie..! smile

5

Nie martw się na zapas :-)

--------------------------
wywóz gruzu Łódź

6

Ta wiadomość została rozpoznana jako spam i oczekuje na weryfikację przez moderatora.

7

Czas trwania rehabilitacji zależy od sprawności kończyny oraz od rodzaju urazu.

Oczywiście że tak jeden u rehabilitacja zajmuje mniej, drugiemu więcej. Najważniejsze żeby się nie poddawać !

9

Mnie notorycznie boli lewy nadgarstek. Od klawiatury laptopa pewnie...

10

No niestety jeśli chodzi o rehabilitację trzeba się po prostu uzbroić w cierpliwość. Możesz odczuwać już dyskomfort w tej ręce ale jeśli trafisz na dobrego rehabilitanta i będziesz się stosować do zaleceń powinno być w porządku:) Powiedz o specyfice Twojej pracy, myślę, że wtedy też dobierze Ci odpowiedni zestaw ćwiczeń by ręka wróciła do swojej sprawności.

11

Nie ma się co przejmować, szybko wrócisz do zdrowia smile

12

No coż jest wiele zabiegów jakie można wykonywać na rękę:

laser
ćwiczenia
krioterapia

Ale to jakie zabiegi będziesz miała wykonane będzie zależało od lekarza fizjoterapeuty jaki będzie Ci zalecał zabieg

13

Ja miałam laser i pomógł wink

14 Ostatnio edytowany przez michasia2 (2018-05-16 10:50:38)

mojej babci laser bardzo pomogł przy urazie ręki

15

mojemu wujkowi też pomógł

16

U mnie laser nie przyniósł żadnej poprawy, dopiero długie i systematyczne ćwiczenia pomogły.

17

Mi też sama fizykoterapia (laser, krio i pole magnetyczne) nie pomogła przy barku tongue Dopiero wizyta u dobrego fizjo i manualne działania dały odczuwalne efekty. Ale naprawdę nie ma powodów do zmartwień smile Ja dziś nie odczuwam żadnych dolegliwości i nadal bawię się w sport smile

18

ja co prawda miałam uraz nogi, ale zdecydowanie najbardziej pomógł rehabilitant prywatny, żadne tam szpitalne zabiegi nie dały rady

19

Warto też sprostować, bo tego chyba nikt wcześniej nie napisał. Jeśli więzadło jest naderwane, to oszczędzając kończynę i prowadząc  dobrą rehabilitację damy radę wrócić do pełnej sprawności, jednak jest to czasochłonne. Gorzej z jego zerwaniem, wtedy konieczny jest zabieg mający na celu zrekonstruowanie przyczepów i dopiero po czasie odpowiednia rehabilitacja. Na szczęście w tym przypadku też można wyjść na prostą smile

Cześć jestem fizjoterapeutą i napiszę tylko, że w przypadku każdego urazu lub bólu wywołanego zmianami przeciążeniowymi (w przypadku osób jeżdżących na wózku jest ich trochę...) bardzo ważne jest ustalenie dokładnej przyczyny problemu, jeśli chodzi o nadgarstek, łokieć czy obręcz barkową w każdym z tych stawów za ból może odpowiadać kilkanaście różnych przyczyn!!! dlatego ustalenie tej konkretnej jest kluczowe:) niestety nie jest to takie proste, dlatego często terapia jest prowadzona w złym kierunku i nie jest skuteczna, polecam zawsze szukać doświadczonych fizjoterapeutów, którzy przykładają uwagę do badania pacjenta a nie przechodzą od razu do terapii. Z pasji prowadzę portal, na którym staram się pokazać różne problemy w stawach, możecie rzucić okiem jeśli nie wiecie co wam dolega https://swiatrehabilitacji.pl  dużo zdrówka Pozdrawiam

21

Witam, jestem osobą po wypadku samochodowym, z dość poważnym niedowładem obu nóg. Dużo dobrego słyszałam o rehabilitacji z wykorzystaniem egzoszkieletu. Jako że mieszkam w Warszawie, postanowiłam znaleźć ośrodek blisko miejsca zamieszkania. Trochę poczytałam opinii o dostępnych ośrodkach i zdecydowałam się na Szpital Rehabilitacyjny Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Jestem zachwycona profesjonalizmem pracujących tam ludzi, zaangażowaniem i sercem jakie wkładają w swoją pracę. Efekty przerosły moje oczekiwania, serdecznie polecam rehabilitację w tym ośrodku. Dla zainteresowanych podsyłam link do ich strony: https://uzdrowisko-konstancin.pl/pakiety-pobytowe-w-uzdrowisku-konstancin-zdroj/egzo/. Może się komuś przyda.

22 Ostatnio edytowany przez rosanna33 (2020-02-18 20:44:23)

Przy takim urazie dobrze jest znaleźć sobie dobry ośrodek rehabilitacyjny. Ja mam taką rehabilitację w Sopocie https://sprawdzonyfizjoterapeuta.pl/fiz … +pomorskie i zawsze się tam zgłaszam. Myślę, że jeśli ktoś uprawia dużo sportów to taki sprawdzony fizjoterapeuta to dobry punkt zaczepienia wink

23

U sportowców dobrym wyborem jest fizjoterapeuta sportowy. Trzeba oszczędzać rękę, najlepiej nią chwilowo nie ruszać.

24

gdzie najlepiej zgłosić sie w Warszawie z takim problemem?