26

Odp: obozy far i alkochol?

ZURiS nie organizuje żadnych obozów rehabilitacyjnych, tylko to jest ośrodek rehabilitacyjny. Z nimi się nie jeździ, tylko do nich.
Widzę, że chyba następny spamujący próbuje się wkupić w łaski...

27

aniołka, z całym szacunkiem, ale nie rozumiem twojej agresji. wejdź sobie może najpierw na stronę zuris zanim się wypowiesz. mają propozycję rehabilitacji w różnych miejscach w Polsce, pełno ośrodków, hoteli wypisanych i wg ciebie to te wszystkie miejsca są ich? może coś źle zrozumiałam, ale to nie powód żeby zaraz się mnie czepiać.

28 Ostatnio edytowany przez aniolka (2015-04-29 09:35:32)

tak się składa, że weszłam na ich stronę zanim się wypowiedziałam smile i dalej podtrzymuję swoją wypowiedź.
Nie organizują obozów rehabilitacyjnych ale turnusy, w naszej nomenklaturze (FAR) to jest zasadnicza różnica. Myślę, że wiedziałabyś o tym gdybyś na to forum zapisała się w takim celu, w jakim zostało stworzone. Póki co widzę tylko Twoje bezsensowne posty pod każdym spamem w wielu wątkach. Czyżbyś sobie wyrabiała status "aktywnego" by zacząć spamować również??

29

czy obrażanie się na tym forum jest na porządku dziennym? Nazywasz moje posty bezsensowanymi, oskarżasz o spam, bo jesteś specem we wspomnianej nomenklaturze. przyszło ci do głowy, że się mylisz i dowalasz komuś bezsensownie? trochę pokory

30

W którym miejscu Cię obraziłam? nie użyłam żadnych inwektyw, jedynie pisałam o faktach. Nie było moim celem obrażanie, więc przepraszam.
Posty nie są sensowne, bo nic nie wnoszą do dyskusji w danych tematach, kontynuują tylko dyskusje nie na temat z innymi spamującymi lub w tematach stworzonych w celu rozprzestrzeniania spamu (np. "W jakim mieście kupić mieszkanie pod wynajem", "Wiosenne kosmetyki", "jak zarobić i nic nie robić"...itd.).
Ale jeśli faktycznie nie zamierzasz spamować i tylko z nudów dodajesz tego typu wypowiedzi... to faktycznie, przepraszam smile
Mam nadzieję, że nie mam racji, ale wnoszę postulat  o nie kontynuowanie dyskusji w tematach zawierających spam smile Może choć w ten sposób spamiarze się stąd wyniosą.

31

Oj dziewczyny dziewczyny wink
czasem trzeba troszkę wyhamować z obu stron
Aniołka- nie każdy piszący na forum jest spamerem-tak sądzę;))
i międzywierszami-ufam,że tak właśnie jest i zapraszam do kontaktu jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o FAR lub masz ochotę pojechać może gdzieś z nami-jeśli Twoje schorzenie-zakładam,że takowe jest-mieści się w tych,którymi się zajmujemy.Wtedy będziesz mogła się przekonać czy na obozach far jest alkohol-bo taki właśnie jest temat tego wątku;))))
co do ZURiSu to moim zdaniem pośrednik i na pewno nie organizuje samodzielnie pobytów-tym bardziej obozów- tylko bazuje na tym co wyciągnie z Ośrodków.Jak odpowiada komuś to niech korzysta,ale niech mnie tu nie śmieci,bo wyrzucę
pozdrawiam
Was obie

32

Suha, dzięki za odpowiedź. Wybaczcie, może trochę się zdenerwowałam, bo nieraz nie można już nic zapytać bo zaraz są niesympatyczne komentarze. Ale rozumiem też drugą stronę, bo pewnie nieraz jest problem z reklamami. Dzięki za zaproszenie, poruszam się na wózku inwalidzkim i ze znajomą planujemy gdzieś wyjechać. W Zuris mnie przyciągnęło to, że napisali że są wyjazdy typowo dla osób w podobnej do mnie sytuacji. Patrze na obozy Far i widze, że właśnie są obozy również dla osób an wózkach i nawet widze, że się jeden wczoraj zaczął. Może wiecie gdzie jest więcej informacji? Bo tu widzę na stronce tylko kalendarium.

33

miedzywierszami- obozy FAR są głównie dla osób poruszających się na wózkach. Więcej informacji zasięgniesz w biurze regionalnym województwa, w którym mieszkasz: http://www.far.org.pl/kontakt/dane-kontaktowe.html
Aktualnie jedne projekty się kończą, a inne zaczynają, więc najbardziej bieżące wiadomości będą właśnie w biurach.

I ja przepraszam za, być może, niewłaściwą ocenę smile ale Twoje posty w zasadzie niczym nie różniły się od spamujących, to forum już niestety trochę umarło sad i "żyje" tylko przez spamy sad a zostało stworzone m.in. dla takich osób, jak Ty.

34

mam zamiar wysłać córkę na obóz i tak czytam i mam mieszane uczucia.. troche się boje, ale wiem że na pewno to jej pomoże.

35 Ostatnio edytowany przez dukan (2016-11-16 14:11:24)

Witam serdecznie.  Z tego co mi wiadomo a jest to wiedza od znajomego który był nie dawno na takim obozie za picie alkoholu wywalają z obozu więc wydaje mi się że nie ma czego się obawiać i jak najbardziej wysłać córkę bo słszałem same dobre opinie na temat FAR Pozdrawiam

36

Z tego co mi wiadomo, za alko się wylatuje. Więc ludzie się pilnują.

37

Nic się nie zmieniło-za spożywanie alkoholu na obozie wylatuje i uczestnik i kadra!
Robimy obozy z myślą o tym by jak najwięcej skorzystali uczestnicy a jak ktoś ma ochotę pić i z takim zamiarem tam się wybiera to nie sądzę by to był dobry wybór.Szkoda blokować miejsce dla kogoś kto na serio podchodzi do sprawy.
Poza tym jeśli te kilkanaście dni nie jesteś/śmy w stanie wytrzymać bez alkoholu to może warto poszukać wsparcia specjalisty w tym zakresie a o obozie pomyśleć po pozytywnie zakończonym leczeniu;););)

38

eni741 napisał/a:

mam zamiar wysłać córkę na obóz i tak czytam i mam mieszane uczucia.. troche się boje, ale wiem że na pewno to jej pomoże.

Ale,że w czym tkwi obawa??
Jeśli jest dzieckiem uczestniczącym w naszym projekcie to raczej już instruktorzy na sesji czy zajęciach wspominali na czym polega taki obóz.

39

I prawidłowo. Są miejsca, gdzie jeśli ktoś dorosły chce, może się napić. A są miejsca, gdzie nie. O dzieciach i młodzieży nawet nie wspomnę, bo to truizm. Reguły muszą istnieć. I być egzekwowanymi.

40

Zakaz picia alkoholu na obozach FAR-u jest bezwzględnie przestrzegany. I bardzo dobrze! Jak ktoś nie może wytrzymać bez picia 10 dni, to ma poważny problem i powinien najpierw pojechać na inny obóz.

41 Ostatnio edytowany przez polikm (2017-06-05 12:14:23)

Na obozach FAR nie ma alkoholu, przynajmniej nigdy go nie widziałam a byłam trzy razy. Szczerze polecam i otwarcie mówię, że nie ma o co się martwić. Obozy są dobrze zorganizowane a cena jest przystępna.

42

Na obozach FAR nie ma alkoholu, przynajmniej nigdy go nie widziałam a byłam trzy razy. Szczerze polecam i otwarcie mówię, że nie ma o co się martwić. Obozy są dobrze zorganizowane a cena jest przystępna.

Nie wiem o jakiej cenie Pani mówi,ponieważ nasze działania w tym obozy dla wszystkich uczestników są bezpłatne.
proszę o sprostowanie informacji

43

Uważam, że są miejsca, gdzie alkohol nie powinien być dozwolony. Tak też jest na obozach FAR.
Ktoś powyżej napisał, że jeśli osoba nie jest w stanie wytrzymać kilku dni bez alkoholu, to ma pewien problem. Zgadzam się z tym. Zwłaszcza, że na takich obozach często są dzieci...

44

Jest podział na obozy dziecięce ,młodzieżowe oraz dla dorosłych.
Bezwzględny zakaz spożywania alkoholu oraz innych środków i substancji odurzających jest na każdym obozie.
kończę ten watek
w razie pytań jestem pod nr telefonu w biurze centralnym FAR Warszawa