51

Odp: W jakim mieście kupić mieszkanie pod wynajem?

W Łodzi też nie jest źle, moja znajoma kupiła tam ostatnio mieszkanie bo pracuje jako księgowa  i bardzo jest zadowolona, mnie osobiście jeszcze nie stać, ale planuję tam przenieść swoje biuro właśnie do Łodzi, chociaż jako księgowa w Warszawie miałabym więcej klientów

52

To zależy komu chcesz to mieszkanie chcesz wynająć. Bo jak studentom to najlepiej blisko uczelni i najlepiej w mieście gdzie te uczelnie większe są. A jeśli komuś innemu to najlepiej też w dużym mieście.

53

Moim zdaniem najlepiej w miastach akademickich, gdzie jest sporo studentów - wówczas nie powinno być problemu z jego wynajęciem

54

Najlepiej wynajmować w miastach akademickich? Niby tak, ale czy na pewno? Czy studenci to bezproblemowi najemcy? Chyba nikt nie powie, że tak. A nawet jeżeli, to z pewnością w mniejszości. Z drugiej strony, studenta łatwo się pozbyć. Idąc dalej, wynajęcie rodzinie może być dobrym rozwiązaniem. Tylko co zrobić jeżeli przestaną płacić? Na blogu o umowach najmu mieszkania - umowanajmu.info można przeczytać, że tacy ludzie są praktycznie nieusuwalni. I weź tu bądź człowieku mądry. Jakie są wasze doświadczenia z wynajmowaniem rodzinom?

55

Miasto akademickie, bo studenci - ok. Ale wynajem studentom bywa ryzykowny... Nie boicie się wynajmu tak bez żadnego wsparcia ze strony osób, które się na tym znają?

56

Kaserole napisał/a:

Nie boicie się wynajmu tak bez żadnego wsparcia ze strony osób, które się na tym znają?

Właśnie też się nad tym zastanawiam... Przecież taki wynajem jest mega ryzykowny; ktoś może zniszczyć mieszkanie nie mówiąc już o unikaniu opłat. Ja zanim wynajęłam swoje podpisałam z najemncą umowę u notariusza, dzięki której byłam przynajmniej zabezpieczona przez zniszczeniem czy nie płaceniem. Swoją drogą jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z usług to serdecznie polecam, bo faktycznie człowiek ma głowę na karku i wie co i jak powinno w umowie wyglądać: http://www.notariuszchorzow.com/.

57

Ogólnie wszystkie duże miasta, gdzie się nadają. Ja bym się zdecydował na Wrocław, ale głównie dlatego, że jestem zakochany w tym mieście. Poza tym oferta na nowe mieszkania Wrocław jest naprawdę atrakcyjna http://www.blockpol.pl/inwestycje/wroclaw/ Do tego dużo studentów, jeśli nie boisz się o swoje mieszkanie, oraz dużo ambitnych młodych ludzi, jeśli wolisz kogoś spokojniejszego wpuścić pod swój dach.