26

Odp: poduszka przeciwodleżynowa

Witam.Odświeżę trochę temat.
Czy miał ktoś,ma lub wie coś więcej na temat takich poduszek w praktyce:
-przeciwodleżynowa poduszka PNEUMAT ZM
-pneumatyczna poduszka przeciwodleżynowa COMBO 100
-poduszka zmiennociśnieniowa OLA
ogólnie chcę zakupić jedną z takich poduszek lub może ktoś zna inne modele(z pompką elektryczną)-byłbym wdzięczny za jakieś opinie:)

Pan.B napisał/a:

Witam.Odświeżę trochę temat.
Czy miał ktoś,ma lub wie coś więcej na temat takich poduszek w praktyce:
-przeciwodleżynowa poduszka PNEUMAT ZM
-pneumatyczna poduszka przeciwodleżynowa COMBO 100
-poduszka zmiennociśnieniowa OLA
ogólnie chcę zakupić jedną z takich poduszek lub może ktoś zna inne modele(z pompką elektryczną)-byłbym wdzięczny za jakieś opinie:)

witam,
ja mam tą pierwszą, o ktorej piszesz, ale w nowej odmianie, ma dwie komory i jestem zadowolony jak na tę kasę cenową, czyli do 100% refundacji. Nad resztą wymienioną przez Ciebie zastanawiałem się, ale ostatecznie padł wybór własnie na tą poduszkę: http://www.rehaform.pl/poduszka-przeciwodlezynowa-x-air.html   i jest git

28 Ostatnio edytowany przez piotrekbenet44 (2014-02-20 14:21:39)

Myślę,że to jest dobra poduszka:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2326/comp/6834082#from78859
Za tą klasę cenową bardzo dobry i skuteczny sprzęt. Myślę , że warto jest zainwestować w coś porządnego. Przecież od tego zależy zdrowie.
Jak widać jest dostępna w sklepach internetowych - w sieci ceny są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Sam głównie w taki sposób zresztą robię zakupy.

29

Rozumiem że sam jej używasz na co dzień ??

30

jaro napisał/a:

Witaj Aniu.Od prawie 6-ciu lat mam ROHO 4-ro komorową(co prawda jest to trzecia poducha ale płaciłem tylko raz,zawsze wymieniali mi bo była jeszcze na gwarancji) i jestem zadowolony(siedzenie jak do tej pory mam całe;) ) . Dwie poprzednie rozwarstwiły mi się ale były to wady fabryczne, na obecnej siedzę już trzy lata i odpukać narazie jest cała.Mogę jeszcze dodać że zmieniono skład mieszanki gumowej i jest ona teraz bardziej wytrzymała,nie wspominając o pokrowcu.
Ale jeżeli przyjdzie mi kiedyś w przyszłości kupować nową to napewno wybiorę Pneumata (oczywiście z powodu kasowego), a żelowe - mam znajomego który nie wyraża się najlepiej o tym produkcie.
pozdowionka
PS. jak łokieć?

Chyba przestali wymieniać, bo moja mimo że na gwarancji została  po prostu zaklejona jakąś łatką sad

31

Napisałem to w złą godzinę, jutro znowu wysyłam poduszkę, ciekawe czy kolejna łatka sad

32

chiron ja pisałem o rozwarstwieniu poduszki (wada fabryczna produktu), w takim przypadku jest wymieniana. Jeśli chodzi o uszkodzenia eksploatacyjne, jakimi są powstające dziurki, to naprawa polega na zaklejeniu łatką.

33

jaro "uszkodzenia eksploatacyjne" a wady ukryte produktu może.
Powiedz mi, gdybyś kupił nową oponę do auta, i ona pęka Ci na gwarancji żądał byś nowej opony czy zadowoli Cię łata na oponie od wulkanizatora i odpowiedź tak zaklejamy dziurki eksploatacyjne. I ciekaw jestem co byś powiedział gdyby to była już druga dziurka w okresie gwarancyjnym. To po co jest ta gwarancja 3 lata, a ja ze swej strony nie tylko że za poduszkę zapłaciłem  1500 zł, to teraz jeszcze ponoszę koszty przesyłki w celu naklejenia łatki. Moim skromnym zdaniem w takich sytuacjach zachowanie firmy APCO jest troszeczkę nie fair.

34 Ostatnio edytowany przez Tomik (2014-03-12 10:02:14)

To jaką jakość ma ta poduszka skoro rozwala się jeszcze na gwarancji ??
Ja na swojej Varilite siedzę 8 rok i jest wszystko oki.

35

Sam zadaję sobie to pytanie, moja poduszka to model   ROHO QUATRO SELECT

36

Można prosić o namiary gdzie można kupić  Varilite.

37

Ja brałem tutaj:

http://www.ortoservice.com.pl/strony/poduszki-siedzenie.html

Ale szukaj w sieci może gdzieś będą niższe ceny.

38 Ostatnio edytowany przez msywula (2014-12-20 17:23:50)

Informacja, której jak dotąd nie znalazłem w polskojęzycznym internecie:
Od jakiegoś już czasu są w sprzedaży poduszki z termoplastycznego uretanu uformowanego w rodzaj elastycznej pianki przypominającej wyglądem plaster miodu. Produkuje je amerykańska firma Supracor (nota bene w swojej ofercie ma nie tylko poduszki na wózek inwalidzki). Ja akurat, będąc pilnie w wielkiej potrzebie, dostałem w prezencie poduszkę Supracor Stimulite Contoured XS. Jest to poduszka profilowana, w ogólnym kształcie klina, z przodu wysoka na 8 cm i z dodatkową, miękką warstwą wierzchnią (opcja XS). Poniżej: dokładnie ta poduszka bez pokrowca.

Supracor Stimulite Contoured XS Cushion

W moim przypadku potwierdziła się opinia, iż jest to wartościowa poduszka przeciwodleżynowa.

Cztery miesiące po uszkodzeniu rdzenia (Th6) wywalono mnie ze szpitala rehabilitacyjnego z niedopasowanym wózkiem i bez poduszki przeciwodleżynowej. Na siedzisku wózka miałem 3 cm "naleśnik" ze zwykłej gąbki w pokrowcu. Zanim zdążyłem uruchomić procedurę zakupu poduszki z dofinansowaniem NFZ+PCPR, już wysiedziałem sobie, na lewym guzie kulszowym, niewielką odleżynę. Ponieważ grzecznie przyjmowałem leki przeciwkrzepliwe (Clexane 40 + Polocard 150) oraz bardzo chętny byłem do nauki, po kilku wypadach do miasta - na tzw. krawężniki - nabiłem sobie w odleżynie solidnego krwiaka. Fachowo nazwano to coś odleżyną w odleżynie. Po opróżnieniu krwiaka zrobiła się w tym miejscu - co oczywiste - śmierdząca padliną czarna martwica. Od razu dostałem zakaz opuszczania domu i w ogóle używania wózka bez przyzwoitej poduszki przeciwodleżynowej. W efekcie ja byłem unieruchomiony i wkurzony, a moja siostra w Niemczech pilnie - bo procedury administracyjne w Polsce muszą trwać miesiącami! - szukała dla mnie, "na wczoraj", przyzwoitej poduszki. Kilku rehabilitantów polecało jej poduszki firmy Supracor i taką mi kupiła.
Odleżyna śmierdziała i sączyło się z niej mimo opatrunków. Zły na perspektywę długotrwałego, jałowego leżenia, zacząłem ostrożnie używać poduszki. GranuGel i HydroTac "opiekowały" się moją zapuszczoną odleżyną, a poduszka miała za zadanie zatroszczyć się o to, żeby siadanie na odleżynie nie utrudniało leczenia. Pierwszą nadzieją (po trzech tygodniach rozsądnego korzystania z własnego tyłka) była opinia chirurga, że nie widzi potrzeby wycinania martwicy, gdyż jest wyraźna poprawa i leczenie zachowawcze wystarcza. Po następnych 3 tygodniach (już bardziej swobodnego poruszania się wózkiem po domu) odleżyna straciła swój niezdrowy smrodek, wyraźnie mniej się z niej sączyło i w opinii fachowca goiła się - i nadal się goi smile - przyzwoicie.

Z czystym więc sercem pozytywnie opiniuję wyrób firmy Supracor pod nazwą Supracor Stimulite Contoured XS Cushion jako poduszkę przeciwodleżynową, a nie jedynie komfortową.

Dodatkowym plusem tej poduszki, szczególnie dla osób zdejmujących boczek przy wsiadaniu na wózek jest fakt, że - w przeciwieństwie do np. pneumatycznej poduszki typu ROHO - nie rozjeżdża się pod ciężarem ciała i nie rozpłaszcza na boki, uniemożliwiając tym samym zamocowanie zdjętego wcześniej boczka do wózka.

39

Witaj, jestem tu pierwszy raz, i bardzo zinteresował mnie temat poduszki którą przedstawiłeś.
Sam ostatnio jestem w wielkiej potrzebie.
Bardzo bym Cię prosił o dołóżenie informacji na jej temat gdyż ostatnio pisałeś
ponad 2 miesiące temu, a co teraz się dzieje u Ciebie z tym na czym siedisz mam na mysli jedno i drugie. Mam namiary na jej kupno, jest trudno ale z dużym uporem udało mi sie znaleść trzy punkty.

Bardzo mi zależy na Twojej opini gdyż to jest najwiarygodniejszym żródłem informacji kiedy
opisuje to użytkownik a nie producent czy sprzedawca.

Adamus

40

Adamus, używam poduszki Supracor Stimulite Contoured XS i tylko o tym modelu poduszki Supracor mogę napisać, że szczerze polecam. Odleżyna na moim pośladku (guzie kulszowym) goi się przyzwoicie i czysto. Może tempo gojenia byłoby szybsze gdybym do siedzenia w wózku nie używał tyłka, ale zwariowałbym leżąc dniami i nocami. Na "spacery" wózkiem po krawężnikach i miejskich wertepach wybieram się nie częściej niż 1-2 razy tygodniowo i na nie dłużej niż 2-3 godz., ale w domu wózka sobie nie żałuję. Czy stosuję coś specjalnego na odleżynę? - Nie. Po prostu dbam o jej czystość, a pod Omnifix (plaster) stosuję coś chłonnego: gaziki, Zetuvit, Granuflex, HydroTac - zależnie od sączenia i pracy jelit (nie nauczyłem się jeszcze korzystać z kibelka; nadal używam pampersa).
Mam w zapasie poduszkę pneumatyczną, ale używam jej awaryjnie i zamiennie. Na co dzień siedzę na Supracor, do której się przekonałem i nie widzę powodu, żeby na stałe przesiadać się na poduszkę pneumatyczną. W mojej opinii Supracor Stimulite Contoured XS jest tak samo dobra jak poduszka pneumatyczna, a jeszcze ma zalety, których nie ma poduszka pneumatyczna: poduszka Supracor Stimulite jest praktycznie niezniszczalna i bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Przy zachowaniu minimum rozsądku, tl. wymogów opisanych w instrukcji prania i suszenia poduszki, Supracor Stimulite można prać i suszyć w automatach.

Tutaj jest kilka zdjęć mojej poduszki Supracor.

41 Ostatnio edytowany przez adamus123 (2015-03-15 12:48:30)

Witaj, dziękuję bardzo za informację.
Miał bym jeszcze wiele pytań w tym temacie .
Więc jeśli byś wyraził taką wolę to podam swój e-mail
a wtedy będziemy mogli skontaktować się telefonicznie.
Temat dla mnie jest bardzo pilny gdyż od pótory miesiąca jestem
"przykłuty do wyrka", jestem po zabiegu z małą komplikacją "krwiak pooperacyjny", tak więc uwżam
że w kontakcie telefonicznym prędzej będziemy mogli wyminić swoje informacje i doświadczenia.
Ja na wózku podobnie ja pan Mietek z forum jestem od ponad 30 lat a dokładnie od 1983r.

Pozdrawiam Adamus

e-mail:
adamlesna@o2.pl

42 Ostatnio edytowany przez darek35 (2015-10-09 11:37:05)

A może coś takiego poduszka przeciwodleżynowa połączenie pianki leniwej z komorami powietrznymi.

43

Darek35
a Ty aby nie spamujesz?

44

Witam
Nie chce tworzyć nowego tematu więc pisze tutaj.
Muszę kupić nową poduszkę do siedzenia, a kompletnie nie mam o tym pojęcia i nie chce żeby w sklepie wcisneli mi jakiś badziew. Od 3 lat siedzie na takich zwykłych piankowych za ok. 50zł. ale muszę je zmienić bo ostatnio byłem zmuszony leżeć 3 tygodnie i goić tyłek. Nie chce powtórki. Czytałem trochę na forach o poduszkach i nie wiem co kupić, jakieś poduszki dwu komorowe, cztero czym to się różni? Co wybrać. Zależy mi na komforcie i na ochronie "siedzenia".
Proszę o podpowiedzi.

45

arekbarek0- ile osób tyle będzie opinii wink generalnie najlepsze są poduszki pneumatyczne- bo najlżejsze, najłatwiejsze w utrzymaniu czystości i dobrze się sprawdzają jako przeciwodleżynowe.
Nie ma za bardzo potrzeby, abyś brał poduszki wielokomorowe- jeżeli nie masz żadnych wielkich skrzywień kręgosłupa czy innych deformacji. Najbardziej popularne są poduszki jedno i dwukomorowe. Polecam Ci też poduszkę Varilite- link do sklepu dodał Tomik wyżej.

46

Ja dodatkowo zaopatrzyłam się w poduszki do aktywnego siedzenia. Jestem bardzo zadowolona. Zamówiłam przez internet na https://www.stanley.poznan.pl