Temat: Gdzie tanio kupić dobry sprzęt do ćwiczeń....

Witam

W związku z faktem że od niedawna korzystam z aktywnego wózka, wypożyczonego z wypożyczalni w Borowej Wsi koło Mikołowa (informacja na temat wypożyczalni w aktualnościach z woj. Śląskiego) i z moją kondycją fizyczną nie jest dobrze np. brakuje mi sił by się wydostać z łóżka które jest kilka centymetrów niżej od poziomu siedziska wózka. Szukam miejsc gdzie można tanio zaopatrzyć się w sprzęt do ćwiczeń w okolicach Mikołowa, Łazisk Górnych (Średnich) lub Katowic.

2

Odp: Gdzie tanio kupić dobry sprzęt do ćwiczeń....

jaki sprzęt?

3 Ostatnio edytowany przez brylok1981 (2007-04-04 18:36:07)

będę próbował oszczędzać choć obecnie nie mam bardzo z czego ze względu na studia i pewne kłopoty rodzinne, o kolejny wózek mogę się starać gdzieś za 3-4 lata a pewnie samo dofinansowanie z PFRON nie wystarczy. jakby tego było mało to narazie w domu będę musiał używać zwykłego wózka  przynajmniej w domu... kiedyś po jednej z kilku operacji których było w sumie 9 gips w którym byłem uciskał mi prawdopodobnie na nerw, od tego czasu lewa stopa była nieco spuchnięta. Od dwóch miesięcy gdy przesiadłem się na wózek aktywny stopa bardzo puchnie i jest prawie sina, w nocy wraca mniej więcej do normy. mam juz zamówiony termin u naczyniowa ale jest dopiero w sierpniu, może zbada mnie prędzej ale kto to wie. nie uśmiecha mi sę wracać do zwykłego wózka. nawet jeżeli miało by to być tylko w domu. więc zobaczymy jak będzie

Co do podwyższenia łóżka to zostaje mi kombinować jakiś materac bo pod tapczan który jest chyba tak stary jak ja raczej trudno coś podłożyć.
co do reszty to ćwiczę trochę w domu i na awf ale to wszystko mało tak nie bardzo mam gdzie

będę wdzięczny za pomoce naukowe przydadzą się

4

Co do kłopotów ze stopą to wyjaśniło się trochę. mailem dziś badany przepływ w żyłach w nogach wszystko jest ok, wygląda na to ze to po prostu ucisk będę musiał pomyśleć nad daniem podnóżka wyżej i niestety do przodu by nie uciskać tak na zyły. Jestem bardzo chudy (waga ok 30 Kg) w wieku 25 lat smile, do tego spore skżywienie kręgosłupa które sprawia ze większość ciężaru idzie na lewą stronę i z tąd kłopoty z lewą stopą.
Jutro wizyta u miłej starszej pani chirurg,  Ja osobiście zrobię wszystko byle pozostać na aktywnym, nawet jak dojdą mi jakieś tabletki, zabieg czy będę musiał wykombinować 700 zł (nie wiem jak) na inną poduszkę do wózka

Przydało by się żeby rodzinka miała bardziej pozytywne nastawienie, Tatko który bardzo o mnie dba szczególnie o wykształcenie jest nastawiony dość sceptycznie, jak tylko lekarz mówi coś o uścisku pierwsze co mu przychodzi do głowy to zwykły wózek, nie bardzo wierzy w to że kiedyś dam radę sam poruszać się na tym wózku i np. zjechać po schodach (mam spore przykurcze w łokciach) czy w ogóle poradzić sobie samemu w codziennym życiu chociażby ubikacja czy wyjście samemu na miasto, tarko jest Technikiem Mechanikiem do tego realistą pracował na kopalnii pewnie z tego to wynika.

Ja wieżę w to że będę w stanie w końcu opanować co trzeba tylko jak tu zaszczepić tę wiarę w Boską pomoc rodzinie.... w końcu z Boską pomocą i miłością człowiek pokona wszystko tak czy inaczej, nawet jeżeli wcześniej w ogóle się nie uczył samoobsługi itp. (i pluje sobie teraz w brodę smile ) i życie to była głównie edukacja.

5

A dlaczego....?

6 Ostatnio edytowany przez brylok1981 (2007-04-11 07:57:10)

nie uraziłaś mnie, chciałem po prostu poznać powody twojej argumentacji.

TERAZ UWAGA WKRACZAM NA TERENY FILOZOFICZNE

Jest to sprawa Boga (pierwszego bytu) bo to on stawia przed nami potencjalne możliwości, to od nas zależy czy postaramy się te możliwości dostrzec i zakaualizować czyli mówiąc prościej czy postaramy się je wykorzystać.

Co do mojego wzrostu to mam gdzieś ok 160 Cm nie łatwo mnie zmierzyć dokładnie ze względu na spore przykurcze. To właśnie o poduszce pneumatycznej myślałem, szkoda tylko że są takie drogie.

7

Witajcie:) aberade mam do Ciebie wielką proźbę . Poszukuję tej ksiażki Tomasza Tasiemskiego, ale niestety beskutecznie , a mój śliczny się niestety sam z łóżka na wózek nie przesiada choć bardzo tego chce i ćwiczy i z ciężarkami i ze sprężynami , mamy niestety wiele lat zaległości. Wszelka pomoc w postaci "pomocy naukowych" bardzo mile widziana - krzysiekmeja@op.pl. Z góry CI dziekujemy i Tobie brylok 1981 bo poruszyłeś ten temat

8

Margo
jeśli chodzi o książkę ,skontaktuj się z biurem Far-u, może w magazynach- archiwach, jeszcze ta pozycja jest.

9

Wysłałem strony które dostałem miłej lektury

Co do sprawy ze stopą na razie stanęło na tym że część dnia jestem na aktywnym a resztę na zwykłym plus dodatkowe tabletki do kolekcji

10

Bardzo Wam dziękuję, sorry ,że tak późno, ale miałam jakieś problemy  z internetem, ale Krzych twierdzi ,że do Was napisał. Ta książka jest fantastyczna

11

Jeżeli szukacie książki       
Usprawnianie po urazach rdzenia kręgowego
Tasiemski Tomasz

O której mowa w tym temacie sprawdźcie adres

http://alejka.pl/usprawnianie_po_urazac … owego.html

12 Ostatnio edytowany przez Wierusz (2007-04-29 12:12:58)

Katedra Kultury Fizycznej Osób Niepełnosprawnych dr Tomasz Tasiemski   

Adiunkt

ul. Królowej Jadwigi 27/39 Pawilon Berlin 
61-871 Poznań 

telefon,  061 8355162 

Publikacje >>>

http://www.awf.poznan.pl/index.php?opti … Itemid=116

Więcej:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q … le&lr=

13 Ostatnio edytowany przez amanda.borys (2015-07-18 11:42:44)

Siłownie dla niepełnosprawnych www.silownieplenerowe.pl/silownie-dla-niepelnosprawnych.html są fajnym pomysłem aby wspomoc kosci i cialo do ruchu na swiezym powietrzu.
W każdym parku można ćwiczyć na nich, bądź zakupić do ośrodków czy do domów. Siłownie plenerowe usprawniają ruch i pomagają powrócić do formy.

14

Oprócz reklamy chciała Pani cos tu opisac??
Na te chwile widzę tylko link do strony na której nie widzę żadnego "kulawego" na siłowni-proszę o przykłady ćwiczeń na ww urządzeniach,zdjęcia  lub usunięcie linku.
dziękuje