Temat: mam 27 lat - rok po ukonczeniu wyzszej uczelni miałem wypadek...

Witam serdecznie tak jak w temacie, mam 27 lat, rok temu ukończyłem uczelnie wyższą, nie pracowałem po skończeniu szkoły. Miałem wypadek skutkujący złamanym kręgosłupem, rehabilitacja 8 miesięcy - postawiła mnie na nogi, dostaję 153zł dodatku pielęgnacyjnego. Orzeczono mi stopień znaczny w powiatowym urzędzie. Czy mam jakiekolwiek szanse na jakaś rentę?

2

Odp: mam 27 lat - rok po ukonczeniu wyzszej uczelni miałem wypadek...

piotrchoma napisał/a:

Witam serdecznie tak jak w temacie, mam 27 lat, rok temu ukończyłem uczelnie wyższą, nie pracowałem po skończeniu szkoły. Miałem wypadek skutkujący złamanym kręgosłupem, rehabilitacja 8 miesięcy - postawiła mnie na nogi, dostaję 153zł dodatku pielęgnacyjnego. Orzeczono mi stopień znaczny w powiatowym urzędzie. Czy mam jakiekolwiek szanse na jakaś rentę?

Proszę napisać w jakich okolicznościach doszło do wypadku? Czy to był wypadek komunikacyjny?

3

niestety nie, był to skok do wody z mojej winy, także ubieganie się o jakiekolwiek odszkodowanie odpada prawda?

4

piotrchoma napisał/a:

niestety nie, był to skok do wody z mojej winy, także ubieganie się o jakiekolwiek odszkodowanie odpada prawda?

Witam,

W Pana przypadku wchodzi w grę tylko renta z tytułu niezdolności do pracy z ZUS o ile zostaną spełnione przesłanki dotyczące jej uzyskania. Poniżej link do strony ZUS.

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=400

Jeśli nie spełnia Pan przesłanek do tej renty może Pan wystąpić do Prezesa ZUS o rentę w ramach wyjątku.

5

piotrchoma napisał/a:

Wcale nie. Wszystko zależy od tego gdzie skoczyłeś. Jeśli był to basen, to powinien być oznaczony, że jest zakaz skoków do wody, jeśli jezioro w którym można się kąpać to również powinno być oznaczone.

6

piotrchoma napisał/a:

.. był to skok do wody z mojej winy, także ubieganie się o jakiekolwiek odszkodowanie odpada prawda?

Skoro sam pytający napisał, że było to z jego winy, to chyba nie ma co drążyć tematu. Oczywiście, lewka ma rację, że nie każdy skok jest zawiniony przez poszkodowanego...