Temat: Czy dostane odszkodowanie z tytulu OC?

Witam. Dwa lata temu, w listopadzie 2006 mialam wypadek. Wracalam z pracy z kolezanka, podwozila mnie do domu. Bylo slisko i stracila kontrole nad pojazdem. Auto do kasacji, jej nic, a ja dwa zlamania: w stopie jakas kosc lodkowa i w drugiej nodze udo. Stopa oczywiscie w gips. Na udo Przeszlam operacje zespolenia gwozdziem srodszpikowym, ktory nosze do dzisiaj. Niestety noga nie doszla do siebie. Podobno sie nie zrosla do konca. Na ostatniej kontroli sie tego dowiedzialam. Poza tym zero rehabilitacji, podobno po wyjeciu gwozdzia. O mozliwosci uzyskania odszkodowania jak i zwrotu kosztow leczenia i rehabilitacji tez nikt mnie nie poinformowal.  Na ta chwile chodze, ale nie tak jak bym chciala..noga jest krzywa jakby skrecona..dla mnie jako mlodej kobiety to tragedia! Ale do czego zmierzam. Dowiedzialam sie niedawno z internetu, ze powinnam ubiegac sie o odszkodowanie od ubezpieczyciela auta, ktorego bylam pasazerem z tytulu OC. Auto nie mialo AC. Prosze o pomoc i informacje co powinnam zrobic i jak zeby bylo stac mnie na doprowadzenie nogi do dawnego stanu. Bardzo dziekuje. Z powazaniem Katarzyna P.

2

Odp: Czy dostane odszkodowanie z tytulu OC?

Odszkodowanie przysługuje z OC posiadacza pojazdu mechanicznego, którego była Pani pasażerką.

Musi Pani zebrać:
- komplet dokumentacji z leczenia (karty informacyjne, historie choroby, karty zabiegowe, operacji, etc.) - z placówek opieki zdrowotnej gdzie się Pani leczyła;
- dokument potwierdzający odpowiedzialność sprawcy wypadku (wyrok, mandat...?) wraz z danymi dot. ubezpieczenia OC pojazdu;
- wszelkie dokumenty potwierdzające poniesione koszty leczenia (faktury, paragony, oświadczenia...);
- dokumenty potwierdzające poniesienie innych kosztów (np. za przejazdy w celach leczenia);
- jeżeli są utracone korzyści (dochody) - wiele innych dokumentów, tj. umowa o pracę, zaświadczenie o wysokości dochodów, kartę zasiłkową ZUS.......

Po skompletowaniu zgłosić szkodę ubezpieczycielowi, dołączając wszystkie dokumenty oraz określając wysokość i zasadność swoich roszczeń (dla każdego oddzielnie).

Tak to wygląda w największym skrócie.

3

aberade była pierwsza smile

4

"OPTIMA" Biuro Obsługi Szkód Komunikacyjnych
Witam jestem pracownikiem firmy Optima. Jesteśmy najtańszą firmą na rynku, podchodzimy do każdego przypadku indywidualnie i nie traktujemy spraw masowo tak  jak to robi konkurencja. Jesteśmy mała firmą, która istnieje dzięki naszym dobrym wynikom.   W razie pytań proszę pisać na optima20@o.pl chętnie przedstawię nasza ofertę będą mogli Państwo porównać nas z konkurencją, która chce około  1/3 waszego odszkodowania które należy się wam.

5

należy ci się odszkodowanie i zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku - czyli z polisy OC komunikacyjnego sprawcy /koleżanki/
należą ci się także świadczenia rentowe /z tytułu zwiększonych potrzeb oraz z tyt. utraconego dochodu, jeśli takowy utraciłaś/

6

I jak tam? Wywalczyłaś coś? Podziel się info:)