Temat: Dziurawe chodniki Osiedlowe i wypadki

Witam.

Przedwczoraj wybierałem się z Rodzinką, po zakupy.
Niestety Moja podróż na, wózku skończyła się na " zwiedzaniu " osiedla.
Po przejechaniu ok. 150 metrów wjechałem w dziurę, wypadłem z wózka i złamałem nogę.

Proszę Was o radę czy w tej sytuacji mogę żądać .... od Spółdzielni oś. zadość uczynienia za ( Krzywdę ).

Od razu wyprzedzając fakty, jeżeli Spółdzielnia ogólnie, będzie na "nie".
Co mogę ZROBIĆ ?

2 Ostatnio edytowany przez kancelariabugaj.pl (2013-01-19 18:20:50)

Odp: Dziurawe chodniki Osiedlowe i wypadki

Witam

Oczywiście, że można żądać zadośćuczynienia i odszkodowania (jeżeli wystąpią podstawy jego otrzymania). Dobrze jest udokumentować zdarzenie - np. zdjęcia miejsca wypadku, zeznania świadków, karetka zabrała? Wystąpić na piśmie z roszczeniem do spółdzielni. Prawdopodobnie jest ubezpieczona i skieruje do swojego ubezpieczyciela. Jeżeli nawet nie, to musi sama odpowiedzieć.
Po otrzymaniu propozycji "pierwszej" kwoty odwoływać się, co do jej wysokości.

Pozdrawiam

3

Dziękując za podpowiedź, proszę o jeszcze

kancelariabugaj.pl napisał/a:

karetka zabrała?

Niestety nie. Ponieważ jestem tetraplegikiem i nie czuję bólu, Rodzinka " wrzuciła " Mnie ,na wózek.
Wróciliśmy do domu. Zostałem przy komputerze...reszta domowników poszła po zakupy.

Wieczorem jak położyłem się do łóżka, noga była trochę spuchnięta.

Decyzja: okład z altacetu, bandaż i poczekamy do rana.

Na drugi dzień Kolano SPUCHŁO jak " Bania " . Dopiero wtedy karetka i szpital.

Cz w przypadku, takiego ciągu zdarzeń, nadal mogę żądać  od Spółdzielni oś. zadość uczynienia za ( Krzywdę )?

Tak, można żądać. Podstawą mogą być zeznania świadków zdarzenia, potem karetka i szpital - występuje ciąg wydarzeń. Dodatkowo jeżeli w szpitalu było podane do dokumentacji, że złamanie w wyniku wpadnięcia w dziurę to będzie dodatkowy plus.

Pozdrawiam

5

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Wracając do Mojego "wypadku", mam jeszcze jedną Prośbę.
Proszę o odpowiedź:
czy, mogę starać się o odszkodowanie z Polisy PZU sprawcy wypadku ?.
"Sprawcą wypadku" jest Moja Żona, która pchała wózek, który wjechał w ową dziurę i właśnie wtedy z niego wypadłem... itd...itd

Jeżeli tak, to odszkodowanie według tzw. "katalogu" tj.:
http://www.bhp.iq.pl/przepw12.htm
Czy Sam, mogę zaproponować kwotę odszkodowania ?

Jeszcze raz Proszę (jakoś ogarnąć % zrozumieć), te zakręcone pytania i spróbować odpowiedzieć.

Kończąc, to czy ew. jakieś konsekwencje ze strony PZU, grożą sprawcy wypadku ( Mojej Żonie )

6

wojtek1970 napisał/a:

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Wracając do Mojego "wypadku", mam jeszcze jedną Prośbę.
Proszę o odpowiedź:
"Sprawcą wypadku" jest Moja Żona, która pchała wózek, który wjechał w ową dziurę i właśnie wtedy z niego wypadłem... itd...itd

Jeżeli tak, to odszkodowanie według tzw. "katalogu" tj.:
http://www.bhp.iq.pl/przepw12.htm
Czy Sam, mogę zaproponować kwotę odszkodowania ?

Jeszcze raz Proszę (jakoś ogarnąć % zrozumieć), te zakręcone pytania i spróbować odpowiedzieć.

Kończąc, to czy ew. jakieś konsekwencje ze strony PZU, grożą sprawcy wypadku ( Mojej Żonie )

Osobiście doradzałbym jednak wystąpienie o odszkodowanie od zarządcy / właściciela chodnika. Proszę ustalić w Wydziale Geodezji i Katastru do kogo chodnik należy i wystąpić do wskazanego podmiotu o podanie danych ubezpieczyciela.

7 Ostatnio edytowany przez wojtek1970 (2013-03-09 17:25:59)

Witam.

Ponieważ Spółdzielnia pomogła Mi w znalezieniu, kupnie mieszkania, na parterze i zrobiła podjazd.
Po przemyśleniu, na "spokojnie" sprawy odszkodowania, skłaniam się do rezygnacji z tej "opcji"

Dlatego jeżeli, można Prosił bym o odpowiedź na:

wojtek1970 napisał/a:

Proszę o odpowiedź:

8

Czy chce Pan dochodzić odszkodowania od swojej żony? Czy ma ona ubezpieczenie OC?

9

Ciekawe swoją drogą o jaką sumę można by walczyć w takim przypadku.

10

Witam.

versus-wawa napisał/a:

Czy chce Pan dochodzić odszkodowania od swojej żony? Czy ma ona ubezpieczenie OC?

Tak, chce dochodzić odszkodowania od swojej żony.

Żona ma ubezpieczenie OC w PZU.

Najważniejsze, czy ew. jakieś konsekwencje ze strony PZU, grożą sprawcy wypadku (Mojej Żonie) ?

Przepraszam, za zwłokę w odp. na Pana pytania.

Pozdrawiam Wojtek

11

W taki wypadku, jeżeli Pana żona ma ubezpieczenie OC a ubezpieczyciel uzna, że do zdarzenia doszło z jej winy - to jak najbardziej można uzyskać odszkodowanie. Żona nie powinna odczuć żadnych negatywnych konsekwencji (poza zwyżką składki za ubezpieczenie na przyszły okres).