Temat: Problem z wózkiem

Witam. Moja znojoma ma problem z załatwieniem wózka. Lekarz nie chce jej wypisać bo nie uczy sie ani nie pracuje. Czy jest możliwość aby ominąć przepisy ?

2

Odp: Problem z wózkiem

najlepiej niech się zapisze do szkoły smile albo, w niektórych regionach, można zarejestrować się w PUP i wtedy nfz to traktuje jako "aktywność zawodową"- w takim wypadku można się ubiegać o refundację na wózek aktywny, bo podejrzewam że o to chodzi??? na każdy inny wózek lekarz musi jej wypisać wniosek. poza tym... to nie lekarz chyba o tym decyduje, tylko nfz?? jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi...

3 Ostatnio edytowany przez mimi (2012-02-07 17:51:07)

Lekarz wypisujący zlecenie na wózek aktywny zawsze zaznacza, że osoba ubiegająca się o ten sprzęt jest aktywna zawodowo.W ubiegłym roku przechodziłam te procedury i wiem, że w NFZ sprawdzają czy jest adnotacja o wykonywanej pracy. Co do rejestracji w Urzędzie Pracy, to nie wiem czy jest honorowana taka informacja.Najlepiej by było zadzwonić do NFZ i zasięgnąć informacji.

http://www.lamar.wroclaw.pl/dofinansowania_nfz

4 Ostatnio edytowany przez pati1995 (2012-02-07 18:20:45)

mimi i jak to załatwiałaś? zapomniałam dodać że jest pełnoletnia

5

mimi- jest honorowana, tak jak napisałam, ale nie w całej Polsce. i rzeczywiście, najlepiej dowiedzieć się tego w NFZ

6

Pati1995- po wypisaniu wniosku od lekarza trzeba w ciągu 1 miesiąca zgłosić się z tym dokumentem do NFZ.Z tej instytucji jest 1500 zł dofinansowania do wózka aktywnego. Następnie zgłaszasz się do sklepu ze sprzętem ortopedycznym. Tam wybiera się wózek dostosowany do potrzeb ON ( prawie jak buty na miarę smile). Następnie z pozostałymi dokumentami i fakturą pro forma trzeba się zgłosić do swojego PCPR-u.W ubiegłym roku otrzymałam z tej instytucji 1125 zł dofinansowania do zakupionego wózka. Wniosek do PCPR-u został pozytywnie rozpatrzony po 10 miesiącach, gdyż wcześniej dysponowali małymi funduszami na ten cel, oraz realizowano wnioski według kolejności wpłynięcia.

Co do wysokości dofinansowania i czasu realizacji wniosków, to na pewno są różne pod względem województwa, toteż nie sugeruj się tym co napisałam. Wszystkich dodatkowych informacji dostarczą podległe Twojej  znajomej NFZ i PCPR.

7

mimi napisał/a:

po wypisaniu wniosku od lekarza trzeba w ciągu 1 miesiąca zgłosić się z tym dokumentem do NFZ.

Po wypisaniu wniosku trzeba  szybko go potwierdzić w nfz bo wniosek jest ważny 30 dni od wypisania go przez lekarza. A jak pcpr nie będzie miał kasy to będzie trzeba aktualizować wniosek.

8

pawell napisał/a:

A jak pcpr nie będzie miał kasy to będzie trzeba aktualizować wniosek.

Nie wiem o którym wniosku piszesz, ale jeśli z PCPR-u -to oczywiście,że ta instytucja zawsze w przypadku refundacji wózków aktywnych wymaga aktualizowania wniosku z plikiem dodatkowych dokumentów.

9

aniolka napisał/a:

mimi- jest honorowana, tak jak napisałam, ale nie w całej Polsce. i rzeczywiście, najlepiej dowiedzieć się tego w NFZ

"Uwielbiam" takie przykłady "prawa powielaczowego" - czyli prawo prawem, a i tak liczy się głównie to, co się miejscowemu urzędnikowi ubzdurało.
Ja tylko bym zwróciła uwagę, że tam chyba nie chodzi o samą rejestrację w UP, a o rejestrację przez przynajmniej 6 miesięcy...
A jak znajoma by się na to decydowała, to powinna im od razu zgłosić, że jest w takim a takim stanie, więc nie ma możliwości swobodnego dojeżdżania, dostawania się na górę po schodach itd. Więc nie może też potwierdzać zamiaru pracy w sposób dla siebie niemożliwy.
Bo był tu już wątek o problemach z dostawaniem się do UP, które się skończyły, jak zainteresowany, pod wpływem wątku tutaj, pogadał wreszcie z urzędnikami o swoich ograniczeniach. Nagle się okazało, że jednak nie ma konieczności upraszania znajomych, żeby go tam zawozili, wnosili po schodach itd. co miesiąc.

10

Witam - podłącze się pod temat i zapytam się Was czy ma ktoś doświadczenie z tym wózeczkiem? jak sie sprawuje itd. http://www.vermeiren.pl/activ/sagitta.htm

11 Ostatnio edytowany przez BRODACZ (2012-03-13 16:02:34)

"Idealnie wyważony środek ciężkości pozwala na doskonałą, precyzyjną manewrowalność.
Sagitta powstała przy zaangażowanej współpracy żytkowników i nie ma mowy aby wózek nie spełniał oczekiwań jeżeli chodzi o mobilność i wygodę."
To tylko kilka "opinii" firmy o wózku... i są użytkownicy, którzy chwalą sobie ten produkt.
Lecz trzeba pamiętać... albo WYGODA, albo MOBILNOŚĆ. W kraju są też inne firmy. wink