Temat: Mieszkania socjalne-jak się ubiegać?

Jestem samotną matką,a za kilka tygodni urodzę kolejne dziecko.
Jestem jeszcze przed założeniem sprawy o alimenty,ale już teraz wiem że nie mogę się starać o zbyt duże na dwoje dzieci,ponieważ ojciec moich dzieci na dzień dzisiejszy nie pracuje.
Niestety nigdzie nie jestem nie zameldowana,i nie mam teraz szans na to żeby zameldować się na stałe,a w chwili obecnej nawet tymczasowo.
Miejsce w którym przebywam,jest absolutnie czasowe,ponieważ zostało mi udostępnione tylko ze względu,na niedawne dramatyczne sytuacje w moim życiu,ale muszę sobie znaleźć coś innego żeby moc dalej egzystować niebawem z dwójką dzieci.
Na dzień dzisiejszy moje dochody to 533zł kuroniówki,i nic więcej.
Pomaga mi teraz siostra,ale sama nie jest majętna,i radzi mi bym udała się do burmistrza o pomoc.
Chcę wiedzieć jakie mam szanse na mieszkanie socjalne.
Boję się o swój byt,i o byt moich dzieci,ponieważ nie mam się gdzie udać gdy będę musiała opuścić miejsce w którym znajduję się teraz.

2

Odp: Mieszkania socjalne-jak się ubiegać?

Konkretnej odpowiedzi mogą udzielić Ci urzędnicy zajmującymi się sprawami lokalowymi w twojej gminie/ powiecie. Na pewno są dziesiątki takich rodzin jak Ty, którzy borykają się z brakiem własnych czterech kątów. Szczegółów dowiesz się w instytucjach znajdujących się w miejscu zamieszkania. Trzeba pytać, działać, bo samo nic się nie rozwiąże. A ojca dzieci wysyłaj do pracy. Posiadanie rodziny zobowiązuje min.i ojca do zapewnienia jej godnego życia.

Wszystko stało się na przestrzeni ostatnich kilku dni,dla tego nie podjełam jeszcze stosownych kroków,ale takowe uczynię.
Chciałam się tylko dowiedzieć jak duże mam szanse,bo wiadomo że ta lista oczekujących na mieszkanie,nie działa na zasadzie kto pierwszy ten lepszy,a rozważa się sytuacje każdego z kandydatów,i na tej podstawie przyznawana jest kolejność mieszkań,np. wiem że ludzie którzy wychowują nie pełnosprawne dzieci są na tej liście wysoko.
To że do urzędu muszę iść wiem sama doskonale,chodzi mi o to,że chce chociaż częściowo poznać przed taką rozmową swoje prawa,bo urzędnicy nie chętni są mówić nam o naszych przywilejach...

4

http://samorzad.infor.pl/sektor/zadania … nalne.html

5

Chcialabym sie starac o mieszkanie socjalne. Nie wiem czy wogole nalezaloby mi sie takie mieszkanie mieszkam u rodziny mam meldunek staly ale wiadomo jestem tam tylko jako gosc nic nie nalezy do mojej najblizszej rodziny. W domu mieszka 13 osob ja mam maly pokoiczek z miejscem na lozko jedynke i szafe. fakt ze dom jest duzy ale nalezy do mojego wojka i tak prawde mowiac jestem bezdomna poniewaz nie stac mnie na wynajem czy na kupno nowego domu,mieszkania. Mieszzkamu na wsi i nie wiem czy najpierw powinnam sie zglosic do gminy czy moze odrazu do miasta ktore jest blisko wsi.prosze poradzcie mi czy jako mloda kobieta w wieku 23 lat moglabym sie starac o takie mieszkanie bo chcialabym sie usamodzielnic.