1

Temat: Pionizator elektryczny za dofinansowanie tylko z NFZ-tu?

Istnieje takie cudo?
Czy też wszyscy producenci liczą na dodatkowe dofinansowanie z PFRON-u czy MOPS-u, więc jak ktoś go nie dostanie, to o pionizatorze może zapomnieć?

Chodzi o pionizator ze wspomaganiem elektrycznym, żeby człowiek, który sam nie wstanie, został jakoś przez ten pionizator bezpiecznie podniesiony do pozycji stojącej.

2

Odp: Pionizator elektryczny za dofinansowanie tylko z NFZ-tu?

Witaj
Istnieje takie cudo...

http://www.wanmed.pl/pl/wozki-z-pionizacj

3 Ostatnio edytowany przez M@rta (2011-07-25 19:56:50)

Niestety to nie to.
NFZ na pionizator daje jakieś 3000 dofinansowania.
A ten wózek ręczny z pionizatorem kosztuje 7800.
To nadal o 4800 za dużo sad

4

M@rta chcesz kupić??????????czy tylko pytasz???????????

5 Ostatnio edytowany przez M@rta (2011-07-27 14:36:51)

A po co miałabym pytać, gdybym go nie potrzebowała?
Wyjaśniłam wyraźnie.
Dostanę 3000 dofinansowania na pionizator, ale nigdzie nie widzę w tej cenie pionizatorów dla osób, które się samodzielnie nie podniosą.
Na dopłacenie 4800 mnie nie stać.

6

A próbowałaś otrzymać zlecenie i dofinansowanie na wózek elektryczny i poprosić w sklepie, żeby opisali pionizator jako wózek elektryczny? Pionizator jest w pewnym sensie wózkiem elektrycznym, szczególnie jeśli wybrałabyś model będący stricte wózkiem elektrycznym (z napędem elektrycznym).
Musisz jedynie wstrzelić się w odpowiedni program PFRON, dofinansowujący wózki elektryczne - nie wiem, czy przy Twojej jednostce chorobowej da się tak zrobić? Dowiedz się.

7

Nie dostanę żadnego dofinansowania z PFRON-u ani z MOPS-u, na wózek elektryczny też nie, bo w mojej rodzinie jest za wysoki dochód na osobę.
Gdyby nie to, naprawdę nie miałabym problemu z tym pionizatorem.
Bo podejrzewam, że ceny są wywindowane z myślą o osobach, które załapują się na wszystkie dofinansowania.

8

M@rta napisał/a:

Nie dostanę żadnego dofinansowania z PFRON-u ani z MOPS-u, na wózek elektryczny też nie, bo w mojej rodzinie jest za wysoki dochód na osobę.
Bo podejrzewam, że ceny są wywindowane z myślą o osobach, które załapują się na wszystkie dofinansowania.

A co ma rodzinny dochód do rzeczy?o ile się orientuję to tylko Twój dochód będzie brany pod uwagę.

9

M@rta napisał/a:

Musisz więc "prowadzić jednoosobowe gospodarstwo domowe", jeśli jesteś mężatką podpisz intercyzę, jeśli mieszkasz z rodzicami - niech oświadczą, że prowadzisz samodzielne gospodarstwo (wspólne mieszkanie nie przeszkadza).

10

Pod uwagę brany jest dochód w rodzinie na osobę, a nie tylko moje zarobki.
I szukam rozwiązań bez ewidentnego omijania prawa. Nikt nie uwierzy, że osoba w mojej sytuacji, jeszcze teraz wymagająca opieki, nagle zaczęła prowadzić samodzielne gospodarstwo wink

11

Ja zaopatruję się u pana Wiktora Żylińskiego solidny dostawca, kupiłem już u niego kilka sprzętów i sądzę, że znajdzie pionizator dla Ciebie.  Ortimed-Ortopedia, Wiktor Żyliński, 58-105 Świdnica, ul. Sikorskiego 42e
http://ortopedia.republika.pl/
NIE MAM PŁACONE ZA TE INFORMACJE....gość jest w poż i dlatego piszę.

12

W necie jest pełno sprzętu i to nie drogo wystarczy poszukać..... ja nie mogę sie doczekać. Blisko rok czekam na fundusze z PCPR i okazało sie ze dadzą 1/3, tego co powinni dać. PORAŻKA.

miałam ten sam problem i kupiłam w ortcare
ich strona internetowa z danymi kontaktowymi: www.ortcare.pl

14

Jeśli NFZ daje 3000 zł, to moze coś takiego: http://www.schodolaz.pl/hydrauliczny-podnosnik-pacjenta-do-170-kg.html Dopłata byłaby mniejsza.