Temat: pytanie dotyczące renty socjalnej

Dzień dobry ,chciałabym zapytać o zachowanie komisji orzekajacej czy ktos miał podobny przypadek. W czwartek  byłam w Zusie na Komisji odwoławczej.Z przebiegu wywynioskowalam ze w skald 3 osobowej komisji wchodzi  psychiatra,neurolog i lekarz chorob wewnetrznych . To by sie zgadzalo bo choruje na padaczke,dystymię i nawracajace infekcje droch oddechowych(antybiotyki nawet 2 razy w mies.bo nic nie pomaga ) Akurat teraz mam regres zadko zdazajacy sie i nie bylam chora na to ostatanie na co komisja sie oburzyla ,ale przeciez mam dokumenty od laryngologa i lekarza rodzinnego jest tam intesywnosc antybiotykowa wiec nie rozumiem jakas maskara to byla jak mnie tam traktowali sad(( . Po tem byla nastepujaca sytuacja  jedne lekarka tak ogolna wyszla badali mnie tamci  dwa lekarze jeszcze ok 5 min kazali mi wyjsc i poczkac na zewnatrz -wyszlam i na korytazu ludzie mi  mowil o tu tak jest ze jak kaza czekac to pani przyznali bo jak nie to mowi ze wysla poczta ,po chwili do tamtego gabinetu weszla ta pani doktor ,ktore wczesnie wyszla i za jakies 25 sekund
wyszla ona na korytarz i mi mowi niech pani nie czeka przyjdzie poczta.Wtedy ludzie  na korytarzu powiedzieli ze neistety nic z tego jak poczta to juz odrzucone:/
MOZE MI KTOS WYTLUMACZYC CZEMU Z 3 OSOBOWEJ KOMISJI 1 OSOBA DECYDUJE O TYM,BO AKURAT MIALAM ZDDROWE GARDLO??MOZE MI KTO STO WYJASNIC;( ????BEDE WDZIECZNA ZA JAKIEKOLWIEK ODPOWIEDZI

2

Odp: pytanie dotyczące renty socjalnej

Wymagasz od nas wróżenia z fusów. Wszyscy moi znajomi będący na komisjach ZUS-owskich zawsze musieli odczekać ok. 2 tygodni na wynik orzeczenia. Treść orzeczenia jest jeszcze weryfikowany przez wojewódzkiego lekarza orzecznika. Takie są procedury- nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją, że osoba orzekana dostawała odpowiedź tuż po komisji. Czekaj cierpliwie na list z ZUS-su. W razie czego możesz przecież się odwołać do wyższej instancji.

3

prawdopodobnie nikt nie da odpowiedzi na Twoje pytanie "kto decyduje?" i nikt tego nie wyjaśni, jeżeli ocena komisji jest niezgodna z Twoimi oczekiwaniami i masz podstawy żeby się z nią nie zgodzić to możesz poprzez ZUS odwołać sie do Sądu i tam dochodzić praw (będzie powołany lekarz biegły z zakresu Twoich powikłań, problemów zdrowotnych)

4

Ponoć ciekawość to pierwszy stopień do piekła smile, ale jestem ciekawa, czy w przypadku JUSAONS mieli rację "ludzie na korytarzu", czy też sprawa potoczyła się po myśli autorki pierwszego postu.