26

Odp: Handbike jest dla ciebie !!!

Też jestem tetra i też sie zastanawiałem nad problemem  jaazdy na handbiku. Bo ciągnąć nie bardzo możemy bo bez ścisku to wiadomo, a pchać znowu też  mamy problemy ,bo większość ma bardzo słabe prostowniki.
Jeździ ktoś z tetra? tam na fotkach rowerowej brzozy tylko kranza chyba tylko widziałem z tetra bez ścisku. Dobry pomysł i tani bez zadnych przeróbek to coś takiego http://www.activehands.co.uk/images/loopedlarge.jpg
A tu cała strona http://www.activehands.co.uk/gallery.htm

27 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2010-02-18 17:50:48)

Odp: Handbike jest dla ciebie !!!

http://lh5.ggpht.com/_o04yXF_g1C0/Sv4X3 … 67-RBI.JPG

http://lh4.ggpht.com/_o04yXF_g1C0/SvjVL … C_5750.JPG

http://lh6.ggpht.com/_o04yXF_g1C0/S3dxZ … C_5838.JPG

http://lh6.ggpht.com/_o04yXF_g1C0/Sv4X5 … 06-NCS.JPG

to chyba Pan z tetra, więc każdy może, chcieć to móc smile Ten Pan 4 maratony przejechał smile

28

Odp: Handbike jest dla ciebie !!!

Oczywiście że się da , problem z osobami z tetraplegią polega na tym że nic nie jest oczywiste. Nie można stwierdzić że "skoro ja jestem tetra i mogę to ty też możesz" tylko sprzęt trzeba dostosować indywidualnie. Sa rożne sposoby na to , tylko  trzeba dobrze poznać potrzeby danej osoby. Przykład: mieliśmy klienta który miał w prawdzie silne ręce i chwyt na tyle mocny że sam trzymał rączki i hamował ale miał potężną spastykę nóg i kiedy jeździł to spastyka powodowala niekontrolowane skręty kierownicy. Problem rozwiązaliśmy stosując specjalne podnóżki ale nie bylo to łatwe.