1

Temat: Igrzyska Pekin- turniej rugby na wózkach

Jest schemat gier turnieju praolimpijskiego
http://en.paralympic.beijing2008.cn/upl … 722/WR.xls
Macie jakieś typy?

2

Odp: Igrzyska Pekin- turniej rugby na wózkach

Witam Rafale
Mój typ: USA, mimo iż mam problemy z dokładną identyfikacją Nowej Zelandii i Australii.
Pracowałem trochę z grupą zawodników USA w Alabamie podczas badań naukowych. Powiem Ci, że ich przewaga to "nietypowe" schorzenia. My w koszu mówimy o takich "special case". Najlepsze drużyny bazują na takich w koszu. Amerykanie wprowadzają zawodników z amputacjami 4 kończyn. Zajrzyj do statystyk po pierwszym meczu - Wilmoth w 6 minut zdobywa 6 punktów. Jako klasyfikator mam mieszane uczucie czy tetra i "special cases" są na równym poziomie funkcjonalnym.
Mój typ: USA

3

Anglia po zaciętym meczu z reprezentacją Nowej Zelandii wygrała mecz jedną bramką. Wynik 39-38.Mieliśmy okazje oglądać pierwsza połowe i muszę stwierdzić, że mecz był super. Podstawą zwycięstwa jest zrozumienie na boisku i walka do samego końca- to było widać.
W innym pojedynku USA łatwo pokonało reprezentacje Japoni.
Teraz czekamy na pojedynek naszych zachodnich sąsiadów.
Pozdrawiamy z kończącego się jutro zgrupowania kadry z Cetniewa.

4

Pozdrowienia dla Kadrowiczów!
Widziałem że idziecie mocno w górę! Oby tak dalej.

5

W półfinałach faworyci. Brakuje tylko Nowej Zelandii, ale na tym etapie turnieju mogą niestety grać tylko cztery zespoły.
Jak na razie bez żadnych problemów USA i oni powinni znaleźć się w finale. Sprawa drugiego zespołu finałowego jest bardziej otwarta i mecz Australii z Kanada powinien być wyrównany.
Kibicuję Wielkiej Brytanii by zdobyła pierwszy medal w historii starów na igrzyskach oraz w mistrzostwach świata dla naszego kontynentu. Sprawa jednak będzie bardzo trudna.
Niestety, wszystko wskazuje, że, dla naszych zachodnich sąsiadów pozostanie pojedynek o siódme miejsce ze słabiutkimi gospodarzami.
Mój typ: 1 USA, 2 Australia, 3 - 4 Kanada i Wlk Brytania ( nie zapeszam), 5 Nowa Zelandia, 6 Japonia, 7 Niemcy, 8 Chiny.
Bartek potwierdzam, warto pooglądać statystyki. Wiele informacji o przebiegu gry.
Klasyfikacja zawodników to trudny temat. Rugby otworzyło sie na inne schorzenia i to przynosi konsekwencje w poważnie zaburzonym, dotychczasowym systemie klasyfikacji. System ten nie dostosował się jeszcze do nowych wymagań.

6

Niemcy ograły Japonię.
Moje kalkulacje już są nieaktualne.

7

Pokonanie Japonii przez Niemców na pewno jest sukcesem Europy. Trzeba trzymać kciuki z W. Brytanię, ale chyba nie jestem wielkim optymistą. Warto jednak nadmienić, że angielscy rugbiści zostali obęci tym samym systemem szkolenia co wcześniej koszykarze na wózkach tego kraju. Oznacza to przede wszystkim, że dostają spore pieniądze za grę - reprezentanci kadry A dostają dofinansowanie dokładnie tej samej wysokości co sportowcy pełnosprawni. To może dać im sukces w przyszłości.
Rafał, wracając do klasyfikacji i USA. Jeżeli zawodnik w badaniach wydolności osiąga poziom zawodników po amputacjach kończyn w koszu nw (klas 3-4) a w rugby gra przeciwko tetra... Sorry ale ja jako zwolennik redukcji klas startowych w tym przypadku opowiadam się za wyraźnym oddzieleniem dwóch grup schorzeń lub wprowadzenie sytemu preferującego tetra. W innym przypadku może dojść do sytuacji typowych dla kosza, gdzie zawodnicy z wysoką paraplegią (dla których pierwotnie stworzono dyscyplinę) nie mają wiele szans w rywalizacji sportowej.

8

Niestety mój typ się sprawdził - GBR przegrało, ale po naprawdę wyrównanej walce. Co ciekawe pierwsza kwarta wygrana. O wysokim poziomie świadczą jedynie 2-6 straty piłki na druzynę w całym meczu! I kolejna typowa cecha USA - podobnie jak w koszu gra cała drużyna - mają tak wyrównany skład że nie wiadomo jaki wyjdzie na boisko. Wszyscy zawodnicy grali w meczu. Ostatnia cecha podkreślająca siłę drużyn - 16-17 asyst w meczu. To potwierdza siłę obydwu zespołów. To potwierdza że statystycy w ok 50% akcji punktowych zaliczali asystę - w ME 2005 było to jedynie ok 25-30%. Podstawa to zgranie zespołu i wykonywanie skutecznych zagrywek - jakkolwiek nad tym parametrem można się "pokłócić" i podyskutować, gdyż opinie są różne.

9

Drugi finalista wyłoniony. Tym razem miałem więcej szczęścia w wytypowaniu zwycięzcy. Australia wygrala w dogrywce z Kanadą.
Brawa dla brytyjczyków za walkę z faworytem zawodów. Niestety, jak pisze Bartek, są bardziej przewidywalni. Ich lider Troy Collins nie mial jeszcze zmian w tych zawodach. Statystyka graczy USA imponująca.

BATT Ryley, Australia, 19 lat, 24 - średnia zdobytych punktów w meczu, daje do myślenia?!?!.
Ktoś go widzial?

10

no to wygląda mi na ciekawą powtórkę z Sydney. Tym bardziej stawiam na USA - z pewnością amerykanom bardziej leży Australia niż lokalni przeciwnicy z Kanady. Chociaż tak naprawdę na tym poziomie wszystko jest możliwe. Tak czy inaczej finał będzie ciekawy - jest szansa oglądania spotkań na paralympic.tv, ale niestety jest tam "bałaganiarski" program i nie wiadomo na co się trafi - przekazy są live.
Rafał, powiem ci że w koszu też mamy ciekawie. Niestety polityka też wkroczyła do naszej dyscypliny. Iran był rewelacją Igrzysk i naprawdę pokonywał faworytów do czasu... w ćwierćfinale trafili USA i odmówili gry za co zostali zdyskwalifikowani. Poza tym podobnie jak w rugby Europa próbuje osiągnąć poziom USA, Kanady i Australii. U kobiet jest srebro Niemiec a jutro wśród mężczyzn GBR walczy z USA o brąz.

11

mój typ się sprawdził - USA. Roznieśli Australię i nie było co zbierać. Tylko Kanada mogła im zagrozić ale padła w półfinale.
W koszu mężczyzn niespodzianka - Kanada przegrywa z Australią.

12

raf napisał/a:

BATT Ryley, Australia, 19 lat, 24 - średnia zdobytych punktów w meczu, daje do myślenia?!?!.
Ktoś go widzial?

Widziałem jak zdobywa punkty - przechodził dwóch broniących
Masa, siła nie do zatrzymania...

ale nie wystarczyło na Złoty Medal Olimpijski ;-)

mecze i skróty oglądałem tutaj: www.ParalympicSport.TV
skróty ze spotkań medalowych nadal puszczają