1

Temat: pomysł na kuchnię dla osoby na wózku

Szukam ciekawych pomysłów adaptacji kuchni dla osoby na wózku. Może ktoś z was ma jakieś interesujące rozwiązania (w cenowej granicy rozsądku). Będę wdzięczna za ciekawe pomysły.

2

Odp: pomysł na kuchnię dla osoby na wózku

np nad kuchenką warto zamontować lustro pod odpowiednim kątem, tak żebyś mogła swobodnie zaglądać do garnków podczas gotowania:)

3

Akurat z tej podpowiedzi chyba nie skorzystam. Nad kuchenką planuję zamontowanie okapu z wyciągiem więc lustro by przeszkadzało a poza tym i tak widzę jak się gotuje. Lustro po kilku tygodniach byłoby do gruntownego czyszczenia od pary, tłuszczu itp.

4

Ciekawe rozwiązanie,zastanawia mnie jedno czy kupno zmywarki w moim przypadku na trzy osoby to ekonomiczne rozwiązanie?Mnie też czeka przebudowa kuchni,a jestem tetrusem.

5

Danik
Ja mam zmywarkę (45cm) na 2 osoby i jest wykorzystywana na maksa, więc na 3 tym bardziej. Polecam w kuchni się sprawdza.

6

Dzięki za podpowiedzi. Zastanawiam się jednak nad tym, jak bardziej będzie funkcjonalnie zamontowanie piekarnika, czy pod płytą kuchenną czy gdzieś z boku i wówczas wyżej. Jak sądzicie?

7

W części szafek już mam takie obniżane półki i jestem z nich bardzo zadowolna. Co prawda trochę to kosztowało, ale akurat na to udało mi się skorzystać z dofinansowania z pcpr.

8 Ostatnio edytowany przez stika (2008-07-31 19:49:43)

Jeśli ktoś mi podpowie jak publikuje się zdjęcia na forum, to juto pokażę jak wygląda taka obniżana półka do górnych szafek. Mam takie rozwiązania w 2 szafkach już od kilku lat i wszystko działa ok.

9

Dzięki za podpowiedzi, skorzystam po południu. Puki co, znalazłam w Bydgoszczy Ulike Corporation Poland http://www.ulikepoland.pl/pl_produkty.html
w zakładce inne są pokazane właśnie takie mechanizmy do obniżania, Nazywa się to winda w szafce.

10 Ostatnio edytowany przez stika (2008-08-05 17:05:18)

oto moja kuchnia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e12 … 360d2.html

11

wow robi wrażenie smile

12 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-08-07 09:59:30)

Zazdroszczę Wam takich ładnych kuchni, moja ma wymiary 1,5 x 2 m i jest raczej ciemną wnęką niż kuchnią ale mój budynek to "wczesny gomułka" i taki był wtedy styl budowania.

13

Moja też niewiele większa, bo 1,80 x 2 m. I też ciemna, ale właśnie meblami staraliśmy się rozjaśnić i zmieścić wszystko w tak malutkiej kuchni.

14

Moja kuchnia też nie jest zbyt wielka, ale rozważamy teraz wyburzenie ściany między pokojem a kuchnią i zrobimy aneks, będzie przynajmniej jasno i zrobi się więcej przestrzeni wink