26 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-07-25 16:12:04)

Odp: Handbike

Według mnie taka waga w stosunku do wzrostu jest wzorcowa.
Co do roweru, to bardzo dobrze, że nie jest wielki bo im mniejszy tym szybszy.
Z tymi kołami 24" - to super pomysł - zawsze w razie czego można przełożyć od wózka inwalidzkiego lub odwrotnie.

Siedzenie z IKEI to bardzo praktyczny pomysł ale czy jest ono tylko z samego tworzywa sztucznego?
Bo jeżeli tak, to miejsce gdzie kończy się kręgosłup i przyjmuje mniej szlachetną nazwę wink od dłuższej jazdy po wrocławskich "ścieżkach rowerowych" może bardzo boleć?

27

stąd będzie nałożone na to siedzenie coś amortyzującego... smile

28

Z siedzeniami trzeba uważać i najlepiej zakładać swoją poduszkę. Jeśli nie masz czucia to po każdej wycieczce sprawdzaj sobie pupe wink
Powodzenia wink

29

a powiedzcie mi jak taki hanbiker wychodzi w starciu z policją (jeśli używa ulicy), jest traktowany jako rowerzysta? jak to wygląda w świetle prawa?
pozdrówki

30 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-07-26 23:48:17)

Jako rowerzysta, w końcu hand-bike - to rower ręczny.
Mam nawet wykupione w PZU ubezpieczenie "Bezpieczny rowerzysta" - tylko chcieli mi podwyższyć składkę za amatorskie uprawianie sportu...
Na PKP, niektórzy konduktorzy czepiają się o bilet na rower to mówię, że jest to wózek inwalidzki z napędem korbowym...
Na stacji PKP w Oleśnicy, jedna kasjerka zadzwoniła gdzieś do centrali i mówiła, że nie muszę mieć biletu na mój wehikuł.
Co do siedzenia, moim zdaniem dobrze by było mieć siedzisko wykonane z czegoś nie przemakalnego, bo w razie większego deszczu, dobrze mieć choć tyłek suchy...
Zbyt twarde siedzenie, po dłuższej jeździe może również powodować kłopoty z pośladkami i kręgosłupem.

31 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-10-11 15:08:40)

interpio ja już nie mogę się doczekać tego handbikea.

32 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-07-28 11:45:07)

2-3 lata temu robiłem handbike'a w innej dużej firmie.
Pieniądze zostały przelane w maju a handbike'a dostałem pod koniec września, szczerze mówiąc nie byłem zadowolony, dostając wózek właściwie po sezonie.
Wczoraj byłem handbikiem Magnusa we Wrocławiu, trochę go przerobiłem na tył wstawiłem taką dużą skrzynię ze sklejki, tak, że tam zmieszczą się nogi, drobne narzędzia i części zapasowe oraz pies, który nie chętnie jeździ z tyłu.
Pies najbardziej lubi jeździć na handbiku od Mariusza, z przodu, leżąc mi na protezach smile

W wolną sobotę będziesz mogła wsiąść na handbike'a przywiązać psa i męża na wycieczkę rowerową wink
Zwierzę jak się dobrze wybiega to będzie dobrze spało...

33 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-10-11 15:08:52)

wiesz mój pies chyba bez smyczy będzie gnał za nami.

34

mąż też się musi wybiegać:)))

35 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-10-11 15:09:04)

oj ciągnie mi sie czas ...

36 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-07-30 16:14:27)

qewelizarda napisał/a:

oj ciągnie mi sie czas ...oczekiwania. A mam obawy czy aby na pewno dam radę nim jeździć. Ktoś mi powiedział, że naprawdę trzeba miec sporo pary w rękach

W starego typu wózko-rowerach inwalidzkich tych z WZSO, rzeczywiście trzeba było mieć nieziemską siłę aby jeździć, wystarczyło zmienić ustawienie korb ( z naprzemiennych na jednostronne) i wstawić koła z piastą biegową np. 3 i od razu można było szybciej jeździć.

Przy zastosowaniu piasty co najmniej 3 biegowej, nie ma problemu z poruszaniem się, handbike'a można tak zmodyfikować aby nawet bardzo słaba osoba np. dystrofik mogła nim jeździć.
Przy 7-8 biegach bez problemu, handbike bez problemu pokona teren równinny, pagórkowaty.
W terenie góeskim potrzebna jest większa liczba biegów i faktycznie duża siła.

Inną sprawą jest, możliwość wstawienia silnika elektrycznego, tak aby wspomagać jazdę do szybkości 25 km/h.

Jest jeszcze inny sposób na szybkie podróżowanie, wiążesz psa do handbike'a i bierzesz długi kij z kiełbasą i trzymasz go przed nosem psa wink

37 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-10-11 15:09:16)

Interpio zazdroszczę, że masz aż tyle handbikeów smile:):)
Chyba na każdą porę roku smile

38

Nie bój się na zapas wink
Ja mieszkam w miejscu, gdzie teren jest górzysty i nie ma miękkiej gry, ale od czego jest trening. Mam 7 biegową piastę i faktycznie czuję, że to za mało, ale powoli dochodzę do formy i nie straszne mi już strome góóóóórki wink
Na początku nie mogłam przejechać 5 km, a teraz nawet nie zauważam 50 wink
Wszystko przyjdzie z czasem, trzeba jeździć żeby się rozjeździć smile
Samo się nie zrobi!! smile:):)
Najważniejsze to czerpać maximum przyjemnośći..

39

interpio widziałam Cię na nk i na jednym z Twoich hand - wow to chyba z tych droższych smile

40

Interpio masz jakieś doświadczenia z handbike'ami typowo wyścigowymi?
Myślę o trenowaniu pod maratony, a może i coś więcej.
Jaką firmę mógłbyś polecić? Niekoniecznie musi być krajowa..

41 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-07-31 16:36:57)

qewelizarda napisał/a:

Interpio zazdroszczę, że masz aż tyle handbikeów smile:):)
Chyba na każdą porę roku smile

Do pełnej kolekcji brakuje mi handbike'a z Czech takiego z dwoma kołami przednimi i jednym tylnim, amerykańskiego dwukołowego i takiego co wyprodukował Jarek Rola taki terenowy 4 kołowy.
Ale teraz mam tylko trzy i wystarczy, bo mi renty brakuje na
wymianę osprzętu, drobne remonty i unowocześnienia.

Każdego handbike, musiałem tak przystosować aby może nie najszybciej jechać ale
aby był jak najbardziej użyteczny, aby móc na nim przewozic zakupy, protezy, narzędzia oraz psa (sukę).
"qewelizarda" - dasz radę jeździć, jak nie to zjem swój beret big_smile

qewelizarda napisał/a:

interpio widziałam Cię na nk i na jednym z Twoich hand

jaworowa napisał/a:

Interpio masz jakieś doświadczenia z handbike'ami typowo wyścigowymi?... Na początku nie mogłam przejechać 5 km, a teraz nawet nie zauważam 50

Udało mi się dostać z PFRONu dofiansowanie do tego super handbike'a wyprodukowanego przez firmę Magnus wykonanego z włókien węglowych, bardzo lekkiego i najszybszego nie tylko w Polsce ale na świecie.
W protezach na nim nie za dobrze mi się jeździ, bo jakoś źle się zachowują drewniane nogi na zakrętach ale zrobiłem skrzynię ze sklejki tam ładuję protezy, psa oraz części zapasowe.
Po takim załadunku i przy moim dużym ciężarze właściwym, wózek już traci swoje sportowe właściwości.
Do Jaworowej 50 km i to jeszcze po terenie górzystym, pagórkowatym to bardzo dużo,
to tak jakby ktoś przejechał po terenie płaskim 75 km.
Do wyścigów polecam handbiki firmy Magnus.

42

Dzięki smile Może uda mi się zebrać troche kasy to sobie kupię, bo taki Magnus pewnie kosztuje nie mało, ale dla takich cacuszek warto "przycisnąć trochę pasa" big_smile

43

jeszcze tydzień, max dwa tongue:P ufff to czekanie mnie wykończy smile

44

się dowiedziałam że wykonawca cały tydzień nic nie zrobił z handbikeam, bo nie miał czasu, więc przesuwa sie robota o kilka tygodni. Super.
Pozostało czekać. sad Może za rok się zrobi..Szkoda, że sezon mi przeleci sad

45

Spokojnie, warto poczekać na pewno będziesz zadowolona ze sprzętu, ja na nim jeżdżę cały rok, jesienią też się przyjemnie jeździ.
Z produkcją tego typu wózków są problemy, bo większość rzeczy jest nietypowa i Mariusz musi je sam wykonać.

46

Jeśli nie będzie za wcześnie śniegu, to nawet zimą można pojeździć wink I po ubitym śniegu też się da, jeśli masz opony terenowe (zresztą ja mam 2 komplety : szosówki i w teren )
Masz jeszcze 3-4 miesiące do końca sezonu smile
A po nim jest jeszcze następny...

47

widzę że tu są doświadczeni rowerzyści, możecie mi powiedzieć ile czasu zajmuje podróż 100km, nie na wyścigi ale tak rekreacyjnie. Z jakimi prędkościami podróżuje się takim sprzętem z górnej pulki?

48 Ostatnio edytowany przez qewelizarda (2008-10-11 15:09:43)

Interpio dzięki za słowa otuchy,

49 Ostatnio edytowany przez interpio (2008-08-04 11:17:18)

Wczoraj przejechałem taką trasę 93 km. połowę po terenie płaskim, połowę po terenie pagórkowatym, z psem z tyłu na "pace" i zajęło mi to aż 7 godzin na handbiku Magnusa, trochę za wolno ale i tak jestem zadowolony.

50

Nie mam aż tak wiele czasu, żeby 7h spędzić na rowerze, wow podziwiam - szczerze smile
Pies ma się dobrze z Tobą, pewnie wyglądacie razem bosko smile