1

Temat: Po kursie motoparalotniowym

Wczoraj wróciłem z kursu motoparalotniowego u Tomka Chudzińskiego.
Latanie zupełnie inne niż na motolotni, inne wrażenia, loty niskie z małymi prędkościami dają wrażenie koegzystencji z naturą, lecąc za stadem gęsi stajemy się jego częścią, lecąc nad uciekającym zającem czułem się jak jego anioł stróż wrażenia z niskiego lotu nad korytem rzeki czy nad szerokim łanem zboża niezapomniane, może przesadzę ale tak mógłby czuć się Bóg po stworzeniu, oglądając swe dzieło. Nic innego nie daje tekiej frajdy takiego poczucia  wolności, możliwości dzielenia się naturą, poczucia jedności ze stworzeniami w powietrzu i na ziemi., nikt tak naprawdę nie doceni tych odczuć póki sam nie spróbuję. Ile te wszystkie uczucia znaczą dla ludzi niepełnosprawnych, nie muszę chyba pisać.
jednym słowem gorąco polecam.

kilka fotek i filmów z kursu na stronce.  http://bramydonieba.x.wp.pl/index_pliki/Page1212.htm

2

Odp: Po kursie motoparalotniowym

super, ciekawa strona, ale dla zwykłego zjadacza chleba z rentą to nierealne... sad

3

dlatego nawiązujemy kontakt z FARem, Rafał Skrzypczyk obiecał mi że po przesłaniu mu założeń programu szkolenia osób niepełnosprawnych przekaże sprawę do zarządu, liczę że już w przyszłym roku razem zorganizujemy darmowe szkolenia dla kulawych.
jest już fundacja która zakłada program "Bramy do nieba" oraz konto którego numer ukaże się niedługo na tej stronie oraz stronach zaprzyjaźnionych klubów, celem programu jest zbiórka kaski na sprzęt dla on oraz wyprawy lotnicze, mam nadzieję że FAR do nas dołączy.
sponsorów na sprzęt będziemy szukać indywidualnie dla każdego kto ukończy kurs i wykaże dalsze zainteresowanie lataniem.

do wszystkich zainteresowanych proszę napiszcie do mnie o waszej chęci latania, wpiszemy was na listę chętnych na kurs, przedstawimy tą listę do FARu to będzie najlepszy argument dla zarządu.
Zapraszam Panie, Panów, Tetra,Para z jakąkolwiek niepełnosprawnością, zawsze warto spróbować nawet jeśli osobiście latanie okaże się niemożliwe, chwil spędzonych na kursie nikt wam nie zabierze.

4

Ja bym bardzo chętnie spróbowała smile

5

na stronce http://bramydonieba.x.wp.pl/index_pliki/Page1212.htm  znajdziesz namiary na mnie, podaj mi na siebie, jesteś pierwsza na liście smile

6

Ładnie to opisałeś Andrus. Też mam ochotę spróbować :-)

7

proszę o dane adresowe

8

LATANIE - kiedy latasz, jesteś zawsze sam ze sobą. Tu zapominasz o tym, co zwykłeś robić, a przypominasz sobie kim naprawdę jesteś. Latanie na skrzydłach, jakimi są paralotnie, w odróżnieniu od wszelkich innych machin powietrznych, daje poczucie swobody i wolności a jednocześnie całkowitej integracji z otaczającym Cię światem. To odczucie zupełnie nas zmieniło. Zaczynasz leciec tam gdzie pragniesz i nic nie może Cię zatrzymać. Zaczynasz inaczej czuć, inaczej myśleć, inaczej życ. To specyficzna. PODRÓŻ,
która jest zawsze podróżą wgłąb siebie. W niej rozpoznajesz własne pragnienia i własne obawy. W niej poznajesz coraz lepiej samego siebie. Możesz odkryć w sobie zupełnie nowe przstrzenie - nowe lądy, nowe światy i nowe drogi. A jeśli na nie wkroczysz, one spowodują, że dostrzeżesz i zapragniesz .ZMIANY.
Zapragniesz doświadczać tego, co jeszcze przed chwilą było dla Ciebie niejasne i nieznane. Twoj apetyt na poznawanie samego siebie stanie się coraz wiekszy. Zapragniesz zrealizowac to, co jeszcze nie tak dawno wydawało Ci się niemożliwe. To działa.
Leć więc po siebie, tak wysoko, i tak daleko, jak tylko tego zechcesz.

9

Wooooow...

10

sorki zapomniałem o jednym.
w związku z dużym zainteresowaniem postanowiłem utworzyć podstronę na której chciałbym umieścić wasze imiona nazwiska i zdięcia, oraz krótką informację o waszej niepełnosprawności, bez danych kontaktowych oczywiście.
proszę wszystkich którzy do mnie napisali i tych którzy chcą napisać o wysłanie tych elementów.

dzięki