26

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Nio miał być tylko angielski smile Czyżby ktoś wycofywał się z delaracji ??

27

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Lucy napisał/a:

przynajmniej ja proponuje mimo wszytsko j. polski - zgadnijcie dlaczego smile wink

hehe oj Lucy Lucy smile

28

Odp: I Turniej PLRnW 2008

no chrupek - ja "aż" albo "tylko" j.polski do konwersacji - komendy oczywiscie zostają po angielsku - a co ty wiesz dlaczego mimo wszystko j.polski w dłuzszych zdaniach ??? - smile  ja powiem hihihihi ... niech się domyslają !!!!

29

Odp: I Turniej PLRnW 2008

tak jak mówisz:) nie inaczej hehe

30

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Jak myślicie, można już wyniki turnieju zamieścić na stronie, czy jednak poczekamy jeszcze kilka dni ??? wink

31

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Lepiej wyniki umieścić już teraz.
Później będzie zamieszanie i coś się pomyli.
Juri wklejaj!!!

32

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Już wiem dlaczego nie typowałeś drużyn tongue

33

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Kurcze, ja liczyłem na jakieś propozycje zmian w klasyfikacji końcowej, a tu nie dadzą człowiekowi zarobić sad
Sami tego chcieliście...

34

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Jak obiecałem,tak też i czynię a przy okazji typuje swoje wyniki,niestety tylko pierwsze 5 miejsc.

Klasyfikacja po pierwszym turnieju.
1.Katowice
2.Rzeszów
3.Ostrów/Warszawa
5.Poznań.

Klasyfikacja Końcowa:
1.Katowice
2.Warszawa
3.Ostrów/Rzeszów
5.Poznań II

Juri możesz wklejać.:)

35 Ostatnio edytowany przez jasbytom (2008-04-14 12:16:28)

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Wczoraj właśnie zakończył sie I ligowy turniejRnW organizowany przez FAR. Krótko podsumowując nasza liga rozrasta się niesamowicie stwarzając przed organizatorami trudne zadania. Gratuluję wszystkim osobom, które zaangazowały sie w organizację ligi ogromnego sukcesu organizacyjnego.
Zawody stały na wysokim poziomie. W KAZDEJ grupie rozgrywano zaciete mecze np. niezapomniany mecz Katowice kontra Rzeszów, w B Jeźdźcy kontra Piecobiogaz a w C Szlachta kontra Szczecin.
Ja w swoim imieniu dziękuję sędziom za bardzo dobre zawody, za rozwój PLRnW oraz kadry Polski.
Serdecznie Dziękuje sędzinie z Czech Adeli, która mogła nas wspomóc w zawodach.

Pozdrawiam Główny Sedzia Ligi Janusz Kozak

36

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Odnośnie wyników i tabeli, widzę, że Michał trafił w 10 . Nie wiem skąd te przecieki ale mysle, że u nas korupcji nie będzie

37

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Chciałabym podziekowac za tak wspaniałą organizację PLRnW - faktycznie tak jak Jasiu mówił liga się nam rozrasta i niech tak bedzie!! - tym bardziej trzeba było wielkiego wysiłku i zgrania wielu ludzi, aby zawody były tak sprawnie przeprowadzone,  tylko jakby mogły nie być jak czuwała nad tym wszystkim MAGDA - duże dzięki.

Druzyny na boisku grały zacięcie co dodawało do turnieju swego rodzaju "pikanterii" .
Sedziowie czuwali nad tym aby "pikanteria" była pozytywna i szła w dobrym kierunku i to sie udało.
Trzeba równiez powiedzieć o sędziach stolikowych, którzy radzili sobie z "papierologią" naprawdę dobrze - choć niejednokrotnie były to ich pierwsze mecze w życiu.

Czyli udało sie na medal - tym bardziej że pierwszy raz turniej został przeprowadzony na dwie hale - moim zdaniem był to pomysł trafiony  w samą 10

I oby tak dalej i juz czekam z niecierpliwością na drugi turniej - oj bedzie się znów działo

pozdr dla wszystkich lucy

38

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Witam faktycznie liga sie rozrasta i super choc niech sie rozrasta w prawidlowy sposob a nie jak to ma miejsce w grupie C(paraplegia) w niektorych druzynach wystepowala nawet w 3 osobowym skladzie bez urazy grajmy fer

39

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Podzielam zdanie "szmera"-gra jest stworzona dla tetraplegików.

40

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Do Boba i Szmera,
Rugby na wózkach nie jest grą wyłącznie dla tetraplegików, choć w jej powstaniu mieli oni decydujący udział i dalej stanowią większość zawodników.
Możecie mieć wątpliwości, co do klasyfikacji, prawie każdy zawodnik ma je wobec własnej punktacji jak i swoich kolegów z zespołu oraz rywali. Ta same wątpliwości i wynikające z nich emocje towarzyszą trenerom i całej ekipie na każdym turnieju.
Najczęściej chcemy by nasi zawodnicy mieli punktację jak najniższą, a rywale wręcz przeciwnie.
Klasyfikacja nowych zawodników odbędzie się w trakcie następnego turnieju i do tego czasu niczego nie można określić. Sam próbowałem kiedyś klasyfikować i jest to dość trudne.

Wątpliwości zawsze będą i dobrze, że o nich piszecie.

41 Ostatnio edytowany przez bob (2008-04-16 05:00:40)

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Cytuję"Rugby na wózkach zostało stworzone w latach siedemdziesiątych przez trzech Kanadyjczyków z miasteczka Winnipeg, położonego w południowej części prowincji Manitoba. Dwóch z nich - Duncan Campbell i Jerry Terwin to byli zawodnicy koszykówki na wózkach, którzy jako tetraplegicy mieli trudności ze zrealizowaniem swoich sportowych ambicji w tej dyscyplinie sportu osób niepełnosprawnych. Trzeci - Ben Harnish był profesorem architektury na Uniwersytecie Manitoba, który zajmował się projektowaniem obiektów rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Wspólnie postanowili wymyślić grę dla osób z porażeniem czterokończynowym (tetraplegią)".To tyle historii.Stawiam
więc pytanie: dokąd ten sport zmierza?!Jeszcze trochę a sami paraplegicy będą grali,a może nawet bardziej "zdrowi"?!

42

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Raf w tej grze mogą brac udział osoby z dysfunkcjami ruchowymi,a grają też osoby które mają łamliwośc kości która jest chorobą a nie dysfunkcją prawda? Raf? po za tym widac po osobach w jaki sposób jeżdżą bez pasów i łapią piłke(jak para)-nie są tetra i maja 2.0 to 3.0pkt a prawdziwy tetra co sie zwinnością i szybkośią nieumywa ma taką samą punktacje albo i wyższą!! niechodzi mi o wścipskośc do przeciwnych drużyn ale zasady są jakieś prawda więc może sie ich trzymajmy i nierubmy bałaganu-
"Rugby na wózkach nie jest grą wyłącznie dla tetraplegików"-może kilka przykładów?

43

Odp: I Turniej PLRnW 2008

No i tak z oceny turnieju przeszliśmy do problemu punktacji. Ja chciałbym jednak wrócić do turnieju, który po raz pierwszy udało się rozegrać w dwa dni i to jest jeszcze jeden dowód na dosonałą koordynację turnieju. Krótko mówiąc powiem tak: właściwie nie ma się do czego przyczepić.
A teraz pozwolę by na forum znowu powrócił problem punktacji.

44 Ostatnio edytowany przez bob (2008-04-16 08:13:46)

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Nikt zastrzeżeń do organizacji turnieju nie ma, jest temat osób które mogą grać,a które nie mogą grać w rugby.Dla osób z jakimi dysfunkcjami i chorobami jest ta gra?

45

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Aby zawodnik mógł uprawiać rugby na wózkach musi spełniać minimalne kryterium kwalifikacji. Osoby z dysfunkcją nie-neurologiczną są kwalifikowane do gry w rugby, jeżeli wykazują ograniczenia funkcjonalne w obrębie tułowia oraz wszystkich czterech kończyn i zostaną dopuszczone do gry w testach podczas klasyfikacji.

Osoby z dysfunkcją neurologiczną mogą grać w rugby, jeżeli wykazują ograniczenia funkcjonalne w obrębie tułowia oraz trzech lub czterech kończyn i zostaną dopuszczone do gry w testach podczas kwalifikacji.

Oprócz osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego w rugby mogą grać między innymi osoby z polio, porażeniem mózgowym, dystrofią mięśniową, stwardnieniem rozsianym i amputacjami.


*Powyższy tekst pochodzi z oficjalnych materiałów do klasyfikacji IWRF.

Oczywiście wszelkie dyskusje są mile widziane i jak najbardziej wskazane, ale jeśli macie ochotę rozmawiać, to proponuję najpierw do dyskusji się przygotować. Cytowany przez Was tekst pochodzi z artykułu opublikowanego w Wychowaniu Fizycznym i Sporcie w 2003 r. Jak wszyscy wiemy Rugby na Wózkach jest dyscypliną młodą i dynamicznie rozwijającą się. Aby być na czasie trzeba nieustannie śledzić nowinki w tym temacie.

Oczywiście, co do kwestii spornej dotyczącej klasyfikacji na tym Turnieju macie stuprocentową rację. Tak jak zapowiedział Rafał jesteśmy świadomi problemu i rozwiążemy go podczas Turnieju czerwcowego, gdzie zapewnimy oficjalną i fachową klasyfikację.

Macie wszelkie prawo zgłaszać swoje uwagi i zastrzeżenia - powiem więcej, są one naprawdę mile widziane, ale dyskutujmy na poziomie, z kulturą i podpierajmy się konkretnymi i rzetelnymi argumentami. Agresja i fochy nie wniosą nić konstruktywnego do naszej dyskusji smile A nowym drużynom podpowiadajmy, co powinny zrobić, jak rozpocząć i że zgłaszając do gry osoby, które nie powinny być dopuszczone szkodzą samym sobie. Bo chyba trudno o większą szkodę dla człowieka, niż to, że angażuje on swój czas, poświęca się, wyznacza sobie nowe cele, a nagle okazuje się, że to wszystko nieprawda, bo wcale nie może grać.

46

Odp: I Turniej PLRnW 2008

magdab-"Agresja i fochy nie wniosą nić konstruktywnego do naszej dyskusji"
przeciesz nikt czegos takiego niewnosi tu tylko dopytuje bo chyba mozna pytac kto pyta nie bladzi.
dziekuje za konkretna odpowiedz z ktorej wnioskuje ze cos z tym bedzie robione pozdrawiam

47

Odp: I Turniej PLRnW 2008

z każdej wypowiedzi każdy wybierze co uważa smile ja tylko mówię, żeby za chwilę to wszystko nie zmieniło się w rzekę zażaleń... bo naskakujecie na niektóre drużyny - pewnie macie rację, ale spróbujcie zrozumieć, że nowe i młode drużyny szukają każdej deski żeby się wybić. Oczywiście macie prawo, a nawet obowiązek bić na alarm, bo dzięki temu, że Wy zgłaszacie problem, my dowiadujemy się o tym, ze jest sytuacja z którą należy coś zrobić.
Dla mnie zdanie "ale zasady są jakieś prawda więc może sie ich trzymajmy i nie róbmy bałaganu-" zabrzmiało jakbyś pisał to w pewnym uniesieniu i poirytowaniu - spokojnie, będziemy pracować nad tym, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Wszyscy się czegoś uczymy, mam nadzieję, że jako organizatorzy żadnego błędu nie powtórzymy dwa razy i że więcej już taki problem nie zaistnieje, bo będzie rozwiązywany zanim sytuacja ujrzy światło dzienne smile

A jeśli nadal macie jakieś pytania i uwagi to piszcie smile

48 Ostatnio edytowany przez mairus2 (2008-04-16 10:32:45)

Odp: I Turniej PLRnW 2008

"ale zasady są jakieś prawda więc może sie ich trzymajmy i nie róbmy bałaganu-" no faktycznie przepraszam zle dobrane slowa.
wiecej pytan niemam wink organizacja na 6+ wink

49

Odp: I Turniej PLRnW 2008

smile

I absolutnie nie chodzi mi o to, żebyście chwalili organizację! Owszem bardzo miłe jest to, co piszecie na forum, daje to motywację i siłę do ciągłego udoskonalania naszej Ligi. I chyba największą satysfakcją dla ekipy osób zaangażowanych w organizację tego Turnieju jest informacja zwrotna, że osoby zaproszone na tę imprezę rewelacyjnie się bawiły.

Ale chciałabym, żebyście po tym Turnieju zrozumieli jedno - to, jak wychodzi impreza i jaka jest na niej atmosfera zależy przede wszystkim od Was! Od drużyn, sędziów i pomocników. Turniej w Poznaniu od strony organizacyjnej przygotowany był bardzo podobnie (może wyszła mała porażka z odległością między salami i deficytem stolikowych). Ale cały bałagan jaki powstał spowodowany był małą dyscypliną drużyn, spóźnieniami itd. Sukces tego Turnieju zawdzięczamy tylko temu, że byliście punktualni, zdyscyplinowani, rządni walki i uśmiechnięci smile Gdyby nie to, byłoby tak samo. Oby tak dalej, a będzie tylko lepiej smile

50

Odp: I Turniej PLRnW 2008

Ja, nie mieszając się do dyskusji, chciałbym podziękować za świetne zawody (choćby jako widz). smile