26

Odp: far w serialu telewizyjnym ;)

Prawdopodobnie twórcom seriali zależy na tym by ich bohaterowie wyglądali bardziej żałośnie. W końcu chodzi o łzy współczucia u widzów. Wydaje mi się, że ilość łez wylanych przez ogłupiałą publikę w sposób proporcjonalny przekłada się na ilość pieniędzy na koncie producentów filmowych.
Na wózku aktywnym tego efektu tak łatwo nie osiągniesz.
Dodatkowo serialowi "kulawi" ograniczają swoją aktywność tylko do czterech ścian mieszkania, szpitala itp., a w takim przypadku może jest im wygodniej.

Tak poważnie, to znam takich, którzy na wyjście siadają na aktywny, a w domu (w pracy) korzystają z klasyka. Lepiej im się pracuje przy komputerze itp.

27

smile Wszystko pięknie,
ale przed tym odcinkiem, w którym Norbert zjeżdża przodem bez balansu z bardzo stromego podjazdu (takiego prawie przerobionego ze schodów) powinno być ostrzeżenie jak przed reklamą Sprite'a że "przedstawione sytuacje nie wydarzyły się naprawdę, nie próbuj ich naśladować" smile

28

taaa-a minister zdrowia,że to się moze skończyć śmiercią albo czymś gorszym...

29 Ostatnio edytowany przez agent82 (2006-01-04 11:42:29)

kalectwem smile

30 Ostatnio edytowany przez Mirek (2006-01-04 18:50:50)

Kiedyś zadałem takie pytanie jednemu z aktorów (na oficjalnym z nim czacie) mających rolę niepełnosprawnego w takim serialu: "Dlaczego nie odrzuci kul skoro widać ewidentnie że nie są potrzebne."
Odbowiedział że jego znajomi fizjoterapeuci też tak mu mówią, no ale cóż producentowi to nie pasuje....

O i jeszcze coś mi się przypomniało, to o czym mowa w tym wątku to typowy przykład choroby zawodowej (jak zwał tak zwał...).
Wiem to po sobie, kiedyś ściagnąłem specjalnie fotki z galerii filmu (też w temacie ON) by rozszyfrować na jakim sprzęcie gościu jedzie, bo mi spokoju to nie dawało co to za bryka, ot takie zboczenie małe...
Też to macie?

Ale fakt faktem, jeśli chce sie podejśc do tematu profi to powinno mieć sie dobrych ekspertów bo inaczej traktuje się pewne rzeczy jak i ten serial mało poważnie.
Choć nadal twierdzę ze dobrze że w ogóle mówia o tym.
Pozdrawiam.

31

J,Matejko-malarz Narodowy-malując"Bitwe pod Grunwaldem"dorobił wojskom Jagiełły prototyp husarii-ktora powstała dwa stulecia póżniej,a książe Witold ma...perski miecz(nie z epok)-ale jak to się ŁADNIE OGLĄDA...jak w filmie.No!

32

A w Katowicach przed Urzędem Wojewódzkim stoi pomnik Piłsudskiego na jego słynnej kasztance.Tylko, że ta kasztanka wygląda raczej na konia...
Ale to chyba nie w temacie smile

33

no tak-a jak wyglada koń-każdy wie...

34

Broda
To ten Jagiełło z drużyny pierścienia?

35

Rafi-chyba jego...brat

36

Kompromitacja we wczorajszym odcinku  NA DOBRE I NA ZŁE.
Pokazano  wózkarza z pięcioletnim stażem, który po za tym . że ma jeść i oddychać  to nie ma pojęcie, że musi też sikać i pić co najmniej dwa litry płynu na  dobę.
Dzisiaj o 15,45 powtórka