1

Temat: automatyzm pęcherza

Hejka! Mam do was pytanie, jak pracowaliście nad automatyzmem pęcherza, jak mozna wypracować sprawne oddawanie moczu?
Mam problem z oddawaniem moczu, cały czas jest zbyt duże zaleganie.
Nijak nie udaje mi się zrobić porządnego siusiu sad

2 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:12:38)

Odp: automatyzm pęcherza

anulowano

3 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:12:59)

anulowano

4

Mietko_1 chcialbym zkorzystać z twojego doświadczenia i zapytać o taką sprawe.Od jakiegoś czasu i to nie zawsze w czase siusiu kurczy sie czlonek tak jagby chowal sie w worku mosznowym efektem tego jest spadanie cewnika zewnętrznego,jak byś skomentowal tą sytuacje bo lekarz stwierdzil,że tak musibyć.

5

Opukiwanie pęcherza może byś szkodliwe jesli mamy spastyczny zwieracz i spastyczny wypieracz. Opukiwanie moze nasilić spastykę a tym samym powodować cofanie sie moczu do nerek (refluks).
Urodynamikę robi się po to by stwierdzić jaki jest pęcherz i co dalej z nim począć. Robi sie to kilkakrotnie - odruchy pęcherza nie są takie same tuż po wypadku i rok czy dwa po nim. Dlatego zaleca się kilka badań w odpowiednim odstępie czasu. Aberade ma racje jeśli chodzi o cewnikowanie.
Kami zrób wywiad w swojej okolicy i do dobrego (znającego temat URK) urologa marsz. Jak dobrze pójdzie (bo znam takie osoby) to przy dzisiejszej technice farmakologicznej mozna nieźle ustawić farmakologię tak by wszystko w pęcherzu było w należytym porządku.
Pozdrawiam

6

daNIK mój kolega ma podobnie ale jemu cewnik w takiej sytuacji nie spada. masz marne cewniki. stosuj najlepsze sauera, są w przystępnej cenie i w wielu rozmiarach.

7 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:13:13)

a

8 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:13:32)

a

9

Z moim pęcherzem było tak, że po usunięciu foleya lekarz kazał mi po prostu sikać w pampersa, co mnie bardzo frustrowało bo cały czas miałam mokro (a lato było upalne ) no i wiadomo....zapach bardzo krępujący. Co 4 godziny siadałam na basen i kazano mi sie opukiwać, ale cały czas miałam bardzo dużo zalegania i musiałam sie cewnikować.
Poczytałam trochę i postanowiłam wyrabiać sobie automatyzm poprzez regularne cewnikowanie co 3-4 h. Stopniowo moczu w pampersie było coraz mniej, aż w końcu miałam cały czas sucho i porzuciłam pampersy jakies 5 miesięcy po urazie.
Dodam, że od początku nie brałam żadnych leków.
I teraz nie mam żadnych problemów, zwieracz mi trzyma, chyba że załapie infekcje, ale do tej pory zdarzyło mi sie to dwa razy i wtedy musze sie zabezpieczać wkładkami lub pampersami bo "podciekam" ,ale po kilku dniach problem znika wink
Każdy jest inny.
Mi jest bardzo wygodnie z cewnikowaniem, bo często podróżuje i nie za bardzo uśmiecha mi się szukanie dostosowanej ubikacji gdzieś poza domem, nieraz spędzam cały dzień w górach lub gdzieś w terenie i tak jak opisuje aberade smile sztuczny tłok i te sprawy i już po problemie.

10

Mietko dziękuje za pomocne rady.Postaram sie je stosować i myśle,że pomogą.

11 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:16:22)

a

12 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:16:52)

a

13

Wielki dzięki wszystkim,którzy tak hojnie odpisali na moje zapytanie smile
Wszystkie rady i wskazówki są dla mnie bardzo cenne. Rzeczywiście nie miałam jeszcze tego badania urodynamicznego, ale z pewnością je zrobię.
Jestem rok po urazie th12-l1 i jestem wiotka,nie mam spastyki utrudniającej życie,ani innej.
Jeszcze raz wam dziękuję za podpowiedzi,sama jestem trochę zagubiona w sytuacji kiedy podstawowych czynności uczę się od początku.
Pozdrawiam wszystkich i Happy New Year!!

14

Spokojnie dasz sobie ze wszystkim rade, tylko potrzeba czasu. Ja jestem 10 miesiecy po wypadku (th 6 ) i też sie jeszcze czasem gubie, ale najwazniejsze to miec kontakt z ludzmi "doswiadczonymi" ktorzy zawsze sa chetni udzielic ci porad wink a takich jest tutaj wielu. Sama jestem jeszcze w wielu sprawach zielona wink
Trzymaj sie ciepło i jakbys chciala "pogadac" to pisz na maila : renatkahaj@op.pl
Pozdrawiam

15 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:13:51)

a

16 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:14:06)

a

17

Dzięki Mietko wink
To wszystko zasługa cudownych ludzi którzy są ze mną w tych trudnych chwilach, którzy napędzają mnie do walki każdego dnia i widok moich kochanych  Tatr z okna, którym codziennie powtarzam, że jeszcze do Was wrócę! smile..
...na nogach, na kółkach czy na handbike'u..!!!! HEJ!!

Pozdrawiam i zapraszam w Tatry!!

18

Jaworowa - ile dałaś za rowerek? Czy PCPR ci do niego dofinansowywał?

19

Rosaritka jeszcze nie dałam nic bo dopiero mam go dostać na wiosne, ale tak około 10 tyś. Składam papiery do PCPR i podobno można dostać 60 %

Z tym, że mój handbike będzie specjalnie dostosowany do jazdy po nierównym, górskim terenie (stąd ta cena), ale wiem że można już kupić fajny rowerek od 4 tyś.

Niestety droga to impreza, ale warto, bo wiele barier znika, można poruszać się w terenie trudno dostępnym dla wózka. Zresztą co tu gadać. Wiadomo. Jak kochasz ruch i przebywanie na łonie przyrody to nie ma co sie zastanawiać.

...nie ma to jak poczuć wiatr we włosach wink

20 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:14:20)

a

21 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:15:58)

a

22 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:15:46)

a

23

MIetko jak będziesz sie wybierał w Tatry do daj znać, może gdzieś razem sie powłóczymy. Znam praktycznie całe góry, także część Słowacką, bo do wypadku pracowałam jako przewodnik tatrzański, w poprzednie lato eksporowałam Tatry z perspektywy wózka i wierz mi, że czasu nie starczy , żeby być w każdym "dostępnym" miejscu.
Szczególnie Słowacja jest bardzo przyjazna dla kulawych, ale tylko do zwiedzania, bo na toalety czy pokoje z łazienkami dostosowanymi nie ma co liczyć wink
Pozdrawiam serdecznie

24 Ostatnio edytowany przez Mietko_1 (2011-01-26 09:17:15)

a

25

Mm pecherz urogenny i jak mam parxcie na mocz on robi sie jak balon i dopiero jak sie ostukam i wycisne mocz no opada. To dobrze czy źle??