1,026

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Każdy gra 4 mecze. Jeden w pierwszej fazie, jeden w drugiej i dwa w trzeciej.

1,027

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Wspólnie z chłopakami myśleliśmy o 2 ligach w których zagra po 6 zespołów wg rankingu.Drużyny grają każdy z każdym na jednym turnieju na 2 doiskach.
Liga b gra wg normalnych zasad, liga A wg jeszcze nie wprowadzonych 12/24 sek.
Ijak to było 2 sezony temu pierwsza drużyna 2 ligi awansuje a ostatnia 1 ligi spada.
mistrza wyłania się po ostatnim turnieju lub dodatkowym tj to było na pucharze polski

1,028

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

no tak Jasiu, tylko wtedy byloby nie 4 weekendy a 8 i kazda druzyna musialaby w trakcie weekendu zagrac 5 meczy, a co za tym idzie trzebaby bylo grac w piatek - a tego wszycy chcieli uniknac. W przypadku, gdy w lidze bedzie 13 zespolow, w jednej z grup bedzie ich juz 7, czyli do rozegrania 6 meczy dla 1 druyzyny w trakcie jednego weekendu...

1,029

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Jasiu, jest jeszcze jedno (pomijając ilość meczy do rozegrania w jednym turnieju).
Niby z góry było wiadome, że warto walczyć o miejsca w tym sezonie, bo będzie to brane pod uwagę przy rozstawieniu drużyn w przyszłym sezonie. Moim zdaniem, szkoda jednak jednym zamykać drogę do gry z silniejszymi (jeśli jakiś zespół wzmocni się np. przez nowych zawodników), a innych skazywać na wysokie przegrane bo z jakiś powodów nie "nadążą" za czołówką.

A co do systemy 12/24, to na pewno byłoby widowiskowo. Tylko czy nasza liga jest już na to "gotowa" (nie licząc 2-3 zespołów, których trzon stanowią kadrowicze)???

1,030

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Dyskusja nad kształtem ligi zaczyna się rozkręcać. Moim zdaniem najlepszy jest podział na 3 grupy (opcja Magdy) i z opisanym przeze mnie system kiedy to najlepsza drużyna grupy B gra z najsłabszą grupy A itd. Nie jest to bez sensu jak napisał Marek, gdyż od tego zależy czy drużyna przejdzie z grupy B do A lub z C do B. Jesli w meczu drużyn A4 - B1 wygra drużyna A4 to ona zostaje w grupie A i to jest uczciwe skoro jest silniejsza. Co do problemu, że ostatnia drużyna grupy C nie będzie mogła zostać Mistrzem to sądze, że wcale nie musimy stwarzać takiej możliwości. Fakt, iż taka drużyna w ciągu jednego sezonu przeszłaby z grupy C do A jest i tak bardzo dużym awansem. W innych dyscyplinach sportowych przechodzi się w ciągu sezonu tylko o jedną ligę wyżej u nas można o dwie to i tak sporo.

1,031

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Widzisz Zenek, drużyna z grupy A będąca na 4 miejscu i drużyna z grupy B będąca na miejscu 1, gdy zagrają ze sobą i wygra drużyna z grupy A automatycznie nie awansuje ona o grupe wyżej i co za tym idzie wszystko będzie jak dotychczas tylko nie w 2 grupach, a w 3. To już lepiej niech bezpośrednio awansują po 2 drużyny wyżej i 2 niech spadną do niższej grupy co pozwoli grupie C pograć z teoretycznie lepszymi od nich zespołami.

1,032 Ostatnio edytowany przez Zenek (2007-11-09 12:15:41)

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Myślę, że w kwestii bezpośredniego awansu z grupy B do A i z C do B możemy uzyskać konsensus (przynajmniej my dwaj). Jest jednak problem (zakładając bezpośredni awans) z punktacją za lokaty po turniejach ligowych. 4 drużyna grupy A mimo, że będzie lepsza niż 1 z grupy B dostanie mniej punktów. Czyli np. dużyna 4 z Grupy A spadająca automatycznie na miejsce 1 do grupy B dostaje 8pt. W następnym turnieju drużyna ta awansuje do grupy A na miejsce 4 i dostaje 9pt. W trzecim turnieju ponownie spada do grupy B na 1 miejsce i dostaje 8pt - razem po 3 turniejach ma ich 25. Gdyby ta sama drużyna rozpoczynała sezon w grupie B i po pierwszym trunieju awansowała do grupy A (potem spadek w drugim turnieju i powrót do grupy A w trzecim) to po trzech turniejach uzyskałaby 26pt. Z tego wniosek, że lepiej wystartować na wiosnę z grupy B. Mam nadzieję, że to co napisałem jest w miarę jasne.

1,033

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

No nic przyjdzie nam z nowym systemem zmierzyć sie na żywo. Pogramy zobaczymy smile.

1,034

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Wszystkich rugby-fanów i rugby-maniaków i innych zainteresowanych tematem rugby zapraszam do nowo otwartego działu smile)

http://www.far.org.pl/forum/viewforum.php?id=31

1,035

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

W związku z powstaniem nowego działu zamykamy powyższy temat, który pełnił dotychczas rolę jednego "worka" rugbowego.

Ze swoimi przemyśleniami zapraszamy do tematu "sezon 2008"!