1,001

Odp: Polska Liga Rugby Na Wózkach....

Można uznać taki podział choć widać, że Grupa B jet silniejsza. Jeśli za pierwszą lokatę przyznamy 8pt, za drugą 7pt itd. aż do ósmej która otrzyma 1pt to suma punktów drużyn w Grupie A wynosi 17, a w Grupie B 19, a mogłoby być po 18.

1,002

Do pucharu można już odliczać godziny,a ja proponuje żebyście podawali swoje typy kto zostanie Mistrzem,wydaje sie że głównych kandydatów jest dwóch,a może jakaś niespodzianka?Znamy mniej więcej składy drużyn,wiec typujcie dokładne miejsca. Kto spadnie?Kto awansuje? O tym dowiemy sie już w niedziele.

Moje typy:
1.Katowice
2.Warszawa
3.Rzeszów
4.Elbląg
5.Ostrów Maz.
6.Radom
7.Borowa Wieś
8.Poznań

Typujcie!!!Typujcie!!!!Ożywmy ten temat przed pucharem.

1,003

oczywiscie warszawa na 1szym  miejscu:)

1,004

Zenek
Policz dokładnie, pamiętając co napisałem wcześniej, że pierwsze miejsce w B jest wyżej cenione od ostatniego w A. Mi wychodzi po 18 punktów.
Ustalanie grup według rankingu zawsze promuje najlepszych. W naszym przypadku pierwszy zespół grupy A i pierwszy grupy B mają teoretycznie łatwiejsza drogę, ale to sobie wywalczyły w trakcie wcześniejszych zawodów.
Tego typu ustalanie grup jest i tak sprawiedliwsze od losowania, w którym składy są bardzo przypadkowe.
Patrząc bardzo chłodno jedynym zespołem, który może czuć się pokrzywdzony przy ustalaniu grup może być Poznań, lecz zapracował sobie na to w trakcie sezonu.

1,005

No i po Mistrzostwach Polski !!! Na miejscu pierwszym znalazla sie stolica - serdeczne gratulacje dla Was chlopaki, drugie miejsce nalezy do Katowic, natomiast trzecie do Rzeszowa.Walka byla pikantna i bardzo zacieta wink Wszystkim druzynom GRATULUJE !!!!

1,006

Gratulacje dla drużyn za walkę. Ja pragnę podziękować Jeźdźcą za grę i walkę podczas turnieju. Nie było łatwo a zajęcie 8 miejsca nie jest porażka tylko kolejnym etapem budowania drużyny. Dzięki osobom pomagającym ,sędziom i wszystkim innym którzy przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach.
Gratuluję Warszawie ostatniego mistrzostwaPolski. Słowa uznania dla Dominika Rymera oraz Bartosza Zielskiego za świetną grę.
Dziękukę wszystkim zawodnikom Sitting Bulls za REALIZACJĘ ZAŁÓŻEŃ - EFEKTY PRZYJDĄ PÓŹNIEJ.
Pozdrawiam

1,007 Ostatnio edytowany przez Zenek (2007-10-22 08:56:15)

No to już wszystko jasne. Sezon 2007 się zakończył. Liga A została wyłoniona. Na początku roku pewnie nikt nie obstawiał takiej kolejności drużyn ale taki jest sport choć może nie zawsze jest wymierny. Pozytywnie powinno wpłynąć na poziom gry w ligach przekazanie nowych wózków drużynom (szkoda, że nie załapaliśmy się na żaden). Gratulacje dla wszystkich.

1,008 Ostatnio edytowany przez Zenek (2007-10-23 06:55:24)

Znamy projekt przyszłorocznej ligi. Myślę, że forum jest dobrym miejscem na zgłaszanie swoich uwag bo w ten sposób wszyscy będą się mogli do nich ustosunkować. Nie rozumiem co oznaczają te zapisy "I + II" i "III + IV". Poza tym nie zgadzam się na taki układ by I drużyna grupy B grała z III grupy A, a II grupy B z IV grupy A. W tym układzie korzystniej jest zająć II niż I miejsce w grupie B lub C jak też korzystniej jest być na miejscu IV niż III w grupie A lub B, a chyba nie tak powino to wyglądać. Być może to przeoczenie ale tak to wygląda.
Poza tym pomysł z możliwością przejścia już podczas pierwszego turnieju do innej grupy jesst dobry. Przy sprzyjających warunkach (lub niesprzyjających) można wciągu sezonu "przemierzyć" całą PLRnW.

1,009

"Gratuluję Warszawie ostatniego mistrzostwaPolski." - Jasiu masz na myśli "ostatnio zdobytego"? serdecznie dziękujemy smile mam nadzieję, że ciągle będzie z kim o tę pozycję walczyć smile

Zenek zapis ten oznacza, że po rozegraniu meczy w grupach w każdej z nich dodatkowo pierwsza drużyna z drugą rozegra jeszcze jedno spotkania, a trzecia z czwartą.

W następnym turnieju 2 drużyny z grupy B awansują do grupy A i tam będą znowu grać każdy z każdym z drużynami które tam zostały. Nie bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tym 3 i 4 miejcem. To na którym miejscu awansujesz nie ma znaczenia bo i tak grasz ze wszystkimi po kolei - jedynie takie że dostaniesz więcej punktów jak jesteś lepszy.

1,010

OK rozszyfrowałem te strzałki. A czy nie lepiej byłoby by zamiast drużyny rozgrywać miedzy sobą czwarte mecze w grupach rozgrywały baraże o wejście do wyższej grupy w układzie takim jak to opisałem wcześniej czyli A4 - B1, A3 - B2, B4 - C1, B3 - C2.

1,011

no jest to ciekawy pomysł, czyli mamy już pierwszą propozycję smile

1,012

smile
takich emocji jak na meczu finalowym z Katowicami dawno nie mialam

dziekuje wszystkim za swietny turniej:)

1,013

trzeba bylo ogladać to byś miała jeszcze wieksze tongue

1,014

RUGBY W TVP
Informacja z dnia 23.10.2007 r. | Autor: Janusz Kozak

Dziś (23.10.2007 r.) o godzinie 21:00 w TVP 2 wyemitowany zostanie Ekspres Reporterów z reportażem z I Rudzkiego Turnieju Rugby na Wózkach.

http://rugby.far.org.pl/index.html

1,015

Troszkę spóźnione ale szczere....
Gratuluję wszystkim drużynom, za walkę, siłę i radość z gry....
Katowice WIELKIE GRATULACJE zagraliście wspaniały mecz, widowisko z wami stało się naprawdę wspaniałe. Obserwując wasze poprzednie lata które różnie przekładały się na grę, ten rok może śmiało zaliczyć do udanych. Warszawa bez zmian "bez konkurencyjna". Jeźdźcy wspaniały hart na boisku, mimo słabego wyniku Ci faceci wygrali "coś" czego mogę życzyć każdej drużynie - Byli świetni.
Elbląg - zrzutka na GPRS... Chłopaki więcej życia w grze. Ostrów, Radom to samo więcej serca, radości. Rzeszów wspaniała roczna Praca - Gratulacje! Poznań mniej procentów więcej powagi i będzie fajnie na was popatrzeć.
Szkoda tylko że Puchar Ligowy ma taką kiepską oprawę i jest bez werwy. Ale może wszyscy jakoś o to nie zabiegamy? Warto by coś zrobić w tym kierunku. Niech cała Polska ZOBACZY JAK SIĘ WALCZY!!!!!
Taka jest moja ocena Sportowego widowiska 19, 21 październik.
Pozdrawiam
R.K.

1,016 Ostatnio edytowany przez Borys10022 (2007-10-25 11:33:12)

Wszystkim gratuluje ukończenia turnieju w Poznaniu, teraz trzeba zastanowic się czy plan rozgrywek na przyszły rok jest dostatecznie dopracowany by mógł on obowiązywać.

1,017

magdab napisał/a:

trzeba bylo ogladać to byś miała jeszcze wieksze tongue

nie moglam z nerwow ogladac!!!

1,018 Ostatnio edytowany przez Borys10022 (2007-10-25 11:59:03)

Zenek, jeśli będziemy grali 4 mecz w grupach : A4 - B1, A3 - B2, B4 - C1, B3 - C2 to czy ma to sens skoro i tak te zespoły od następnego turnieju będą grać w innych grupach. I tak po 3 meczach będzie wiadomo kto spada, a kto zostaje w grupach. Bo gdy wygrasz mecz z drużyną wyżej notowaną to i tak nie masz cenniejszych punktów za ten mecz.

1,019 Ostatnio edytowany przez Borys10022 (2007-10-25 11:59:53)

Moim zdaniem przed rozpoczęciem rozgrywek powinno być losowanie drużyn, która gdzie zacznie grać w jakiej grupie od 1 turnieju bo skoro każdy ma szanse na mistrzostwo bez względu w której grupie zacznie to powinno jeszcze bardziej zmobilizować drużyny do lepszej gry.Co wy na to?

1,020

Ostatnia drużyna ma małe szanse na mistrzostwo gdyż w najlepszym przypadku może po 4 turniejach uzyskać 36 punktów, a drużyna w tym wypadku "Mistrz Polski" wygrywajac wszystkie mecz i przegrywajac z ostatnią drużyną 2 ostatnie turnieje uzyska 46 oczek.
12 ekipa (grupa C):
- I turniej ostatnia drużyna maksymalnie 4 oczka,
- II turniej maksymalnie 8,
- III turniej maksymalnie 12,
- IV maksymalnie 12.
1 ekipa (grupa A):
- I turniej pierwsza drużyna 12 oczek,
- II turniej 12 oczek,
- III turniej maksymalnie 11 oczek,
- IV turniej maksymalnie 11 oczek.

1,021

Ja się z tym nie zgadzam z dwóch względów - po pierwsze, regulamin mówi, że Puchar Ligi 2007 rozstawia drużyny na sezon 2008. Skoro mamy regulamin, to powinniśmy się go trzymać. W końcu przyjeżdżaliśmy na ten turniej z nastawieniem, że walczymy o kształt całego przyszłego sezonu!

A po drugie losowanie sprawiłoby znowu wiele bezsesnownych meczy, tak jak to miało miejsce tym razem. Meczy, które nikogo nie uczą, demobilizują, rozprężają... Po co tracić na to cały turniej, skoro od razu można walczyć z równymi sobie?

Ale to jest tylko moje zdanie, z którym oczywiście nie musicie się zgodzić smile Zauważcie tylko, że dotychczas będąc w lidze B nie mieliście ŻADNYCH szans na zwycięstwo w lidze, a w takim układzie one co prawda bardzo teoretycznie, ale jesnak istnieją ;-)

1,022

ach, mamy już na stronie dokumentację fotograficzną pierwszego dnia turnieju - zapraszamy do galerii!

1,023

Mamy już na zdjęciach i dzień drugi...

A przy okazji ma swoją propozycję na rozgrywanie turniejów w przyszłym sezonie
http://rugby.far.org.pl/schemat_ligi%20na_2008.gif

W schemacie dla uproszczenia przyjąłem, że zawsze drużyna rozstawiona wyżej wygrywa.

Na początku turnieju (faza I) rozstawienie wynika z miejsca, które drużyna zajmuje w danej chwili w danym sezonie (na początku sezonu jest to miejsce końcowe z poprzedniego sezonu).

W fazie II drużyny które wygrały swoje mecze w Fazie I przechodzą do jednej grupy, a drużyny które przegrały - do drugiej grupy. Tam rozgrywają mecze z przeciwnikiem, który wyszedł z Fazy I na pozycji sąsiedniej.

W Fazie III tworzyły by się cztery grypy, w których grałby każdy z każdym. W grupie pierwszej, o miejsca od 1 do 3, grałby zespoły, które wygrały swoje oba mecze w Fazie I i II. W grupie drugiej, o miejsca od 4 do 6, grałyby zespoły, które wygrały swoje pierwsze mecze i przegrały drugie. W grupie trzeciej, o miejsca od 7 do 9, grałyby zespoły, które przegrały swoje pierwsze mecze i ale wygrały drugie. A w grupie czwartej, o miejsca od 10 do 12, grały by zespoły, które przegrały swoje oba mecze.

Kolejne miejsca na zakończenie turnieju punktujemy od 12 do 1 i są one wyznacznikiem rozstawienia drużyn w następnym turnieju.

Moim zdaniem, system taki nie przekreśla szans na zdobycie mistrzostwa ligi żadnej drużynie. Zachowuje przy tym prawie wszystkie założenia przedstawionego systemu. To, że w Fazie I teoretycznie mogą się spotkać zespoły o bardzo zróżnicowanym poziomie (ewentualna duża różnica bramkowa) ma swoje dobre strony. W każdej drużynie są rezerwowi, którzy zazwyczaj "grzeją ławę", a którzy by mogli pograć w meczach ze słabszym przeciwnikiem. Choć przy takim rozstawieniu drużyn, może się okazać, że między np. drużyną I a VII (a to jest największa rozbieżność) nie ma aż tak dużej różnicy.

No to się naklepałem wink Co wy na to????

1,024 Ostatnio edytowany przez Juri (2007-10-27 13:31:10)

Aaa, jest jeszcze coś:
1. W systemie proponowanym na spotkaniu przedstawicieli w grupach niektórzy będą grali w ciągu jednego turnieju dwa razy z tym samym przeciwnikiem, a przy proponowanym przeze mnie rozwiązaniu tego nie będzie.
2. Jak na mój gust, to w systemie proponowanym na spotkaniu można odpuścić jeden mecz, a i tak ma się szansę na pierwsze miejsce w grupie. W mojej propozycji każdy mecz "musi" byś wygrany.

A przynajmniej tak mi się wydaje :d

1,025

Juri dobry pomysł. Tylko mi powiedz ile meczy grała by drużyna na 1 turnieju?