26

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

hmm osobiscie uwazam ze to tylko substytut jazdy terenowej i nie daje pelnej frajdy z jazdy po bezdrozach. w gruncie rzeczy to dalej wozek , tyle tylko ze ulatwia jazde po plazy.

koncze prace nad gorskim rowerem dla ON, wkrotce go tu zaprezentuje, a narazie zapraszam na

http://www.far.org.pl/forum/viewtopic.php?id=263

27

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

no to ktos pojechal na MAXA , ale uwazam to za niezly pomysl...

http://tankchair.com/gallery.htm

28 Ostatnio edytowany przez czarny (2005-04-28 19:29:20)

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

proponuje sie przypatrzyc chinskim rozwiazaniom technicznym
http://www.wisking.com.cn

29

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Nie wiem czy powinienem podawac tu swoja strone ale w koncu jestem producentem tego sprzetu :> wiec zapraszam do ogladania moich handbike`ow i reszty sprzetu

www.mono-ski.prv.pl  -> Handbike
www.mono-ski.prv.pl  -> Aktualnosci -> Galeria

Pozdrawiam

30

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

witajcie! Niezła dyskusja hehe wink Wiecie co? Ja byłam synowi załatwiać wózek zwykły i mi powiedziano, że teraz mu sie przysługuje co 5 lat. Ale najfajniejsze jest to , że on jeszcze nie skończył 18-stu. Co Wy na to?;) A notabene podobno istnieje nowy fundusz unijny który finansuje wózki także elektryczne i klient płaci tylko 1 zł.Wystarczy mieć zlecenie od lekarza rodzinnego(lekarz juz odmówił wystawienie tego zlecenia hehehe , bo boi sie, że bedzie musiał za to zapłacić).no ale to szczegół ;)Te wnioski podobno składa sie w NFZ znaczy sie potwierdza i jedzie do sklepu......hmmmmmm......tylko wiecie co??? Póki im sie nie zaświeci tym nowym przepisem po oczach chyba nie da sie nic załatwić! Może ktos z was zna ten nowy przepis????????
Pozdrawiam;)

31

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Izula
Rzeczywiście jest przepis mówiący, że wózek należy się co 5 lat (jedynie specjalne wózki dziecięce przysługują co 3 lata). I tego NFZ się trzyma, jednak jest jeszcze druga część tego przpisu mówiąca że jeśli stan zdrowia się zmienił znacznie i obecny wózek nie spełnia swoich funkcji to można się starać o skrócenie czasu oczekiwania z 5 lat do okresu krótszego. Musisz pójść do lekarza i lekarz musi napisać pismo (zaświadczenie) że stan zdrowia pacjenta uległ zmianie i obecnie posiadany sprzęt jest nieodpowiedni, że stwarza zagrożenie, a dalsze jego używanie doprowadzi do jeszcze większego pogorszenia zdrowia, itd itd.(im więcej tym lepiej). Lekarz musi ci wypisać nowy wnoisek na wózek (zależy jaki chcesz) Jego to nic nie kosztuje, i nie mam możliwośći aby on musiał za to zapłacić. To jest jego obowiązek. Lekarz rodzinny żeczywiście nie może wystawić takiego wniosku bo nie ma do tego uprawnień, no chyba że przy okazji posiada którąś z wymaganych specjalizacji (ortopeda, chirurg, neurolog, lekarz rehabilitacji medycznej, reumatolog). Tylko tacy lekarze mogą wypisywać wnioski na wózki, z zastrzeżeniem wózków 9194.04 oraz 9194.03, których nie może wypisać również chirurg.

Podaję ci możliwości jakie NFZ przewiduje:

9194.01 - Wózek inwalidzki ręczny - bezpłatnie 100% - 5 lat - 800,00 zł
9194.02 - Wózek inwalidzki aluminiowy (lekki) z systemem szybkiego demontażu kół, składany, dla osób samodzielnie poruszających się na wózku - czynnych zawodowo - bezpłatnie 100% - 5 lat - 1 500,00 zł
9194.03 - Wózek inwalidzki specjalny dziecięcy - bezpłatnie 100% - 3 lata - 1 800,00 zł
9194.04 - Wózek inwalidzki specjalny, stabilizujący plecy i głowę - bezpłatnie 100% - 5 lat - 1 800,00 zł

Wraz z krerokopią wniosku na wózek i pismem od lekarza (zaświadczeniem o zmianie stanu zdrowia) oraz prośbą napisana przez siebie o skrócenie czasu oczekiwania idziesz do NFZ i składasz to na dziennik podawczy.
Powinnaś otrzymaś pismo informujące o skróceniu czasu oczekiwania.
Z tym pismem i orginałem wniosku idziesz do punktu ewidencyjnego NFZ i wówczas będziesz go mogła dopiero zarejestrować, a następnie w sklepie pobrać wózek.

Co do wózków elektrycznych to NFZ tym się nie zajmuje wogóle. Nie ma żadnych pieniędzy dodatkowych w NFZ na ten cel. Składanie wniosku na taki wózek w NFZ nie ma sensu.
To o czym piszesz, że za 1 zł dostajesz wózek to kiedyś dotyczyło programu z PFRON, niestety niewiem jak to się ma obecnie. Najlepiej skontaktować się z kimś w PFRON-ie i tam sie dowiedzieć.
W załatwieniu i współfinansowaniu wózka może również pomóc MOPS. Spytaj u siebie jakie są możliwości.

Powodzenia

32 Ostatnio edytowany przez Gotan (2007-06-05 14:51:27)

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Ciekawe oferty w http://www.rehateamprogeo.com 
http://217.220.128.2/images/products/JOKER_ENERGY_P1.jpg

http://217.220.128.2/images/products/JO … BON_P1.jpg

Rozmawiałem z szefem makroregionu Pofam Poznań Jokera można ponoć kupić za 7tyś ,to gdyby ktoś był zainteresowany jaki jest  przedział cenowy ,chcesz wiecej info pisz na email. Pozdrawiam

33

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Ja znam jednego dobrego producenta sprzętu rehabilitacyjnego, to firma Neuron. Jest to polski producent, który produkuje naprawdę wysokiej jakości sprzęt. Jeśli chcecie znaleźć więcej informacji odsyłam na stronę http://neuronproducent.pl/pl/

34

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Dobry temat, ale trochę bym jednak go przeorganizował, albo uzupełnił w inny sposób. Bo prawda jest taka, że co nam ze specjalistycznego sprzętu, jak trzeba jeszcze go prawidłowo zamontować. Taka winda przyschodowa to już wyższa szkoła remontowania.
Myślę, że dla internautów byłyby przydatne linki także do firm, które zajmują się montażem sprzętu/sprzedażą z podziałem na województwa. Przykład: http://www.liftplus.pl - Śląsk i sąsiednie województwa.

35

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Ja polecam Wam bardzo pomocną w codziennym życiu osób poruszających się na wózkach rampę nastawną. Produkt ten ułatwia poruszanie się w miejscach gdzie występują progi, schodki i inne przeszkody uniemożliwiające niepełnosprawnym swobodne poruszanie się po domu czy mieszkaniu. Rampę można wygrać aktualnie w konkursie na http://www.rampa.net.pl/konkurs

36

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Faktycznie takie rampy mogą pomóc w beznadziejnych przypadkach smile

37

Odp: Producenci wózków i innego sprzętu

Jest to niezbędne wyposażzenie praktycznie każdej niepełnosprawnej osoby.

Nie widziałem jednak tematu na forum o dofinansowaniach na zakup wózka. Orientujecie się czy takie dofinansowanie obejmuje wszystkich producentów wózków czy tylko niektóych?

Czy jak zostanie mi przyznane dofinansowanie to mogę sobie wydać kasę na wózek jaki chcę?